ایرانگردیجنگلراهنمای سفرمجله گردشگری

جنگل های مازندران

طبیعت سرسبز جنگل های مازندران از بزرگ ترین عطایا و موهبت های الهی برای مردم ایران و گردشگرانی است که از گرمای کویر و سرمای کوهستان دل به طبیعت بهترین جنگل های شمال می­سپارند. جنگل های مازندران شما را به تماشای طبیعتی ماورایی و فرا زمینی مهمان می­کنند. شما نیز اگر برای گشت و گذار در دل بهترین جنگل‌ های شمال وسوسه شده‌اید، این مطلب را از دست ندهید.

 

بهترین زمان سفر به جنگل‌ های شمال

آب و هوای جنگل های مازندران، شرجی و معتدل است. رطوبت جنگل های شمال از دریای خزر است، البته رشته کوه البرز هم در حبس کردن رطوبت دریا در مازندران و نرسیدن آن به نواحی مرکزی ایران بی تاثیر نیست. جنگل های زیبای مازندران در تمام فصل های سال با دریاچه ها، روستاها، ییلاقات، باتلاق ها و کوه های سرسبز و باصفا، میزبان میهمانان و گردشگران زیادی است. با این حال اگر می‌ خواهید گرفتار هوای شرجی یا سرمای زمستان نشوید، اردیبهشت، خرداد و اواخر تابستان بهترین زمان سفر به این خطه محسوب می‌شود، این درحالی است که طبیعت رؤیایی جنگل‌ها در پاییز بیش از پیش دیدنی‌تر است.

سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده، متولی تورهای گردشگری و طبیعت‌گردی شما را به گشت و گذار در طبیعت جنگل‌ های سرسبز مازندران دعوت می کند.

بهترین جنگل‌ های شمال

جنگل هیرکانی آمل، به جامانده از عصر دایناسورها

در شمال رشته کوه البرز و در امتداد دریای خزر یکی از بهترین جنگل های شمال را می بینید که با مساحت 55 هزار کیلومتری انبوهی از درختان هیرکانی با تنوع 150 گونه از درختان راش، شمشاد، افرا،بلوط، زبان گنجشک، توسکا، نارون، … را مقابل چشمتان به نمایش می گذارد. ناگفته نماند کمتر از نصف درختان جنگل هیرکانی، را درختان راش آسیایی پوشانده است. جنگل های هیرکانی در ارتفاعات بلند البرز با درختان سر به فلک کشیده، منظره ای رویایی از مجموعه زیبایی های طبیعت بر روی زمین است.

این جنگل متعلق به دورانی کهن و عصر دایناسورها است که 300 گونه پرنده و 100 گونه پستاندار از جمله گربه وحشی، موش جنگلی، خارپشت، شغال، سمور، پلنگ و…را در دل خود جای داده است.

بهترین جنگل‌ های شمال

 جنگل تنگ دار نوشهر، دنبال کردن ردپای آب

برای رسیدن به این جنگل بکر و زیبا که نمونه ایرانی جنگل آمازون است، باید حدود 400 متری را در مسیر آب رودخانه پیاده بروید. جریان آب اول ملایم است ولی هر چه به دل جنگل نزدیک­تر ­می­شوید، جریان آب تند و تندتر می شود. کم کم به جایی می­رسید که آب تا زانوهایتان بالا می­آید. خیلی باید مراقب باشید چون در بعضی مناطق عمق آب آن قدر زیاد می­شود که نیاز به جلیقه و طناب پیدا می­کنید. بنابراین هر وقت هوس رودنوردی در جنگل تنگ دار نوشهر را کردید، تنهایی اقدام به ماجراجویی نکنید و به کمک دوستان ورزشکار، قصد پیاده روی در رودخانه جنگل کنید. در طول مسیر این طبیعت گردی گاهی چشمانتان را ببندید و به صدای پای آب، آواز پرندگان و صدای زندگی گوش دهید و وجودتان را غرق آرامش کنید.

بهترین جنگل‌ های شمال

صدای پای زندگی در جنگل لاجیم سوادکوه

در نزدیکی روستایی به نام لاجیم در شهرستان سوادکوه و 30 کیلومتری شمال شرقی پل سفید، یکی از بهترین جنگل های شمال که به جامانده از عصر یخبندان است را خواهید دید.

این جنگل بر فراز کوهی استوار و بلند قامت چنان قد علم کرده انگار که می­خواهد قدمت دیرینه اش را به رخ همه بکشد. شاید هم به خاطر همین ایستادگی و سربلندی جنگل لاجیم است که حیوانات وحشی چون روباه و غیره آزادانه در طبیعت جنگل در حال زندگی هستند. در این بهشت سرسبز خبری از دود و ترافیک شهری نیست و فقط صدای پای زندگی است که از میان درختان کهنسال شما را به آرامش دعوت می کند.

بهترین جنگل‌ های شمال

درختان افسونگر جنگل دوهزار تنکابن

در میان جنگل های مازندران جنگل دوهزار تنکابن، مشهور به عروس طبیعت با تابستان های معتدل و زمستان های سرد، میزبان گردشگرانی است که با خرید بلیط قطار برای گذران روزگاری دلپذیر، راهی این جنگل سرسبز می­شوند.

زیبایی های جنگل دوهزار منحصر به درختان افسونگرش نیست و بسیاری از گردشگران به خاطر شرشر رودخانه های روان، ارتفاعات سرسبز، چمنزارهای رویایی، مراتع سرسبز و یخچال های طبیعی است که راهی زیباترین جنگل ­های شمال ایران در تنکابن می­شوند.

بهترین جنگل‌ های شمال

آبشار زلال در دل جنگل پلنگ دره شیرگاه

آنچه در این بخش از جنگل های مازندران مایه شگفتی بیشتر شما می­شود، آبشاری زلال و خروشان است که با شتاب از ارتفاع 8 متری به دل جنگل می­ریزد تا به درختان جان تازه ای بدهد. اگر می­خواهید از هیجانات و شلوغی شهر دور شوید و به دل طبیعت پناه ببرید، جنگل پلنگ دره بهترین انتخاب برای دیدن آبشار زیبا و طبیعت باصفای جنگل برای کسانی است که قصد دارند چند روزی برای فراغت از گرفتاری های دنیا مسافر تورهای داخلی در شمال کشور شوند.

بهترین جنگل‌ های شمال

تفریحات ساحلی در جنگل سی سنگان نوشهر

اگر به درختان بلوط و میوه های خوش رنگ آن علاقه مند هستید، جنگل سی سنگان یکی از بهترین جنگل های شمال با پوشش وسیعی از درختان بلوط است که درختانی با تنه ای 2 متری برای ورودتان صف کشیده اند. برای رسیدن به جنگل سی سنگان باید 30 کیلومتر از نوشهر فاصله بگیرید تا نسیم جنگل روح و جان تان را نوازش دهد. آلاچیق های کنار دریاچه، بهترین جا برای در امان ماندن از باران های جنگل سی سنگان است. خبر خوب این که در این منطقه، تفریحات ساحلی فراوانی چون اسب سواری، شاتل دریایی، موتور سواری، جت اسکی، شهربازی، پیست دوچرخه و … برای پیک نیک هم فراهم است.

بهترین جنگل‌ های شمال

صف کشیدن درختان کمیاب در جنگل انجیلی سواد کوه

خبر خوب این که برای رسیدن به جنگل انجیلی نیاز نیست مسیری طولانی را طی کنید، چون این جنگل حیرت انگیز در سواد کوه و نزدیکی پایتخت و گزینه بسیار عالی برای آخر هفته ای دلپذیر در طبیعت زیبا برای پایتخت نشینان است. اما آنچه گردشگران زیادی را در همه فصل های سال و مخصوصاً بهار و تابستان به این جنگل می کشاند، اکوسیستم سازمان یافته طبیعت و درختان انجیلی کمیاب و زیبایی است که فقط در نوار جنوبی دریای خزر رشد می­کنند. درختان این جنگل با ارتفاع 25 متر به طرز حیرت­آوری به صورت طبیعی و بدون دخالت انسان با نظم سازمان یافته ای کنار هم چیده شده اند. جنگل انجیلی یکی از زیباترین جنگل های مازندران است که قبل از رفتن باید لوازم ایمنی مانند چادر برای در امان ماندن از شر خزندگان، کفش مناسب برای پیاده روی و غذا و آب کافی به همراه داشته باشید. از همه مهم تر دوربین عکاسی است که عکس های زیادی از این جنگل به یاد ماندنی را در قاب خاطرات تان حفظ می­کند.

بهترین جنگل‌ های شمال

جنگل چالدره تنکابن، پست ترین جنگل شمال

اگر از جنگل های کوهستانی و مرتفع خسته شده اید و دلتان می­خواهد جنگلی صاف در زمینی هموار و کنار جاده ببییند، جنگل چالدره یکی از زیباترین جنگل های شمال در دره ای عمیق و سرسبز انتظارتان را می­کشد. این بخش از طبیعت زیبای شمال جزو جنگل های جلگه ای است که در 18 کیلومتری مسیر تنکابن به دوهزار قرار گرفته است.

بهترین جنگل‌ های شمال

جنگل اوروست ساری در هاله ای مبهم از مه

اگر نام باداب سورت در فهرست بهترین مناطق گردشگری ایران را شنیده باشید، وقت آن رسیده که برای دیدن این پدیده طبیعی در دل جنگل اوروست راهی این دیار شوید. اوروست یکی از جنگل های مازندران در 44 کیلومتری کیاسر است که همیشه در هاله ای از مهی مبهم فرو رفته است.  شاید جنگل اوروست با خانه های چوبی و آب و هوای کوهستانی می­خواهد از دسترس مردم در امان بماند که همیشه درختانش را در هاله ای ابر و مه پنهان می­کند.

بهترین جنگل‌ های شمال

سفری ارزان قیمت به شمال ایران

اگر قصد سفر تفریحی به بهترین مناطق و جنگل های شمال را دارید یا می­خواهید مسافر سایر تورهای داخلی آژانس ایرانگردی احمدزاده شرکت کنید، می­توانید با رصد کردن قیمت تورهای لحظه آخری بدون مراجعه حضوری و با خرید اینترنتی، سفری ارزان قیمت را تجربه کنید. سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده سابقه ای دیرین و درخشان در برگزاری تورهای داخلی و خارجی دارد. آنچه در سایت گردشگری احمدزاده به سادگی برایتان میسر است خرید آنلاین بلیط هواپیما و رزرو هتل های داخلی و خارجی است. همچنین اگر قصد مسافرت خارجی دارید، می توانید مراحل اخذ ویزای شینگن و گرفتن وقت سفارت را به متخصصان ما بسپارید، کافی است روی لینک سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده کلیک کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا