گرفتن وقت سفارت

بی شک شما که اکنون این مطلب را می خوانید مثل بسیاری از مسافران دغدغه ی گرفتن وقت سفارت دارید و شاید هم این قضیه برای شما خیلی فوری باشد؛ به هر حال با توجه به اینکه زمان نقش مهم و تعیین کننده ای در روند گرفتن وقت سفارت دارد، بهتر است قبل از هر اقدامی با اطلاعات کامل در رابطه با نحوه گرفتن وقت سفارت پیش بروید تا زودتر از انتظار موفق به اخذ نوبت سفارت شوید. در این مطلب با آژانس هواپیمایی احمدزاده همراه باشید تا آموزش گام به گام گرفتن وقت سفارت را به شما آموزش دهیم.

اگر به هر دلیلی نمی توانید برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید، پیشنهاد می کنیم این پروسه پیچیده را به ما بسپارید تا در یک چشم بر هم زدن شما را به  نتیجه دلخواه برسانیم. آژانس هواپیمایی احمدزاده یکی از معتبرترین سایت های ایرانگردی و جهانگردی می باشد که در زمینه فروش بلیط هواپیما، رزرو هتل های داخلی و بین المللی و همچنین گرفتن وقت سفارت فعالیت می کند. آژانس احمدزاده تنها ریجستر سفارت مجارستان در حوزه شینگن در شرق کشور می باشد.

گرفتن وقت سفارت - آژانس احمدزاده

وقت سفارت چیست و چرا مورد نیاز است؟

در زمان های قدیم مواردی همچون تعیین وقت قبلی در حوزه ی کاری سفارت نبود؛ اما در سال های اخیر با افزایش بیشمار تعداد متقاضیان برای سفرهای خارجی، سفارت ها برای درخواست و صدور ویزا اقدام به ارائه وقت قبلی برای مسافران کردند. در واقع با تعیین وقت سفارت، مسافران این امکان را دارند که با اطلاع قبلی و در زمان معین و حتی ساعت مشخص در سفارت یا دفاتر اخذ ویزا(VAC)حضور یابند و درخواست خود را برای اخذ ویزا ارائه دهند.

با این روند خوشبختانه دیگر خبری از صف های طولانی و بی نظمی های موجود در سفارت نیست، بویژه در دنیایی که وقت طلاست، مسافران می توانند از تک تک دقیقه های خود در سفارت نهایت استفاده را ببرند و بدون نگرانی از  اتلاف وقت کارشان را انجام دهند.

هم اکنون اگر متقاضی اخذ ویزای شینگن یا کشورهای کانادا، انگلیس و آمریکا هستید، ابتدا باید برای دریافت وقت سفارت اقدام و پس از تکمیل مدارک مورد نیاز در تاریخ مقرر به سفارت یا دفاتر اخذ ویزا مراجعه کنید.

گرفتن وقت سفارت - آژانس احمدزاده

قبل از تعیین وقت سفارت به این نکات توجه کنید

1.زمان تعیین وقت سفارت

شاید از خودتان سؤال کنید که چرا زمان در تعیین وقت سفارت اهمیت دارد و چرا باید قبل از اخذ نوبت به زمان آن توجه کرد!؟ معمولاً مسافرانی که قصد سفرهای خارجی دارند و تا بحال هیچگونه اقدامی برای اخذ ویزا نکرده اند، بهتر است زمان سفرشان را در نظر بگیرند. پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید در زمان های پیک سفر مثل تابستان سفر کنید، برای اینکه موفق به دریافت وقت سفارت شوید، قبل از تعطیلات برای گرفتن نوبت از سفارت اقدام کنید، در غیر اینصورت ممکن است نتوانید از سفارت وقت بگیرید.

برای مثال فرانسه در تابستان بسیار پرطرفدار است. اگر در اوج شلوغی کار سفارت بخواهید نوبت بگیرید، با توجه به ازدحام متقاضیان احتمال دارد موفق به گرفتن وقت سفارت نشوید و در نتیجه از سفر باز می مانید. پس اگر می خواهید با همچین مشکلی روبرو نشوید با برنامه ریزی دقیق به سفارت مراجعه و برای دریافت ویزا اقدام کنید.

2.مدارک مورد نیاز را از قبل آماده کنید:

زمانی که شما برای درخواست ویزا به سفارت مراجعه می کنید، باید تمام مدارک مورد نیاز را به صورت ترجمه شده به مسئول مربوطه ارائه کنید؛ در نظر داشته باشید که ترجمه مدارک نیز زمان‌بر است. فرض کنیم وقت سفارت را گرفته اید و در روز مقرر در سفارت حاضر شده اید؛ حال یکی از مدارک شما ناقص است، چه اتفاقی می افتد؟ روز از نو و روزی از نو!

پس اگر می خواهید ویزای شما به موقع صادر شود، بهتر است قبل از مراجعه به سفارت تمام مدارک خود را تمام و کمال آماده کنید تا مراحل کار شما خیلی سریع انجام و پس از بررسی مدارک، پاسخ مربوطه ابلاغ شود. در این رابطه بهتر است با یک زمان بندی درست، مدارک مورد نیاز را تهیه و برای روز مراجعه به سفارت آنها را ارائه دهید.

3.هزینه اخذ ویزا را در نظر بگیرید:

همانطور که می دانید در همه جای دنیا برای صدور ویزا هزینه ای اعمال می شود که مسافران برای درخواست آن باید این هزینه را پرداخت کنند.

در خصوص هزینه اخذ ویزا بهتر است از قبل بدانید که سفارت مورد نظر هزینه را چگونه دریافت می کند؛ برای مثال برای گرفتن ویزای کانادا از همان ابتدا کل هزینه ویزا جهت پرداخت بصورت آنلاین دریافت میگردد.

با توجه به اینکه با تعیین وقت سفارت زمانی برای راه اندازی کار شما در نظر گرفته می شود، بهتر است با احترام به قوانین و مراحل انجام صدور ویزا، از این وقت استفاده و با بی احتیاطی آن را از دست ندهید.

هزینه اخذ ویزا از مواردی است که مسافران باید قبل از گرفتن وقت سفارت به آن توجه کنند تا هنگام مراجعه به سفارت مبلغ تعیین شده را همراه داشته باشند.

گرفتن وقت سفارت - آژانس احمدزاده

چگونه برای اخذ ویزای شینگن وقت سفارت بگیریم؟

بسیاری از مسافران برای گرفتن وقت سفارت کشورهای حوزه شینگن با مشکلاتی روبرو می شوند که در نهایت موفق به تعیین وقت سفارت نمی شوند از این رو به واسطه هایی برای تعیین وقت سفارت روی می آورند. این درحالی است که خود شما می توانید برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.

برای گرفتن وقت سفارت دو مسیر پیش رو دارید، برخی کشورها روند تعیین وقت سفارت و فرایندهای مربوطه را در کنسولگری سفارت خود انجام می دهند که در اینصورت می توانید با مراجعه به سفارت این کشورها برای اخذ ویزا اقدام کنید.

در حالت دیگر کشورها انجام تمام مراحل کار را به کارگذاری های خود می سپارند؛ برای مثال شرکت VFSGlobal که  دفاتر اخذ ویزا در اقصی نقاط دنیا  می باشند، که مسئولیت صدور وقت سفارت بسیاری از کشورها از جمله، انگلستان، فرانسه، هلند، دانمارک، پرتغال، بلژیک، نروژ، نیوزلند و غیره را بر عهده دارد. این در حالی است که برای گرفتن وقت سفارت سوئد و لهستان باید به کنسولگری این کشورها بروید.

نکته: در رابطه با شرکت های کارگذاری بهتر است بدانید که همانند پلیس + 10 فعالیت می کنند. به گونه‎ای که اگر شما به عنوان متقاضی ویزا به این شرکت ها مراجعه کنید، مسئولین مربوطه مدارک مورد نیاز را از شما دریافت و پس از بررسی به سفارت ارسال و پس از صدور ویزا آن را دریافت و تحویل شما می دهند. جهت اطلاع شرکت های کارگذاری فقط فرآیند صدور ویزا را انجام می دهند و هیچگونه تصمیمی در رابطه با صدور یا عدم صدور ویزا نمی گیرند.

گرفتن وقت سفارت - آژانس احمدزاده

درخواست تعیین وقت سفارت از آژانس های هواپیمایی

با وجود گسترش تکنولوژی و رویکرد مسافران به سایت های اینترنتی، مسافران به ‎راحتی اطلاعات مورد نیازشان درباره نحوه گرفتن وقت سفارت و صدور ویزا را از طریق سایت های اینترنتی بدست می‎آورند و اغلب خودشان نیز برای تعیین وقت سفارت اقدام می‎کنند. این درحالی است که برخی از آژانس های هواپیمایی معتبر نظیر آژانس ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده علاوه بر فروش بلیط هواپیما داخلی و خارجی و همچنین رزرو هتل داخلی و خارجی، خدماتی در زمینه اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت را انجام می دهند. آژانس احمدزاده به طور کامل با مدارک درخواستی سفارت های مختلف و نحوه ی تکمیل فرم سفارت آشنا می باشد؛ بنابراین می توانید با خیال راحت امور اخذ ویزا را به آژانس احمدزاده بسپارید.

 
مشاوره تلفنی

کارشناسان ما خوشحال می‌شوند که به هر سوال شما پاسخ دهند.
شماره تماس 32216660-051 ساعت 8:00 تا 16:00

 

رزرو مشاوره وقت سفارت

برای رزرو زمان مشاوره اسم و شماره‌تان را ثبت کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

دکمه بازگشت به بالا