خرید بلیط هواپیما خارجی

پیدا کردن بلیط برای مقصد مورد نظر و همچنین در نظر گرفتن مولفه هایی همچون زمان پرواز، قیمت بلیط هواپیما خارجی، نوع هواپیما، ایرلاین و…به صورت یکجا می تواند بسیار مشکل باشد. اگر اهل سفرهای خارجی باشید، مسلما با چنین مشکلاتی همواره روبرو شده اید که یا زمان مناسب برای پروازتان پیدا نکرده اید، یا قیمت بلیط بسیار بالا بوده است و یا آن که به طور کل هیچ بلیطی نبوده که بتوانید آن را خریداری کنید. در ادامه در خصوص خرید بلیط هواپیما خارجی توضیح خواهیم داد تا در صورت برخورد با چنین وضعیتی، بهتر بتوانید شرایط را مدیریت کرده و به آن چه که می خواهید دست پیدا کنید.

خرید بلیط هواپیما خارجی

خرید بلیط هواپیما خارجی چارتر

مسلما در تبلیغات شرکت های هواپیمایی و زمانی که برای خرید بلیط چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری مراجعه می کنید، نام این کلمه را به دفعات بسیار زیاد شنیده اید؛ اما چارتر واقعا به چه معنا است؟ سازمان، نهاد، ارگان و یا حتی یک شرکت آژانس هواپیمایی با مشتریان بسیار را در نظر بگیرید. ممکن است هر کدام از موارد فوق نیاز داشته باشند تا طی یک ماه چندین و چند بار تمام اعضا و کارکنان خودشان را در یک مسیر مشخص هوایی جابه جا کنند.

با توجه به چنین شرایطی مسلما آن نهاد خاص نمی تواند برای هر مسافر به صورت تک به تک بلیط و صندلی رزرو کند زیرا این کار هم وقت گیر است و هم هزینه بردار خواهد بود. در اینجا است که مفهومی به نام خرید بلیط هواپیما خارجی چارتر پیدا می شود. با چارتر کردن یک پرواز مشخص، به طور مثال پرواز تهران- شیراز، یعنی تمامی صندلی های موجود در این هواپیما و در این پرواز مخصوص به آن ارگان یا نهاد خاص است.

در نظر داشته باشید؛ پروازهای چارتری، همانطور که می تواند منجر به کاهش قیمت بلیط هواپیما خارجی شود، در زمان نامناسب می توانند جزء گران ترین  بلیط هواپیما خارجی نیز شوند.

خرید بلیط هواپیما خارجی

انواع روش های خرید بلیط هواپیما خارجی

روش اول: خرید بلیط هواپیما خارجی به شیوه سنتی

برای خرید بلیط هواپیما خارجی همان طور که همگی شما می دانید دو راه وجود دارد، روش اول که روش قدیمی تر و سنتی تری نیز به شمار می رود مراجعه به دفاتر خرید بلیط به شکل حضوری و رزرو بلیط است. اگر برای بار اول است که اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی می کنید و یا به طور کلی حوصله استفاده از سایت ها و اپلیکیشن ها را به منظور خرید بلیط ندارید بهتر است از این مسیر استفاده کنید، زیرا هم پرسنل دفتر هواپیمایی می توانند به شما در توضیح عبارت ها و اصطلاحات مختلف کمک کنند و هم آن که می توانید راهنمایی های بیشتری را در خصوص پیدا کردن بلیط های ارزان تر دریافت کنید.

آژانس هواپیمایی احمدزاده

روش دوم: خرید آنلاین بلیط هواپیما خارجی

اما اگر شما هم جز آن دسته از طرفداران تکنولوژی هستید که دلتان می خواهد تمام ابعاد زندگی را از قاب صفحه نمایش ها ببینید، می توانید به راحتی و بدون دردسر و فقط با داشتن کمی اطلاعات در خصوص چگونگی کار کردن با سایت های خرید آنلاین بلیط هواپیما، از این سایت ها در عرض چند دقیقه بلیط مورد نظر خودتان را پیدا کرده و خریداری کنید. نحوه خرید بلیط به شکل آنلاین را در ادامه توضیح خواهیم داد. ممکن است اطلاعات زیادی در خصوص درجه بندی بلیط ها از نظر اقتصادی، انواع بلیط ها و…نداشته باشید؛ نیازی به نگرانی نیست زیرا می توانید با سرچ کردن عبارت مورد نظر در گوگل به راحتی به معنا و مفهوم عبارت دست پیدا کنید.

خرید بلیط هواپیما خارجی

تقویم قیمتی خرید بلیط هواپیما

تقویم قیمتی به شما کمک می کند تا در هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی بهتر بتوانید بلیط مورد نظرتان را پیدا کنید. تقویم قیمتی را می توانید در اپلیکیشن و یا سایتی که برای خرید بلیط به آن مراجعه کرده اسید به راحتی پیدا کنید؛ اما کاربرد این تقویم چیست؟ با کلیک کردن بر روی نوار سبز رنگی که در تقویم قیمتی مشاهده می کنید متوجه خواهید شد که قیمت بلیط در تاریخ و ساعت مورد نظر شما و 3 روز قبل از آن و 3 روز بعد از آن در چه حدی خواهد بود.

در واقع تقویم قیمتی تغییرات قیمت بلیط هواپیما خارجی در یک بازه یک هفته ای را نمایش می دهد که ممکن است متوجه شوید با یکی دور عقب انداختن و یا جلو انداختن سفرتان می توانید هزینه خرید بلیط را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

خرید بلیط هواپیما خارجی

بهترین پروازهای خارجی

مسلما در هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما خارجی با فهرست و لیست بلند بالایی از پرواز ها و آژانس های مسافرتی روبرو شده اید. ممکن است فکر کنید که این لیست به صورت رندوم و کاملا تصادفی برای شما به نمایش در آمده است؛ اما به هیچ وجه به این شکل نیست. پروازهایی را که در ابتدای لیست مشاهده می کنید از نظر دو مولفه بهترین موارد بوده اند: اولا آن که زمان پرواز بسیار مناسب بوده و دوما آن که قیمت پرواز با توجه به مولفه اول مناسب بوده است.

خرید بلیط هواپیما خارجی

خرید بلیط هواپیما خارجی از سایت هواپیمایی

خرید اینترنتی بلیط هواپیما این امکان را به شما می دهد تا بدون محدودیت زمان و مکان به اطلاعات پروازی بیشتری دسترسی داشته باشید. این مزیتی است که در انتها به خرید بهترین و مناسب ترین بلیط هواپیما داخلی و خارجی می انجامد. اما برای بهره مندی از این مزیت، ابتدا باید از طریق یکی از سایت های هواپیمایی معتبر اقدام کنید. پس از ورود به سایت موردنظر می بایست وارد منوی پرواز خارجی شوید و اطلاعات موردنیاز در گزینه های پیش رو را تکمیل و در نهایت با پرداخت هزینه ی بلیط از طریق درگاه بانکی، خرید خود را تکمیل کنید. گزینه هایی که می بایست در فرآیند خرید بلیط هواپیما خارجی تکمیل کنید شامل:

1-مسیر پرواز

مسیر پرواز می تواند یک طرفه، دو طرفه و چند مسیره باشد. اگر قصد رفتن دارید و به طور کل نمی خواهید به کشور بازگردید و یا زمان بازگشت‌تان مشخص نیست، بهتر است بلیط یک طرفه را انتخاب کنید تا در وقت و هزینه صرفه جویی کنید؛ اما اگر قصد بازگشت دارید و برنامه کاملا از پیش تعیین شده ای را هم برای سفر خودتان تدارک دیده اید بلیط دو طرفه را انتخاب کنید، زیرا هزینه این بلیط از دو بلیط یک طرفه کمتر است.

2-انتخاب مبدا و مقصد

در منوی پرواز خارجی تمام سایت های هواپیمایی، بخشی به انتخاب مبدأ و مقصد اختصاص داده شده است. ممکن است در یکی از شهرستان ها زندگی کنید که در این صورت پیدا کردن بلیط با مشخصات شما کمی سخت شود، پس سعی کنید در زمان انتخاب مبدا و مقصد، مبدا خود را یکی از کلان شهرهای نزدیک خود همچون تهران، شیراز، اهواز و…قرار دهید.

3-سن مسافر

سن مسافر نیز در تعیین قیمت بلیط هواپیما خارجی بسیار موثر است. از لحاظ سنی مسافران به 3 گروه نوزاد، کودکان و بزرگسالان طبقه بندی می شوند. نوزادان از بدو تولد تا 2 سالگی، کودکان از 2 تا 12 سالگی و بزرگسالان از 12 سالگی به بعد محسوب می شوند.

4-نوع پرواز

پرواز خارجی نیز به سه گروه اکونومی کلاس، بیزینس کلاس و فرست کلاس طبقه بندی می شود. اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما خارجی ارزان هستید بهتر است بلیط هواپیما خارجی نوع اکونومی کلاس را انتخاب کنید.

خرید بلیط هواپیما خارجی

خرید بلیط هواپیما از آژانس احمدزاده

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، بهترین راه برای خرید بلیط ارزان خارجی، خرید اینترنتی بلیط هواپیما خارجی است، مسیری که حتی اگر شانس بیاورید و به پست بلیط های لحظه آخری بخورید، می توانید با تخفیف خیلی عالی، ارزان ترین سفر هوایی خود را تجربه کنید. اما اینکه از کدام سایت هم خرید کنید، حائز اهمیت است. به هرحال دنیای مجازی دردسرهای خاص خودش را هم دارد؛ پس پیشنهاد می کنیم به نشان اعتماد الکترونیک در سایت های فروش بلیط هواپیما خارج دقت کنید.

سایت ایرانگردی جهانگردی احمدزاده یکی از معتبرترین سایت های هواپیمایی و کامل ترین مرجع بلیط پرواز خارج و داخلی است. فرقی نمی کند از کجا می آیید یا به کجا می روید! سایت هواپیمایی احمدزاده با هر مبدأ و مقصدی، بهترین گزینه های بلیط پرواز خارجی را پیش روی شما می گذارد. فقط کافی است روی لینک ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده کلیک کنید، در منو پرواز خارجی با انتخاب مبدأ و مقصد، به کلیه ی اطلاعات پرواز در تاریخ و ساعت مورد نظرتان، دسترسی داشته باشید.

* فرم استعلام نرخ بلیط پرواز های داخلی و خارجی

 

سوالات متداول خرید بلیط هواپیمای خارجی

زمان رفتن به فرودگاه در شرایط عادی برای پرواز های خارجی 3 ساعت قبل از پرواز ولی در شرایط کنونی با توجه به زمان بر بودن روند چک کردن جواب تست های کرونای مسافرین و بررسی سایر مدارک برای سفر 4 ساعت پیشنهاد میشود.

میزان بار مجاز برای پرواز های خارجی بسته به ایرلاین مورد نظر مسافر و همچنین کلاس نرخی بلیت ها متفاوت می باشد
در زمان تهیه بلیت باید توجه بسیاری به این موضوع داشت زیرا برخی از پرواز ها اجازه حمل هیچ باری را به مسافر نمیدهد.
اما به طور کلی بار مجاز پرواز های خارجی بین 25 تا 35 کیلو در کلاس اکونومی و 35تا 50 کیلو در کلاس بیزنس است.

نرخ عوارض خروج از کشور برای مسافرین عادی در سال جاری از تمامی مرز ها به خارج از کشور در مرتبه اول 4.000.000 ریال ، در مرتبه دوم 6.000.000 ریال، و در مرحله سوم 8.000.000 ریال می باشد.

نرخ بلیت هواپیما وابسته به شرایط متفاوتی است اما به صورت کلی در تابستان، ایام عید و تعطیلی به مناسب های خاص گرانتر است و در غیر این شرایط نرخ بهتری خواهد داشت.
با اینحال شرایط فوق بسته به روز های تعطیل کشور مقصد و شرایط آب و هوایی آن کشور دچار تغییر خواهد شد.

اگر قصد سفر با ایرلاین های خارجی و بلیط های سیستمی را دارید توصیه ما به شما تهیه بلیت حداقل یک الی دو ماه قبل از سفر است و اما اگر بلیت های چارتری انتخاب شماست این بلیت ها معمولا در شرایط عادی هرچه نزدیک تر به تایم پرواز باشد ارزانتر است.

امکان انتخاب صندلی پیش از این در ایرلاین های خارجی بدون هزینه قابل انجام بود اما در حال حاضر ایرلاین ها این قابلیت را فقط با پرداخت وجه برای یک صندلی امکان پذیر کرده اند.با اینحال 24 ساعت قبل از پرواز برخی از پرواز ها لیست صندلی های خود را همانند گذشته بدون هزینه برای انتخاب بر روی سیستم قابل دسترس گذاشته اند.

تغییر نام و نام خانوادگی تنها موردی است که پس از صدور بلیت غیر قابل تغییر می باشد.
در غیر اینصورت اطلاعاتی همچون شماره پاسپورت، تاریخ تولد و دیگر اطلاعات شخصی و یا ارتباطی همچون شماره تماس یا آدرس ایمیل فقط قبل از انجام پرواز قابل اصلاح می باشد.

بلیت های سیستمی قابلیت کنسلی، تغییر تاریخ و حتی استرداد پس از جا ماندن و نرسیدن به پرواز را دارد، که البته تمامی این موارد با درصدی جریمه بسته به ایرلاین مورد نظر دارد.
اما بلیت های چاتر هیج یک از قابلیت های بلیت های سیستمی ندارد و اما دلیل اصلی انتخاب این بلیت ها توسط مسافرین نرخ پایین تر آنها نسبت به پرواز های سیستمی است.که البته این مورد در تمامی بلیت ها صدق نمیکند.

اگر بلیت خود را از سایت تهیه کرده اید و البته قبل از آن در مورد قابل استرداد بود آن اطمینان حاصل کرده اید باید با پشتیبانی آن سایت تماس حاصل کنید تا در انجام استرداد شما را راهنمایی کنند، برخی از سایت ها نیز این قابلیت را برای کاربر فراهم کرده اند، به صورتی که خود مسافر به صورت آنلاین و از طریق سایت استرداد بلیت خود را انجام میدهد.
و اما اگر بلیت خود را از آژانس ها تهیه کرده اید میتوانید با مراجعه به آژانس صادر کننده بلیت و یا تماس حاصل کردن با مسئول مربوطه نسبت به استرداد بلیت خود اقدام نمایید.

دکمه بازگشت به بالا