اصفهانایرانگردیراهنمای سفرمجله گردشگریمساجد

جاهای دیدنی اصفهان

وقتی صحبت از گردشگری و تور ایرانگردی به میان می‌آید، امکان ندارد جاهای دیدنی اصفهان را از یاد ببریم! اصفهان برای یک توریست، دنیای دیگری است؛ جهانی پر از آثار ثبت شده در یونسکو و کاشیکاری هایی که با آدم حرف می زنند. اکنون، اگرنه با چشم سر، که با چشم دل، به ‌جای جای این مهد فرهنگ و هنر قدم می گذاریم و جاهای دیدنی اصفهان را از نگاه توریست ها بررسی می کنیم، پس با ما همراه باشید.

آژانس احمدزاده افتخار دارد که سال‌ های متمادی، با برگذاری تورهای داخلی، تاثیر قابل ملاحظه‌ای در رونق صنعت گردشگری ایران داشته باشد.

 

 

موقعیت جغرافیای اصفهان

استان زیبای اصفهان بافاصله 435 کیلومتری از پایتخت ایران، پس از تهران و مشهد سومین شهر پرجمعیت کشور می‌ باشد و بر طبق آمارها، بعد از مشهد به دلیل وجود جاذبه‌ های گردشگری فراوان، بیشترین آمار جذب گردشگران را به خود اختصاص داده است.

جاهای دیدنی اصفهان

حتما بخوانید: هتل های 5 ستاره اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان

هر نقطه از این شهر کهن و زیبا، دارای نشانه ‌ای از فرهنگ و تمدن باستانی ایران می ‌باشد. تاریخ ایران، بخش‌ های زیادی از افتخار و دانش خود را مدیون این نقطه از ایران ‌زمین می ‌باشد. اگر اصفهان با لقب نصف جهان شهرت گرفته است، به دلیل داشتن جاذبه‌ های زیاد، محبوبیت خاص و فرهنگ کم ‌نظیر این شهر می‌ باشد.

 

1.میدان نقش‌جهان، میدان امام

یکی از زیبا ترین و مطلوب ‌ترین جاهای دیدنی اصفهان، میدان نقش‌جهان یا میدان امام می ‌باشد که به دلیل اهمیت این ابنیه تاریخی، در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. علت نام‌ گذاری اصفهان به نام نصف جهان بی‌شک به دلیل اهمیت این میدان است. درواقع میدان مرکزی شهر اصفهان که شامل مجموعه‌ای از تاریخ کشور شده است،  با نام رسمی میدان نقش‌جهان یا میدان امام، شهرت یافته و یکی از مهمترین جاذبه ‌های گردشگری اصفهان نیز می‌ باشد. هرگاه نام میدان به ذهن می‌ رسد، شکل دایره‌ای یا بیضی‌شکل، با گل ‌کاری و تزئینات شهری در خاطر انسان ظهور می ‌کند.

جالب است بدانید، میدان نقش‌جهان به شکل مستطیل و طول 560 متر و عرض 160 متر واقع‌ شده است. اگر بخواهیم عرض و طول این میدان را با گام های خود اندازه‌گیری کنیم با 430 قدم طول این میدان و160 قدم، عرض آن برابر خواهد شد.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی چالوس و رامسر

آثار موجود در میدان نقش‌جهان شامل: کاخ عالی‌قاپو، مسجد امام و مسجد لطف‌الله، سر در قیصریه، بازار قیصریه و دروازه چوگان می ‌باشد. در دوران صفویه در این میدان، مسابقه ‌ها و بازی‌ هایی مانند چوگان و قاپوق اندازی اجرا می ‌شد، همچنین رژه نظامیان و سربازان در این میدان صورت می‌گرفته است. در زمان قاجار به دلیل بی‌توجهی، قسمتی از این میدان دچار تخریب شد؛ اما در زمان پهلوی و بعد از انقلاب کار بازسازی و مرمت این اثر ارزشمند انجام گرفت و در سال 1313 جزو آثار ملی ایران شناخته شد.

فصل پاییز از دل‌انگیزترین اوقات برای تماشای این قسم از جاهای دیدنی اصفهان است. در آفتاب ملایم پاییزی، کنار حوض زلال واقع در میدان نقش‌جهان دیدن رنگ‌ ها و تصاویر در این حوض تجربه ‌ای لذت‌ بخش خواهد بود. همچنین دیدن حجره‌ های اطراف میدان و دیدن آثار زیبای صنعت گران اصفهانی، خالی از لطف نخواهد بود.

حتما بخوانید: اقامتگاه بوم گردی چیست؟

میدان نقش جهان - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

حتما بخوانید: راهنمای سفر اصفهان

2.کاخ عالی‌قاپو، درگاه بلند، سر در بلند

از زیباترین جاهای دیدنی اصفهان، می ‌توان به مدخل کاخ‌ هایی که در دوره صفویه در محدوده میدان نقش جهان ساخته ‌شده است اشاره کرد. این بنا از بهترین قصرهای دنیا محسوب می‌شده که دارای ویژگی‌های لازم برای کاخ‌نشینی در آن دوره بوده است. ارتفاع عمارت عالی‌قاپو 48 متر و دارای 6 طبقه است که هرکدام از این تالارها  توسط راه‌ پله ‌های مارپیچ به یکدیگر متصل می ‌شوند.

بنای زیبای عالی‌قاپو در قسمت غربی میدان نقش‌جهان و مقابل مسجد شیخ لطف‌الله واقع‌ شده است و از مهمترین عمارت های ساخته ‌شده در قرن یازده هجری می‌ باشد. این بنای باستانی از شهرت جهانی برخوردار است. مؤسس عمارت عالی‌قاپو، شاه‌عباس اول می ‌باشد و هنگامی‌ که پایتخت ایران در دوره صفویه از قزوین به اصفهان منتقل شد، تأسیس گشت که به‌عنوان مرکز حکمرانی سلاطین صفویه و مقر حکومتی مورد استفاده قرار می ‌گرفت. از دوره شاه‌ عباس اول  تا زمان شاه سلیمان طراحی و ساخت عمارت در طی 5 مرحله شکل گرفت و هر روز بر جذابیت و محبوبیت این کاخ افزوده می ‌شد.

حتما بخوانید: مکان های تفریحی تهران

وقتی از قلب میدان نقش جهان به عمارت عالی قاپو نگاهی بیندازید ایوانی با 18 ستون بلند نظر شما را جلب می کند که از دیگر غرفه ها کمی جلوتر است، این ستون ها با تکه های آینه تزئین شده اند و نقاشی های مینیاتور نفیسی در سقف آن مشاهده می شود. در قسمت جلویی ایوان، حوضی مسی خود نمایی می کند که 60 سانتی متر عمق و طول و عرض آن به ترتیب 7 و 5 متر می باشد. حوض مسی با فواره هایی از جنس مرمر و مس تزیین شده است.

گچ‌بری ‌های زیبای عمارت که در طبقه آخر آن واقع‌ شده است و به تالار صوت یا موسیقی شهرت دارد، باعث زیبایی دوچندان بناشده است. در زمان صفویه از بهترین هنرمندان مینیاتور کار و نقاش نظیر رضا عباسی برای تزیین دیوارهای این عمارت بهره گرفته ‌شده است. به ‌این ‌ترتیب نوای موسیقی در این تالار با طنین زیباتری منعکس می ‌شود.

در هنگام ورود به عمارت عالی قاپو، مسئولین تلفن های همراه محتوی فایل های صوتی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند که در مورد هر قسمت از عمارت و اسرار نهفته آن، اطلاعات ارزشمندی را ارئه می دهد.

حتما بخوانید: ماسال کجاست؟ بهشت گم شده در گیلان

کاخ عالی قاپو - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

3.مسجد شیخ لطف‌الله

مساجد بخش جدانشدنی از جاهای دیدنی اصفهان هستند، این بویژه در رابطه با مسجد شیخ لطف‌الله بیشتر صدق می‌کند. ‌این مسجد نیز در زمان صفویه ساخته‌ شده است که از آثار برجسته و زیبای دوران صفوی می باشد. این بنا یک شاهکار ازنظر معماری و کاشی‌کاری است که به دستور شاه‌عباس اول و به دست استاد محمدرضا اصفهانی ساخته‌شده است. ساخت این عمارت در طی 18 سال صورت گرفته است که باوجود گذشت سال‌ های متمادی، همچنان یک شاهکار بی‌نظیر می ‌باشد.

حتما بخوانید: زیباترین جاده های ایران

از شگفتی ‌های این عمارت می ‌توان به وجود طاووسی که در مرکز گنبد آن ساخته ‌شده است و پرهای آن به‌وسیله نور ایجاد شده از طاق بالای در ورودی مسجد کامل می‌شود اشاره کرد. این بنا برای بزرگداشت شیخ لطف‌الله میسی ایجاد شده است که گردشگران زیادی را به‌سوی خود جذب می‌ کند. مسجد بدون مناره و صحن برای درباریان ایجاد شده بود که در ساعات مختلف بارنگ‌ های متفاوتی  چون خاکی، صورتی و خاکستری چشم هر بیننده‌ ای را به تحسین برمی‌انگیزد.

گنبد مدور این مسجد در دنیا بی‌همتا است و در سال 1310 جزو آثار ملی کشور شناخته‌ شده است که با انتشار اولین تمبر مشترک با نقش این مسجد از سوی کشور چین به شهرت جهانی دست پیدا کرده است. پیشنهاد می کنیم در تور اصفهان، بازدید از سازه‌های مشهور را در اولویت جاهای دیدنی اصفهان قرار دهید.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی دماوند

مسجد شیخ لطف‌الله - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

4.مسجد امام یا مسجد سلطانی یا مسجد جامع

مسجد امام از مهمترین مساجد تاریخی اصفهان می باشد که ازنظر اسلامی، اهمیت زیادی دارد. این سازه در ضلع جنوبی میدان نقش‌جهان قرارگرفته است. این مسجد ازنظر معماری، کاشی‌ کاری و نجاری از بی‌نظیرترین آثار دوره صفوی می‌باشد که طی فرمان شاه‌عباس بزرگ به مناسبت بیست و چهارمین سال سلطنت وی تأسیس ‌شده است. هنر و نبوغ معماران چیره‌ دست، با ایجاد اثری زیبا ذوق و استعداد خود را در چشم بیننده آشکار کرده‌اند. اگر کسی در مرکز این مسجد صحبت کند، انعکاس صدایش در تمام صحن‌ ها به گوش می ‌رسد. مسجد امام با وجود چهار مناره و دو شبستان و چهار ایوان در محوطه حیاط آن تکمیل می‌ شود. محراب مرمری، سر در زیبای مسجد و هنر کاشی ‌کاری به این اثر جاودانه، جلوه ‌ای معنوی بخشیده است.

حتما بخوانید: جزیره شیدور یا جزیره مارو، جزیره مارها و مرجان ها

مسجد امام اصفهان - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

5.سر در قیصریه

از دیگر جاهای دیدنی اصفهان  به سر در قیصریه می ‌توان اشاره کرد. درگذشته سر در قیصریه دارای سه‌طبقه بود، اما در حال حاضر طبقه سوم که جهت اعلام روز و به‌ عنوان نقاره خانه استفاده می‌ شده است، از بین رفته است. درواقع سر در قیصریه شما را هدایت می‌کند تا بازار بزرگ اصفهان را پیدا کنید. علت نام‌ گذاری قیصریه الگوبرداری از بنایی است که در شهر قیصریه ساخته ‌شده است. بر روی سر در قیصریه، تابلوهای نقاشی قرار دارد که شکارگاه سلطنتی و اروپاییان دربار اصفهان را به نمایش گذاشته است .از قیصریه می ‌توان به عمارت نقاره‌خ  انه، ضراب‌ خانه و کاروانسرای شاهی نام برد که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. این عمارت در سال 1310 به‌عنوان اثر ملی ایران شناخته شده است.

حتما بخوانید: ۱۰ غذای سنتی تبریز

- جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

6.سی‌وسه‌پل، بهترین ویوی زاینده رود

سی‌وسه‌پل یا پل الله ‌وردی خوان از دیگر جاهای دیدنی اصفهان  می باشد که با 33 دهانه بر روی رودخانه زاینده‌رود، معماری دوران شاه‌عباس صفوی را به رخ می کشد. به گفته ی برخی افراد عدد سی و سه، نمادی از آناهیتا (الهه آب) می باشد. این پل معروف هنر دستان توانمند الله‌وردی خان اوندیلادزه گرجی است. این پل برای مراسم جشن آب‌پاشان و مراسم خاج‌شویان ارامنه این شهر استفاده می‌شد. این شاهکار معماری در دوران صفوی با 295 متر طول و 14 متر عرض می باشد که این اثر نیز جزو آثار ملی ایران می‌باشد.

موضوع جالب توجه این است که ترکیب مصالح به کار رفته در این پل بگونه ای است که با قرار گرفتن پایه های پل در آب در طول سالیان دراز، نه تنها به آن آسیبی وارد نشده بلکه این رطوبت باعث استحکام این سازه ی دیدنی شده است. شب هنگام، مردم روی این پل تجمع می کنند و تعدادی به آواز خواندن و یا نواختن موسیقی های سنتی می پردازند.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی چابهار

سی و سه پل - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

7.عمارت هشت ‌بهشت

وقت آن رسیده که خرید بلیط هواپیما اصفهان را قطعی کنید و رزو هتل خود را برای مدت بیشتری در نظر بگیرید، چرا که دیدنی های اصفهان تمامی ندارند و اینبار قرار است با کاخ هشت بهشت شما را شگفت زده کند.

در این مجموعه ورودی های متعدد باغ، کاخ هشت بهشت را نسبت به سایر کاخ ها از لحاظ موقعیت استراتژیک برتری می بخشد، از این رو در همه سمت باغ  یک ورودی تعبیه شده است.

حتما بخوانید: ساحل درختان نارگیل کیش

در اواخر دوره صفوی، این مکان محل سکونت حکام بوده است. عمارت هشت ‌بهشت، عمارتی 8 ضلعی و دارای دوطبقه است که در باغ زیبای نقش‌جهان قرارگرفته است. این عمارت دارای 4 نما می ‌باشد که هیچ‌ یک از نماها شبیه دیگری نیست. وجود یک استخر در ضلع شرقی، نشان‌دهنده ی اصلی بودن این نما می‌باشد. خاتم‌کاری‌های انجام شده بر روی در و پنجره ها بر زیبایی عمارت افزوده است. در ضلع جنوبی، مجموعه ای از مدارس و در ادامه آن کاروانسرا و بازارچه ای مشاهده می شود. اوج مهارت و هنر معماری ایرانیان در کاخی که در مرکز باغ هشت بهشت بنا شده جلوه گر می شود.

این عمارت دو طبقه با تزئینات و نقش هایی که در خور سوگولی های پادشاه بوده باشد مزین شده است. با اینکه فضا های مجزا در کاخ تعبیه شده، اما تالار آن از هر سو باز است و به گفته ی معماران سرشناس، همبستگی که کل عمارت را یکپارچه جلوه می دهد در نوع خود بی نظیر می باشد. حوض مروارید و آبشار ایوان جنوبی از دیگر جاذبه های این بنای باشکوه است که نباید تماشای آن را از دست داد.

حتما بخوانید: برنامه سفر به کیش

عمارت هشت بهشت - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده
جاهای دیدنی اصفهان

8.چهل‌ستون

کاخ چهل ستون یکی دیگر از معروف‌ترین جاهای دیدنی اصفهان و یکی از بهترین شاهکار های دوران صفوی محسوب می شود که آوازه اش به خارج از مرز ها رسیده و می تواند یکی از دلایل جذب توریست و خرید تور اصفهان باشد.  قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم در هنگام غروب و یا شب به بازدید این مکان بیادماندنی بروید. هنگامی که تصویر ستون ها، کاخ و نورهای طلایی در آب حوض می افتد، شما انعکاس خارق العاده ای را در آب مشاهده خواهید کرد.

مساحت این باغ 67 هزار مترمربع می‌باشد و ساخت آن در طی سالیان متمادی صورت گرفته است. درگذشته این باغ را باغ جهان‌نما می‌نامیدند. در زمان شاه‌عباس، کوشکی به شکل کلاه‌فرنگی ایجاد شده است که بنای اولیه عمارت را در بر می گرفته است.

حتما بخوانید: معرفی طبیعت و جاهای بکر ایران

این باغ در میدان امام حسین قرارگرفته است و درواقع شامل بیست ستون می‌باشد. با انعکاس ستون‌های عمارت در داخل حوض مقابل آن  تعداد ستون‌ها به  40 می‌رسد. البته بنا به اعتقاد برخی مورخان  کاخ دومی که به دستور شاه‌عباس ساخته شده بود، دارای چهل‌ستون بود و عمارت اصلی را تکمیل می‌کرد ولی متأسفانه به دلیل آتش‌سوزی از بین رفت و تنها بیست ستون باقی ماند. قسمت مرتفع تر این ایوان که ورودی محسوب می شود به تالار آینه معروف است که اوج توانمندی و مهارت ایرانیان را درآینه کاری و خلق آثار چشمگیر را به نمایش می گذارد. در ادامه تالار 18 ستون قرار دارد که 4 ستون مرکزی آن بر روی 4 شیر سنگی که آب از دهانشان فوواره می زند، بنا شده است.

وقت آن رسیده که وارد تالار اصلی شوید، این تالار مکانی برای حضور و پذیرایی مهمانان خارجی بشمار می رود. موضوع قابل توجه در مورد این مکان نقش و نگارهایی است که در سقف آن خودنمایی می کند و هر کدام بیانگر واقعه ای تاریخی می باشند؛ مثلا در سمت چپ، شاه اسمائیل یکم در جنگ چالداران و در سمت راست نادر شاه افشار در جنگ کرنال به تصویر کشیده شده است.

هنر معماران ازجمله آینه‌کاری، منبت‌کاری، خاتم‌کاری و نقاشی‌های زیبای بزرگ دیواری، چشم هر بیننده را به تحسین وامی‌دارد. از تالار مرکزی این عمارت برای پذیرایی از افراد و شخصیت‌های برجسته خارجی استفاده می‌کردند.

حتما بخوانید: عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

چهل ستون اصفهان - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

9.مسجد جامع یا مسجد عتیق، یادگاری از دوران سلجوقی

مسجد جامع یا جمعه  بانام مسجد عقیق نیز نام‌گرفته است که در میدان قیام، واقع در خیابان علامه مجلسی اصفهان قرارگرفته است یکی دیگر از جاهای دیدنی اصفهان می‌باشد. معماری مسجد در دوره سلجوقی انجام‌شده است. البته کلیه تعمیرات و الحاقات اضافه‌شده به مسجد در دوره صفوی صورت گرفته است. طبق نظر باستان شناسان برخی آثار مربوط به دوره آل‌بویه و قرن سوم هجری می‌باشد. این اثر زیبا پیشینه و قدمت دوران سلجوقیان را به نمایش می‌گذارد.

حتما بخوانید: مناطق بکر جنوب ایران (جاهای دیدنی جنوب ایران)

مسجد جامع اصفهان - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

10.منارجنبان، سازه‌ای مشهور ولی مرموز

گردشگران آثار تاریخی بی‌تردید از دیدن این اثر شگفت‌انگیز، متحیر خواهند شد. در این بنا محل دفن عارفی بانام عبدالله کارلادانی می‌باشد. این بنا با دوره ایلخانی مقارن می‌باشد. بنای منارجنبان به شکل یک بقعه و دو مناره است. ارتفاع این مناره‌ها 5/7 متر می‌باشد و درصورتی‌که یکی از مناره‌ها تکان بخورد، مناره دیگری نیز تکان می‌خورد و علت این امر برای مردم عادی همچنان ناشناخته می‌باشد. به اعتقاد فیزیکدانان با وقوع پدیده تشدید، دو مناره که به یکدیگر شباهت دارند و سبک هستند،  بر روی یکدیگر تأثیر می‌گذارند. این اثر نیز در سال 1321 به فهرست آثار ملی ایران پیوسته است.

منار جنبان اصفهان تنها مناره های موجود در جهان نیست که توریست ها را به خرید بلیط هواپیما خارجی و سفر به کشورهای توریستی ترغیب می کند، اما تمایزی میان منارجنبان اصفهان با سایر همکیشانش در کشورهای دیگر وجود دارد و آن هم این است که در منار جنبان اصفهان، علاوه بر حرکت مناره ها، قسمت های دیگر بنا نیز حرکت می کند. به هر حال باستان شناسان بر این عقیده اند که تمام این سازه های متحرک توسط معماران ایرانی بنا شده است.

حتما بخوانید: کویر کاراکال کجاست؟

منارجنبان - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

11.پل خواجو، اقامتگاه شاه صفوی در زاینده رود

پل خواجو در منطقه‌ای با همین نام واقع در شرق سی‌وسه‌پل با 24 دهانه بر روی زاینده‌رود واقع‌شده است که توسط شاه‌عباس دوم ساخته‌شده است. در میان پل، مکانی جهت اقامت موقت خانواده شاه صفوی بنا شده است که بیگر بیکی نامیده می‌شود. طول پل 133 متر و عرض آن 12 متر بوده و با کاشی‌کاری‌های زیبا و معماری شگفت‌انگیز قابل تحسین می باشد. در بخش شرقی پل دو شیر سنگی قرارگرفته است که نماد سپاه بختیاری می‌باشد و به‌عنوان محافظ اصفهان و زاینده‌رود ایجادشده است. یکی دیگر از آثار ملی ایران پل خواجو می‌باشد.

حتما بخوانید: راهنمای سفر شیراز

پل خواجو - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

12.کلیسای وانک آمیختن معماری ایرانی و اروپایی

هنگامی که تعدادی از ساکنان ارمنستان به اصفهان آمدند با توجه به اینکه در بین آنها افرادی با مهارت های گوناگون وجود داشت، پادشاهان صفوی در جنوب غربی اصفهان به آنها اسکان داده و از آنها حمایت کردند. کلیسای وانک از جمله آثاری می باشد که بدست ارمنی های ساکن در ایران ساخته شده و کارشناسان آن را زیبا ترین کلیسای بنا شده در ایران می دانند. تزئینات این کلیسا شامل گچ بری های مجلل، طلاکاری و نقوش هک شده بر دیوار ها می باشد که نگاه ها را به خود جلب می کند. موزه ای در این مکان دایر شده و شامل نقاشی ها، کتاب های خطی نفیس و اشیا مورد استفاده مردم آن زمان است که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

وجود آثاری نظیر آتشگاه که از آثار برجا مانده از زرتشتیان و آیین زرتشت است و کلیسای وانک  یا آمنا پرکیچ  که از کلیساهای مربوط به ارامنه  می‌باشد، از متفاوت ترین جاذبه های گردشگری اصفهان می‌باشد که فرهنگ غنی و صلح طلب ایران را به اثبات می رساند. با دیدن آثار و نشانه‌های فرهنگ‌های مختلف، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که ایران مهد دوستی و زیبایی می‌باشد.

حتما بخوانید: معروف ترین بناهای تاریخی ایران

جاهای دیدنی اصفهان

13.مدرسه چهارباغ، قدیمی اما سلطانی

مکان ‌های دیدنی اصفهان  تنها با معروف ترین جاذبه های گردشگری اصفهان ختم نمی شود؛ بلکه اگر کمی به اطراف اصفهان نظر کنیم، جاهای دیدنی بیشتری برای گشت و گذر در تور اصفهان پیدا می‌کنیم.

مدرسه چهارباغ بانام مدرسه مادرشاه یا مدرسه سلطانی نیز نام‌گرفته است. این بنا در دوره صفویه و در زمان حکمرانی شاه سلطان حسین برای تدریس و تعلیم طلبه‌های علوم دینی استفاده می‌شده است. برای ساخت این بنا ده سال زمان صرف شده است که در بخش ضلع شرقی خیابان 4 باغ قرارگرفته است. وجود کاروانسرای متصل به مدرسه تحت عنوان مهمان‌سرای عاسی نام‌گرفته است و از برجسته‌ترین اقامتگاه‌های موجود در اصفهان می‌باشد. کاشی‌کاری‌های زیبا، نقره و طلاکاری انجام‌شده بر روی در آن منحصربه‌فرد و شاهکار می‌باشد.

حتما بخوانید: باغ ارم شیراز

مدرسه چهارباغ - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

14.باغ پرندگان، لمس طبیعت در باغ سر پوشیده

این باغ در 4 کیلومتری غرب پل وحید اصفهان قرار دارد و در سال 1375 با تلاش شهرداری اصفهان ایجاد شد.  مساحت باغ برابر 55 کیلومتر است و در حدود 130 نوع پرنده مختلف در آن زندگی می‌کنند. محوطه باغ بسیار زیبا  و چشم نواز می باشد که برای گردشگران محیطی زیبا و لذت‌بخش ایجاد کرده است. روی باغ با تور پوشیده شده است و مساحت آن 40 هزار مترمربع واقع بر روی 16 ستون و با ارتفاع 22 الی 25 متر بنا شده است.

پرندگانی نظیر قو، اردک وغاز در 4 برکه نگه‌داری می‌شوند. ایجاد صخره‌های بیابانی مناسب پرندگان کوهستانی و بیابانی  نظیر کبک از جلوه های زیبای این باغ می‌باشد. وجود قفسه‌های شیشه‌ای و آهنی این پرنده‌ها را از سایر پرندگان جدا کرده است. برخی پرندگان نیز به شکل آزادانه در محیط سبز و جنگلی باغ زندگی می‌کنند. این باغ یکی از مفرح ترین جاهای دیدنی اصفهان است که با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در اصفهان، می توانید یک دل سیر به گشت و گذار در دنیای پرندگان بپردازید.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی شیراز

باغ پرندگان اصفهان - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

15.آکواریوم اصفهان، کلکسیونی از ماهیان 5 اقیانوس

آکواریوم اصفهان در تونلی واقع در زیرزمین با مساحتی بالغ‌بر 3500 مترمربع در پارک ناژوان احداث ‌شده است.  گونه‌های مختلف آبزیان از قبیل ماهیان آب‌های شور و شیرین دریایی از 5 اقیانوس جهان برای بازدید علاقه‌مندان قرارگرفته شده است. این مجموعه به شکلی است که فرد خود را در بین این آکواریوم می‌بیند یعنی از هر طرف در اطراف و بالای سرخود با اقیانوسی عظیم مواجه می‌شود. باید گفت این اولین آکواریومی است که در کشور با این حجم و اندازه ایجاد شده است، بنابراین اگر هنوز برای رزرو تور اصفهان تردید دارید، معطل نکنید؛ چراکه نصف جهان با خاص ترین و جذاب ترین جاهای دیدنی اصفهان، میزبان شما خواهد بود.

آثار و جاهای دیدنی اصفهان در یک جمله خلاصه نمی‌شود. از غذاهای سنتی اصفهان نظیر بریانی، خورشت ماست اصفهان، کله‌جوش اصفهان گرفته تا شیرینی‌های خوشمزه مانند گز اصفهان و همچنین سوغات و هنر صنعت گران اصفهانی در هیچ جای دنیا همتا ندارد.

حتما بخوانید: بهترین هتل های چهار ستاره اصفهان

آکواریم اصفهان - جاهای دیدنی اصفهان - آژانس احمدزاده

کشف نصف جهان با رزرو تور اصفهان

قطعا اگر سفر با تورهای ایرانگردی احمدزاده را تجربه کرده باشید، اولین چیزی که لبخند بر لبتان جاری می کند، آسایش و آرامشی است که در سفرهای برنامه ریزی شده نصیبتان می شود. از مزیت های سفر با تورهای ایرانگردی، همان‌قدر بدانید که از بابت خرید بلیط هواپیما و ررزو هتل در تاریخ مورد نظر خیالتان راحت است؛ چراکه آژانس احمدزاده همه‌ی این خدمات را در پکیج های تور داخلی در اختیارتان قرار می‌دهد؛ بنابراین فقط بگویید کی و کجا؟

آژانس احمدزاده، از معتبرترین سایت‌ها می باشد که مرجع کاملی از خدمات مورد نیاز سفرتان را ارائه می‌دهد. تمام خدمات سایت از قبیل: خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی، رزرو هتل های داخلی و بین المللی، رزرو تورهای ایرانگردی و جهانگردی، اخذ ویزا و حتی گرفتن وقت سفارت، تنها با یک کلیک در دسترس می باشد. کافیست امتحان کنید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا