ایرانگردیجاذبه های گردشگریراهنمای سفرفصل هاکشورهامجله گردشگری

ایرانگردی در زمستان

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که میخواهید در زمستان ایرانگردی کنید توصیه میکنم این مقاله را تا پایان بخوانید. ایرانگردی در زمستان یکی از تجربیات عالی برای هر فرد حساب میشود، چرا که ایرانی پر از برف و سفید را می تواند ببینید، هر زمان از سال که به ایران سفر کنید هر 4 فصل را در ایران پیدا می کنید. جاذبه های گردشگری این کشور دوست داشتنی آنقدر زیاد است که شرح تمام آنها در یک مقاله نمی گنجد. حال در نظر بگیرید که چه اتفاقی می افتد اگر در فصل زمستان به ایران سفر کنید؟

ایران در تمام فصول مکان های دیدنی دارد که حداقل یک بار قبل از مرگ باید آنها را ببینید. اگر شما هم همانند اغلب افراد در ابتدای زمستان در خانه می نشینید و منتظر تابستان می مانید ما در آژانس هواپیمایی احمدزاده به شما پیشنهاد می کنیم کوله بار خودتان را ببندید و به یک سفر ایرانگردی بروید.

فقط کافی است یک بار در فصل زمستان به مکان های از ایران سفر کنید تا عاشق ایرانگردی در زمستان شوید.

تنها نکته ای که قبل از سفر در فصل زمستان باید به آن توجه کنید این است که در ابتدای فصل از خود بپرسید که آیا دوست دارید به مکان های سرد سفر کنید؟ یا مکان های گرمسیری را ترجیح می دهید. در این مقاله بهترین مکان هایی که در زمستان تجربه دلنشین و خاطره انگیزی برای شما خواهد داشت را شرح داده ایم. لطفا با لذت بخوانید!

نوشته های مشابه

ایرانگردی در زمستان با مناطق خاطره ساز

هر کدام از فصول زیبایی خاص خود را دارند. هر کسی با توجه به علایق و مزاجش فصل خاصی را می پسند. با این حال زمستان هم زیبایی های منحصر به فرد خودش را دارد!  اگر عاشق زمستان هستید و از تجربه ورزش های زمستانی لذت می برید، در ایران می توانید بهترین تجربیات ورزشی خود را داشته باشید.

حتی اگر می خواهید در زمستان امسال برف بازی را تجربه کنید پیشنهاد می کنیم جاذبه های طبیعی مناطق زمستانی را از دست ندهید. مناطق دیدنی سردسیر در فصل زمستان ایران خیلی زیاد است. اما ما در اینجا به سه مورد اشاره می کنیم. چرا که توصیف تمام مناطق دیدنی سردسیر ایرانی در این مقاله نمی گنجد. در آینده مقاله ایی درباره توصیف تمام این مناطق منتشر خواهد شد.

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین مناطق گردشگری ایران را هم بخوانید

اردبیل

یکی از مناطق کوهستانی در شمال غرب ایران است که در زمستان همیشه آب و هوای برفی دارد.

آنچه این منطقه ویژه را پر از گردشگر می کند چشمه های آب گرم این منطقه است. چشمه آبگرم سرعین اردبیل یکی از این چشمه های معروف است که شهرت جهانی دارد.

اگر مایل به دیدن از جاذبه های طبیعی اردبیل باشید سرعین اردبیل را از دست ندهید. گفتی است در سال توریست های بسیار زیادی به این منطقه سفر می کنند. اگر از مناطق گرمسیر یا مناطق کویری به سمت اردبیل میروید حتما لباس گرم زیادی بردارید. چرا که این مناطق در فصل تابستان هم سرد هستند.

جاهای دیدنی کردستان در زمستان

کردستان یکی از مناطق سردسیر ایران است که جاذبه های گردشگری بسیاری دارد.

یکی از جاذبه های مشهور این استان که گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است دریاچه زریبار است که نزدیک به شهرستان سنندج واقع شده.

جاده منتهی به دریاچه زریبار را می توان با خودرو یا خودرو های کرایه ای طی کرد. پس نگران مسیر و رفت آمد به این دریاچه زیبا و دل انگیز نباشید. سطح دریاچه زریبار در فصل زمستان منجمد می شود و مناظر دیدنی و دل نشینی را پدید می آورد. می توان در قسمت هایی از آن اسکی کرد. مراقب سطح دریاچه باشید چرا که یخ قسمت هایی از سطح دریاچه چندان قابل اعتماد نیست. از آنجایی که کردستان در فصل تابستان، آب و هوایی متعادل دارد دریاچه زریبار نیز رنگ و رو عوض کرده و مناظر دیدنی تازه ای را به رخ می کشد. بازدید از این نقاشی بی نظیر خداوند در فصل تابستان خالی از لطف نیست. پس دریاچه زریبار را در فصول تابستان و زمستان از دست ندهید.

پیست اسکی دیزین تهران

پیست اسکی دیزین تهران یکی از مناطق ایرانگردی در زمستان است که همه ساله گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.

پیست اسکی دیزین در شمال تهران و در دامنه های البرز واقع شده است. این مناطق  در فصل بهار هم بسیار دیدنی و زیبا می شوند. دامنه های رشته کوه البرز یک دست سر سبز بوده و نقاشی طبیعی و چشم نوازی می شود که روح انسان را سرذوق می آورد. با این همه این مناطق در فصل زمستان زیبایی دیگری دارند که تحت هیچ شرایطی نباید از تجربه کردن آن گذشت. پیست اسکی دیزین یکی از پیست های حرفه ای در خاورمیانه بوده و مکان مناسبی برای همه افراد خانواده است که اسکی را به شکل حرفه ای تجربه کنند.

در ادامه قصد داریم مناطقی را به شما معرفی کنیم که به راحتی در قلب زمستان، تابستان را تجربه کنید.

 

سفر زمستانی ایرانی در مناطق گرمسیر

همانطور که گفته شد، ایران هر سال هر چهار فصل را همزمان در خود دارد. همین ویژگی ،ایران را به یکی از کشورهای جذاب و مقصد خیلی از گردشگران تبدیل  کرده است. توصیف مناطق گرمسیری ایران در فصل زمستان در این مقاله نمی گنجد. در اینجا به توصیف چند نمونه از زیباترین مناطق گردشگری گرمسیری دربازه زمستان در ایران  می پردازیم.

چابهار

چابهار یکی از مناطق چهار فصل در جنوب ایران است. در تمام فصول از این شهر بازدید می شود، اما اغلب ایرانیان این شهر را مقصد مناسبی برای سفرهای زمستانی می دانند.

دمای این شهر در زمستان حدود 25 درجه است! خاک چابهار به دلیل وجود املاح کمیاب معدنی به رنگ های جالبی تبدیل شده است. به همین دلیل کوه های اطراف چابهار را کوه های مریخی می نامند. این کوه ها به کوه های نقاشی هم معروف است. درخشش ساحل شهر چابهار در شبها یکی از معروف ترین سواحل خاورمیانه است.

انعکاس نور مهتاب و فیتوپلانگتون ها در شب باعث درخشش ساحل می شود. توصیه جدی می کنم از  این ساحل دیدن کنید و از دیدن یکی از واکنش های شیمیایی طبیعت لذت ببرید. ساحل چابهار به دلیل نزدیک بودن به اقیانوس هند یکی از بهترین سواحل ایران برای ماهیگری است. در این سواحل انواع گونه های جانوری آبزی یافت می شود. ماهیگری در این سواحل نیز ارزش امتحان کردن دارد.

پیشنهاد میکنم مقاله جاهای دیدنی چابهار را بخوانید

خوزستان

خوزستان را می توان گهواره تمدن ایران نامید. اولین نشانه های شهرنشینی در این استان و شهرهای شوش و شوشتر کشف شده است و جایگاه موثری در جهانگردی ایران دارد.

این  استان  گرمسیری در جنوب ایران علاوه بر داشتن شرایط آب و هوایی مناسب در زمستان ، به گردشگران این امکان را می دهد تا از مکانهای بی نظیر تاریخی خوزستان از جمله بنای تاریخی چغازانبیل بازدید کرده و سفری متفاوت در زمستان را در ایران تجربه کنند.

جزایر خلیج فارس

جزایر خلیج فارس بهترین مقصد برای یک ایرانگرد در زمستان است. جزایر جنوبی ایران با داشتن آب و هوای مناسب در این فصل، این فرصت را به شما می دهد تا سفری دلپذیر را در آب و هوای معتدل و دور از زمستان های سرد و برفی تجربه کنید. توصیه می کنیم از جزایر کیش ، قشم و هرمز دیدن کنید. در این جزایر در کنار بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی آنها ، حتی می توانید از شنا در آب خلیج فارس یا ورزش های آبی در آنجا در زمستان لذت ببرید.

جالب است که جزیره کیش توسط نیویورک تایمز در سال 2010 و در چهارمین مقصد جهانگردی در جنوب شرقی آسیا در بین 10 جزیره زیبای جهان قرار گرفت.

اتباع خارجی که مایل به ورود به منطقه آزاد کیش از بنادر قانونی هستند، نیازی به گرفتن ویزا قبل از سفر ندارند. همچنین قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس و مقصد مناسبی برای دوستداران اکوتوریسم است که دارای چندین مکان طبیعی برای بازدید است. قشم همچنین یک منطقه تجاری آزاد است و در هر خریدی که در این جزیره انجام شود بدون پرداخت عوارض انجام می شود.

این توصیفات انجام شده از بهترین مناطق ایران برای سفرهای زمستانی به مناطق گرمسیر است. فقط به خاطر داشته باشید که کشورهای انگشت شماری در جهان هستند که همانند ایران 4 فصل را همزمان در خود دارند. از گردش در ایران لذت ببرید.

پیشنهاد میکنم مقاله زیباترین مناطق روی زمین را بخوانید

 

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه

    1. با سلام…امکان برگزاری تور وجود ندارد و در شرایط کنونی عیر قانونی است.اما بصورت انفر ادی اتمکان خرید بلیط و هتل میباشد برای مناطق گرم مانند کیش،قشم،چابهار،بندرعباس و…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا