ایرانگردیبنای تاریخیراهنمای سفرشیرازمجله گردشگری

جاهای دیدنی شیراز

اگر شیراز را بهشت ایران بنامیم اغراق نکرده‌ ایم. شهر زیبای شیراز با داشتن باغ‌ های زیبا و آب و هوایی مطبوع در تمام طول سال دیدنی و دل‌چسب می‌ باشد.جاهای دیدنی شیراز به حدی زیاد و زیبا هستند که چشم شما از دیدن آن‌ها سیر نخواهد شد. در گوشه گوشه ی این شهر، خاطره‌هایی دفن شده که هر کدام مدت ها شما را به خود مشغول می کند. باغ‌ های چشم‌ نواز نارنجستان احساس لطیف شما را نوازش خواهد کرد و روح هر فردی را اسیر جاذبه‌ های خود می‌ کند. درخت‌های خوش قامت و برافراشته، عطر گل‌های زیبا و رنگارنگ، آثار معماری کهن مانند: منبت‌کاری، گچ کاری، کاشی‌کاری و آجرکاری خاطره‌ای جاودانه در ذهن شما خواهد گذاشت. مکان‌های دیدنی شیراز این شهر را به رتبه اول گردشگری تبدیل کرده است..پیشنهاد می کنیم کوله بارتان را آماده کنید؛ می خواهیم سری به جاهای دیدنی شیراز بزنیم.

معروف ترین جاذبه های گردشگری شیراز

برای داشتن یک سفر منحصر به فرد، پیشنهاد می کنیم تور شیراز را از میان تورهای داخلی سایت ایرانگردی احمدزاده انتخاب کنید، زیرا کلکسیونی از مکان‌ های تاریخی، باغ‌ های زیبا، موزه‌ ها و گالری‌ های چشم‌نواز را در خود جای داده است. این شهر زیبا، پس از مشهد و قم سومین شهر مذهبی ایران نیز هست زیرا محل زیارتی شاه‌چراغ می باشد و مقبره دو تن از فرزندان امام موسی کاظم(ع) در این شهر واقع ‌شده است، که علاقه مندان به زیارت را به سوی خود جذب می کند. آثار و دیدنی‌ های این شهر، کم‌ن ظیر و با ارزش می ‌باشند.

جاهای دیدنی شیراز

آرامگاه‌های معروف شیراز، مکان هایی آمیخته با روح و جان

آرامگاه حافظ ( لسان‌الغیب)، حافظیه

از شاعران پرآوازه ایرانی می ‌توان حافظ را نام برد. هر ایرانی از هر طبقه و فرهنگی که باشد، حداقل  چند بیت از اشعار حافظ را از حفظ می‌ باشد، مقبره حافظ در یک باغ بسیار زیبا در شمال غرب شیراز قرار گرفته است. خواجه حافظ شیرازی در قرن هشتم چشم از دنیا فروبست و توسط کریم‌خان زند در این مکان به خاک سپرده شد. محل دفن حافظ در یک طاق هشت ‌ضلعی قرار گرفته شده است.

حافظیه یکی از معروف ترین مکان های دیدنی شیراز می باشد که دو هکتار مساحت دارد و تاریخ ساخت آن به دوران زندیان باز می گردد، البته به دلیل کهولت معماری، این بنا در سال های نه چندان دور به دست معماران و گروه های بازسازی بناهای تاریخی، مرمت شد و جان تازه ای گرفت. درمورد این بنای تاریخی رمز آلود به همین موارد بسنده می کنیم که هشت ستون آرامگاه نمادی از سده هشتم که حافظ درآن می زیسته و هنگامی که کنار آرامگاه قرار می گیرید اگر به بالای سر خود نگاه کنید یکی از اعجاب برانگیز ترین کاشی کاری های معرق با طراحی اسلامی را مشاهده می کنید که می تواند بیننده را سر ذوق آورد. این قسمت با نور پردازی هایی مزین شده که هر کدام نشانگر مضمونی خاص می باشند، رنگ آبی فیروزه ای نمادی از بهشت برین، رنگ سرخ ارغوانی نمادی از شراب سرخ ارغوانی، رنگ قهوه ای سوخته نماد خاک و رنگ سیاه وسفید نماد روز وشب است.

نوشته های مشابه

محوطه آرامگاه برای بازدید کنندگان محلی برای حافظ خوانی، تفأل، استراحت کردن و آرامش گرفتن می‌ باشد. در کل شما همیشه آرامگاه حافظ را با احاطه ارادتمندان ایشان مشاهده خواهید کرد و اگر بخت با شما یار باشد ممکن است اجرای موسیقی های زنده و یا شب شعرهایی با حضور افراد سرشناس ادبی را مشاهده کرده و لذت ببرید. خالی از لطف نیست که بدانید فالوده شیرازی بسیار پر آوازه بوده و میل کردن آن در فضای حافظیه لذتی دوچندان خواهد داشت.

جاهای دیدنی شیراز

آرامگاه سعدی، سعدیهِ

یکی از مهم‌ترین شاعران ایران‌ زمین در قرن هفتم، سعدی شیرازی است. کلام ساده و نغز این شاعر پارسی گوی، مورد تمجید هر خواننده‌ آثار این شاعر نامی می‌ باشد. اگرچه آرامگاه سعدی به شلوغی حافظیه نیست، اما دیدن این مکان را باید به لیست جاهای دیدنی شیراز اضافه کنید. وجود درختان سرو، گل ‌های سرخ و چایخانه ی زیرزمین برای کسب آرامش گردشگران می ‌باشد. این آرامگاه در نزدیکی دروازه قرآن قرار دارد که در گذشته محل خانقاه و عبادتگاه سعدی و همراهانش بوده است. در کنار این شاعر بزرگ عرفا و شاعرانی چون (شوریده شیرازی) آرام‌گرفته‌اند. هنر معماری مدرن و سنتی در کنار هم اثری زیبا و منحصر به ‌فرد برای طراحی این اثر بزرگ ایجاد کرده است.

جاهای دیدنی شیراز

آرامگاه شاه‌ چراغ، معروف ترین بقعه ی شیراز

آرامگاه بدیع شاه‌ چراغ، محل دفن دو نفر از برادران امام رضا (ع) یکی دیگر از مکان‌ های دیدنی شیراز می‌باشد. از دوره ی قاجاریه تغییرات زیادی در این آرامگاه ایجاد شده است. آینه ‌کاری‌ ها و کاشی ‌کاری ‌های خیره‌ کننده این مقبره را به یکی از زیباترین عبادتگاه‌ های شهر شیراز تبدیل کرده است. در بخش شمال غربی آرامگاه موزه‌ ای وجود دارد که آثار مختلف در مورد شهر شیراز مانند قرآن‌ های قدیمی و نفیس که با دُر، طلا، نقره و لاجورد زینت داده‌ شده‌ اند، در این موزه قرار دارد.

جاهای دیدنی شیراز

آرامگاه بابا کوهی، دیلمانی

این آرامگاه در کوه صبوری شیراز در قسمت چپ دروازه قرآن ایجادشده است و همان‌طور که از نامش برمی‌آید از آثار دوره دیلمانی می‌باشد.در دل این کوه دو غار قرار دارد که محل مقبره عارف بزرگی به نام ابوعبدالله محمد ابن عبدالله  است. به علت استقرار این فرد در کوه به نام بابا کوهی شهرت گرفته است. تجربه کوه‌نوردی و دیدن این مکان زیبا خالی از لطف نیست.

جاهای دیدنی شیراز

آرامگاه خواجوی کرمانی

خواجوی کرمانی شاعر نامی و پرآوازه قرن هفتم و هشتم هجری است که برخلاف نامش آرامگاهش در شهر شیراز می ‌باشد. این آرامگاه در زمان حکومت پهلوی ایجاد شد و به عنوان یکی از مکان های دیدنی شیراز  به شمار می ‌رود. چند قدم بالاتر از مزار خواجوی کرمانی، سه غار وجود دارد که محل عبادتگاه درویش ها می ‌باشد. به نظر می ‌رسد خواجوی کرمانی نیز در این غارها به عبادت می ‌پرداخته است.

جاهای دیدنی شیراز

مکان های تاریخی شیراز، شهرتی فراتر از مرز و بوم

بازار وکیل، قدیمی ترین بازار شیراز

از دیگر جذابیت های مهم شیراز می توان به بازدید و خرید در مجموعه بازار وکیل اشاره کرد که فاصله چندانی از ارگ کریم خان ندارد. بازاری کهن و قدیمی با صدها مغازه و دکان از بازارهای اصلی شهر شیراز به‌حساب می‌آید که بسیار دیدنی  است. این بازار به شکل هزارتو ساخته ‌شده است، مکانی  مناسب برای خرید فرش، طلا و جواهر، ادویه، لوازم منزل و دیگر اجناس که احتیاجات مردم را تأمین می‌ کنند.

از دیگر مزیت این بازار این است که علاوه بر جلوه های خاص، درآن خوردنی های سالم نظیر کلوچه، نان یوخه و نان فسایی هم پیدا می شود. همچنین اگر قصد دارید با صنایع دستی و دستباف های نفیس شیراز آشنا شوید و یا برای دوستانتان سوغاتی تهیه کنید حتما به این بازار سری بزنید.

در کنار این مغازه‌ ها و حجره‌ ها، چایخانه‌ ها، دالان ‌ها، کاروانسراها، حمام‌ های سنتی  با معماری زیبای خود موجب می ‌شوند که دیدن بازار وکیل برای ساعت‌ها شما را مشغول نگهدارند. معماری شگفت‌انگیز این بازار، سقف‌های طاقی شکل و ساختار چلیپایی آن از آثار دوره زندیه معادل 12 هجری قمری است که باعث شده است علاوه بر زیبایی در فصول گرم سال خنک‌تر و در هوای سرد، گرم‌تر باشد.

جاهای دیدنی شیراز

سرای مشیر، دومین بازار سنتی قدیمی در شیراز

اگر به دنبال بازار سنتی می ‌گردید با کمی گشت ‌و گذار پس از بازار وکیل به سرای مشیر یا بازار گلشن می‌ رسید که از مکان ‌های دیدنی شیراز می ‌باشد. این مکان توسط میرزا ابوالحسن مشیرالملک  بنا شد و وقف امام محمدباقر نمود. محوطه بزرگ و بی ‌سقف آن از قسمت ‌های دیدنی این بازار می ‌باشد. قرار گرفتن حوض بزرگ و کاشی ‌کاری شده در اطراف  باوجود درختان نارنج، عطر و بوی خوشی را به این بازار تزریق می ‌کند.

جاهای دیدنی شیراز

پاسارگاد، میراث ارزشمند کوروش کبیر

پیش از پرسپولیس، پاسارگاد به‌ عنوان مرکز سیاسی پادشاهان هخامنشی، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شیراز محسوب می‌ شود. مقبره کوروش در 50 کیلومتری تخت جمشید واقع ‌شده است. اگرچه رسیدن به این مکان هموار نیست، اما به دلیل ارزش و اهمیت آثار واقع در پاسارگاد دیدن این مکان لذت‌ بخش می باشد و به شما آرامش خواهد داد. هرچند پاسارگاد در منطقه خشک و گرم واقع‌ شده است اما ارزش یک‌بار دیدن را دارد زیرا به عنوان یکی از عوامل جذب توریست و گردشگری محسوب می شود.

پرسپولیس که در 57 کیلومتری شهر شیراز و 10 کیلومتری شمال شهر مرو دشت قرار دارد، به مدت 200 سال به عنوان پایتخت پر آوازه و مقتدر ایران باستان بوده است. در این شهر باستانی کاخی وجود دارد که بیش از 125 هزار متر مربع مساحت داشته که میزبان مراسم های باشکوه شاهنشاهی کوروش بزرگ بوده است. گفته می شود در روز اول سال نو، ساتراپ ها (استاندار ها) در این کاخ دور هم جمع می شدند و هدایای خود را خدمت شاه تقدیم می کردند.

شاهنشاهی هخامنشی نیز از آن حیث اهمیت و اعتبار جهانی دارد که کوروش کبیر آن را بنیان نهاده و منشور کوروش کبیر گواه بر همین امر می باشد، هرچند که منشور حقوق بشر کوروش کبیر هم اکنون در موزه بریتانیا در شهر لندن نگهداری می شود. همین موضوع بسیاری از علاقمندان داخلی و خارجی را به منشا صلح و تمدن فرا می خواند.

جاهای دیدنی شیراز

نقش رستم و نقش رجب 

جاذبه های گردشگری شیراز به همین جا ختم نمی شود؛ 6 کیلومتر پس از تخت جمشید، نقش رستم قرارگرفته است. محل عبادتگاه زرتشتیان و سنگ ‌نوشته‌ های مهم هخامنشیان در این محل واقع ‌شده است. نقش رستم دارای 4 مقبره بزرگ است که بر روی صخره‌ ها قرارگرفته است و آرامگاه 4 پادشاه هخامنش می ‌باشد. در پایین این مقبره چند نقش برجسته قرار دارد که نشان‌ دهنده جنگ ‌های پیروزمندانه سلاطین ساسانی است. در یکی از آثار شاهد زانو زدن پادشاه رومی با نام والرین در مقابل شاپور اول هستیم. متأسفانه آثار نقش برجسته بیشتری از دوره ساسانی را که با نام نقش رجب و در فاصله 5 دقیقه ‌ای دیده می ‌شود، مشاهده می ‌کنیم که به علت بی‌توجهی تا حدودی تخریب‌ شده است.

فصل پاییز، زمان مناسبی برای دیدن این قسم از جاهای دیدنی شیراز است زیرا گرمای آزاردهنده یا سرمای زمستان شاید برای دیدن این مکان فرصت خوبی نباشد، اما اگر در فصل گرما به بازدید این بنای تاریخی می روید، به علت وسعت مکان و قرار گرفتن در معرض آفتاب بهتر است لباس نازک به تن داشته باشید و آب فراوان با خود همراه داشته باشید.

جاهای دیدنی شیراز

ارگ کریم خان، دژ محافظ شهر

این اثر در قرن 18 میلادی به‌وسیله مؤسس بنیان‌گذار سلسله زندیه، کریم‌خان زند ایجادشد و اکنون یکی مهمترین جاذبه های گردشگری شیراز است. این عمارت 4 گوش، شامل چهار برج استوانه‌ای در چهارگوشه ارگ می‌باشد که تحت عنوان زندان استفاده می‌شده است. برج شمال شرقی ارگ به‌عنوان حمام مورداستفاده قرار می‌گرفته است که به علت استقرار مخزن آب در همان زمان به میزان زیادی نشست داشته است. فضای داخلی ارگ بسیار شگفت‌انگیز است زیرا سایه درختان میوه و صدای آب در مرکز حوض باعث لذت هر بیننده‌ای خواهد شد. پس از عبور از این منطقه به موزه‌ای از دوره زندیه برخورد می‌کنیم که دیدن آن شما را با تاریخ آن دوره آشنا می‌سازد. برج  کج ارگ کریم خان بی شک شما را به یاد برج پیزا در ایتالیا خواهد انداخت. به اعتقاد برخی از مردم علت کج شدن برج ، وجود آب های سطحی در پایین برج می باشد.

جاهای دیدنی شیراز

عمارت شاپوری

این عمارت ازنظر قدمت در دوره پهلوی و هم‌زمان با رضاخان توسط استاد بزرگ ایرانی ابوالقاسم مهندسی ایجاد شده است. در واقع عمارت شاپوری به تقاضای عبدالصاحب شاپوری در طی سال‌های 1310 تا1315 ایجاد شده است. کلیه خاندان شاپوری ثروتمند بوده‌ اند و داشتن چنین خانه‌ ای زیبا از این خانواده دور از انتظار نیست. عمارت شاپوری یکی از مکان های دیدنی شیراز قلمداد می شود.

جاهای دیدنی شیراز

مسجدهای دیدنی شیراز، زیباترین سبک معماری ایرانی اسلامی

 مسجد نصیر الملک، رقص انوار در مسجد صورتی

در نزدیکی شاه ‌چراغ، از معروف‌ترین بناهای شیراز با نام مسجد نصیر الملک که به مسجد صورتی نیز مشهور است و از بهترین مکان‌ های دیدنی شیراز می ‌باشد، واقع شده است و به دلیل فضای داخلی  رنگارنگ و زیبایش مشهور شده است.  کاشی‌ های ظریف، فرش ‌های فراوان، شیشه‌های رنگارنگ، اوج خلاقیت و هنر معماران را به نمایش گذاشته است که بی‌شک شما را محصور زیبایی خود خواهد کرد. ستون های زیبای کنده‌ کاری ‌شده از هر جا که بیننده آن باشید، برایتان چشم‌ نواز خواهد بود. این مسجد با وجود قدمت زیاد، زلزله‌ های زیادی را پشت سر گذاشته است و به دلیل وجود تیرهای چوبی انعطاف‌پذیر خود همچنان پابرجا باقی‌ مانده است.

جاهای دیدنی شیراز

مسجد عتیق شیراز

 وقتی از شهرهای مختلف دیدن می‌ کنیم بی ‌شک امکان ندارد از مساجد اصلی یا جامع شهر دیدن نکنیم. به علت قدمت این مسجد که متعلق به دوره صفویه است از آثار ملی کشور به‌حساب می‌آید و مردم شیراز از این مسجد به علت اهمیت آن برای نماز جماعت و خواندن قرآن به این مکان روحانی مراجعه می‌کنند به همین علت به آن مسجد جمعه یا مسجد آینه نیز می‌گویند. این مسجد از جاهای دیدنی شیراز است که می بایست در سفر با تور شیراز حتما از آن دیدن کنید.

جاهای دیدنی شیراز

شیراز به این چهار باغ می نازد!

باغ ارم در میراث جهانی یونسکو

شهر شیراز با وجود باغ‌ های زیبای این شهر دیدنی و شهرت گرفته است. باغ ارم یکی از باغ‌ هایی است  که درختان سرو، بوته‌های گل سرخ و پرچین‌ های آراسته از جلوه‌ های دیدنی این باغ می باشد و در مرکز باغ یک حوض بزرگ قرار دارد. از آثار مهم باغ ارم کاخ قاجاری قرار است که ورود به آن برای عموم مردم آزاد نمی ‌باشد. در حال حاضر این باغ در اختیار دانشگاه شیراز است. هم‌اکنون این نام این باغ به‌ عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است.

جاهای دیدنی شیراز

باغ جهان‌نما

در این باغ بزرگ و زیبا امکان ندارد روح شما تازه نشود. حصار اطراف این باغ در زمان کریم‌خان زند ایجاد شد. همچنین عمارت زیبایی در آن بنا نهاد تا روح تازه‌ای به این باغ ببخشد. درختان سرو موجود در این باغ زیبایی آن را بیش از بیش کرده است. درگذشته از کنار درختان، نهری عبور می‌کرد که متأسفانه امروزه از آن اثری باقی نمانده است. دیدن این عمارت هشت‌ضلعی  که از آجر ساخته‌شده است و با ظاهری کاملاً ساده همچنان جذاب و دیدنی است.

جاهای دیدنی شیراز

باغ ایلخانی

این اثر جاودانه و زیبا یادگار محمدقلی خان ایلخان قشقایی می‌باشد و در منطقه سه باغ شیراز واقع‌شده است. وقتی  این باغ زیبا را مشاهده کنید عمارتی کهن و زیبا را خواهید دید که همچنان جلوه و اثر تاریخی خود را در طی این دوران حفظ نموده است. عمارت دارای ایوانی با دو ستون در وسط ساختمان آن می‌باشد. یک سالن بزرگ با 5 در، راهروهای چشم‌نواز با گوشواره‌های جذاب، اتاق و زیرزمین  از بخش‌های مهم عمارت ایلخانی می‌باشد. حوض‌های زیبا، درختان قدیمی و پنجره‌های رنگی  به جذابیت و زیبایی این اثر دوره قاجاری جلوه‌ای دوچندان بخشیده است.

جاهای دیدنی شیراز

 باغ جنت شیراز

باغ جنت یا پارک جنت، پارکی بزرگ و زیبا در داخل شهر شیراز می‌باشد که مسافران خسته از گرد راه را به سمت خود جذب می‌کند.

درگذشته نه‌چندان دور عمارت مشیر االملک در دل این پارک قرار داشت که متأسفانه از تاریخ و اثر آن نقشی باقی نمانده است. دولتمردان قاجاریه در سال 1223 اقدام به ساخت این باغ زیبا کرده اند که از ویژگی این باغ پوشش  سراسری آن از درختان کاج و سرو است.

جاهای دیدنی شیراز

موزه گردی در شیراز

 موزه موسیقی شیراز یا خانه منطقی نژاد

هنگامی‌که از پشت مسجد شهدا وارد میدان شاه‌چراغ شوید بنایی کهن و قدیمی را مشاهده خواهید کرد. بنای این عمارت کاملاً استثنایی و منحصربه‌فرد می‌باشد  بنابراین شهرداری شیراز از این محل به‌عنوان موزه موسیقی شیراز استفاده نمود. از زیبایی‌های این عمارت می‌توان به سقف‌های چوبی، نقوش اسلیمی و آینه‌کاری‌های زیبای آن اشاره کرد.علاوه بر دیدن این زیبایی‌ها شما می‌توانید با موسیقی‌دانان مشهور و مطرح دنیا آشنا شوید. در سال 1352 این خانه جزو آثار ملی ایران محسوب شد.

جاهای دیدنی شیراز

 موزه لباس‌های سنتی و آیینی شیراز( خانه صابر)

در شهر زیبای شیراز موزه‌های متعددی برای بازدید علاقه‌مندان به دیدن آثار متمدن و ملی این شهر موجود می‌باشد. یکی از بناهای سالم و قدیمی شیراز خانه صابر می‌باشد که در ضلع شمال شرقی شاه‌چراغ واقع‌شده است و مالک آن فرد تاجری بانام حسن علی صابری از اهالی شیراز بوده است. در سال 1384 از این خانه برای موزه لباس‌های سنتی و آیینی استفاده شد. باوجود قدمت این بنا که از دوره زندیه بناشده است. همچنان تزئینات و گچ‌بری‌های آن  دست‌نخورده و سالم برجای‌مانده است.

جاهای دیدنی شیراز

رصدخانه ابوریحان بیرونی

دانشگاه شیراز از بهترین دانشگاه‌ های کشور می ‌باشد و رصدخانه ابوریحان بیرونی پس از مراغه، دومین رصدخانه تأسیس ‌شده در سال 1355 می‌ باشد. باید دانست که این رصدخانه همچنان به شکل حرفه ‌ای فعالیت خود را درزمینهٔ اجرام شناسی ادامه می‌ دهد. برای بازدید از این رصدخانه می ‌توانید به کوه‌های ارم بروید. پایه‌ گذاران این رصدخانه، پرفسور یوسف ثبوتی و پرفسور ادوارد فرانسیس گاینن می ‌باشند. ممکن است ناهموار بودن راه شما را از دیدن این رصدخانه منصرف کند اما هنگامی‌ که به این مکان قدم بگذارید، وجود این رصدخانه را از مفاخر کشور خواهید دانست.

جاهای دیدنی شیراز

مکان های گردشگری طبیعی شیراز

در کنار جاذبه های تاریخی و فرهنگی که ذکر شد طبیعت بکر و زیبای اطراف شیراز نیز خودنمایی می کند. از جاذبه های طبیعی شیراز می توان به باغ ارم، باغ نارنجستان، دریاچه مهارلو، چله گاه، دشت ارژن، چشمه شش پیر، دریاچه های هفت برم، دریاچه پریشان، غار شاپور، آبشار مارگون و…  اشاره کرد که هر کدام طبیعت خیره کننده ای را مقابل چشم مسافران قرار می دهد.

جاهای دیدنی شیراز

چرا جاهای دیدنی شیراز؟

شیراز به دلیل آب و هوای دنجی که دارد در همه ی فصل های سال میزبان ارادتمندان اهل فرهنگ و ادب از سراسر دنیا بوده، بخصوص عطر شکوفه های بهار نارنج در کوچه پس کوچه های شهر مسافران زیادی را برای خرید بلیط هواپیما شیراز در فصل بهار ترغیب می کند.

بی‌شک سفر به شهر زیبای شیراز لذت ‌بخش و شیرین خواهد بود. امکان ندارد قصد سفر داشته باشید و شیراز را از قلم بیندازید، جاهای دیدنی شیراز خارج از شمارش انگشتان دست است برای سفر  به شیراز می ‌توانید فصول مختلف را انتخاب کنید، زیرا همه فصل‌ های شیراز بارنگ‌ ها و جلوه‌ های زیبای خود پذیرای گردشگران ایرانی و خارجی می ‌باشد. بی شک ممکن نیست، شما قدم به این شهر زیبا نگذاشته باشید و از فالوده شیرازی، مسقطی کاسه‌ای و آش سبزی این شهر نچشیده باشید. صنایع‌دستی شیراز ازجمله سوغاتی است که ره‌توشه شما از سفر به شیراز خواهد بود

 

پیشنهاد آژانس ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده به دوست داران هنر موسیقی و شعر، کسب آرامش در جوار بزرگان هنر و دانش در شیراز برنامه سفر 3 روز به شیراز را به شما توصیه می کنیم.

 

رزرو تور شیراز لحظه آخری

به جرئت می توان گفت شیراز یکی از مهم ترین مقاصد مسافران داخلی و خارجی است که به دلیل جاذبه های گردشگری معروف، تقاضا برای خرید بلیط هواپیما شیراز را بخصوص در فصل بهارنارنج ها به اوج خود می رساند. بسیاری از گردشگران با یکبار سفر به شیراز، دیدن از این کهن شهر زیبا را به دوستان و آشنایان خود توصیه می کنند تا لذت سفری خاطره انگیز و مانایی را داشته باشند.

آژانس ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده، مجری تورهای ایرانگردی و گردشگری با آیتم های مختلف برای گشت و گذار در طبیعت زیبای کشورمان می باشد. کافی است روی سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده کلیک کنید و از منوی تور داخلی، مقصد منتخب را انتخاب و سفری متفاوت را تجربه کنید. تورهای لحظه آخری شیراز، بهترین انتخاب برای سفری ارزان و مقرون به صرفه می باشند که با جستجوی آنلاین می توانید آن را در لحظات آخر شکار کنید.

سایت هواپیمایی گردشگری احمدزاده، همچنین خدمات ارزشمندی از قبیل ارائه ی انواع بلیط هواپیمای سیستمی و چارتری از ایرلاین های مختلف در تمام خطوط پرواز کشورمان، رزرو هتل های داخلی و بین المللی، صدور بیمه مسافرتی، اخذ ویزای شینگن و همچنین گرفتن وقت سفارت، می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

شاهین فر

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا