ایرانگردیدریاچهراهنمای سفرطبیعت گردیمجله گردشگری

جاهای دیدنی مازندران

جاهای دیدنی مازندران آن قدر زیادند که حتی اگر به اندازه تمام تعطیلات برای بازدید از جاذبه های گردشگری مازندران وقت بگذارید، باز ندیده هایتان بیشتر از دیده هاست! مناطق دیدنی مازندران با طبیعتی بی نظیر هر جاذبه ای که شما بخواهید از جنس آب و رودخانه و دریا تا جنگل های انبوه و قدیمی، تفریحات شاد و مفرحی را برایتان فراهم کرده اند. پیشنهاد می کنیم چمدان تان را ببنیدید و برای چند روز هم که شده مهمان مازندران و مردم مهربان و خونگرم‌اش باشید. در این مطلب گزیده ای از جاهای دیدنی مازندران را معرفی می کنیم، پس با ما همراه باشید.

 

 

آبشارهای دیدنی مازندران

حوضچه های زیبا و پلکانی در آبشار اسکلیم

برای دیدن آبشاری رویایی خفته در دل جنگل های چندین میلیون ساله، همراه با سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده آماده شوید. آبشار اسکلیم، یکی از نادرترین آبشارهای آهکی است که با زیبایی خیره کننده و حیرت انگیز در دامنه تپه ای جنگلی و سرسبز پنهان شده است.

بهتر است برای بازدید از این آبشار کفش مناسب پیاده روی به پا داشته باشید تا یک ساعت جنگل نوردی خسته تان نکند. شما هم پس از رسیدن به مقصد و دیدن این آبشار پر جوش و خروش با ما هم عقیده می شوید که این حجم از زیبایی، ارزش یک ساعت پیاده روی را داشته و زمانی خوشحال تر خواهید شد که بدانید این آبشار به خاطر آهکی بودن خواص درمانی بی شماری دارد. تا خودتان از نزدیک سقوط قطره های آب را از ارتفاعی 32 متری را نبینید باور نمی کنید این حجم از زیبایی و لطافت را که در کنج دنج این جنگل پنهان شده است. حوضچه های زیبا و پلکانی پای این آبشار زیباترین تصویری است که در این بخش از جاهای دیدنی مازندران شما را غرق خوشی و لذت می کند.

جاهای دیدنی مازندران

خروش قطره های آب در آبشار سواسره

مژده به کسانی که عاشق شنیدن صدای شر شر آب و تماشای سرریز شدن آب از آبشارها هستند، آبشار سواسره یکی از دیدنی های مازندران است که در فاصله 53 کیلومتری از جاده هراز و 55 کیلومتری جاده چالوس قرار گرفته است.

عاشقان طبیعت شمال وشیفتگان آبشار های بکر مازندران اگر بدانند آبشار سواسره با سرریز شدن از ارتفاع 100 متری یکی از پر خروش ترین آبشار های شمال ایران است که با شدت زیادی به پایین می ریزد، در چشم به هم زدنی با خرید بلیط قطار مسافر این دیار می شوند.

فراموش نکنید برای دیدن این چشم انداز زیبا مجهز به سلاح دوربین باشید تا دوستان تان را با گرفتن عکس های یادگاری در این سفر با خود همراه کنید.

جاهای دیدنی مازندران

تالاب های دیدنی مازندران

پارک نیلوفر آبی، بهشتی صورتی

اگر دلتان میخواهد با عکس های کارت پستالی دوستان تان را شگفت زده کنید، بازدید از پارک نیلوفر آبی را به هیچ قیمتی از دست ندهید. در این بخش از جاهای دیدنی مازندران برای تماشای وسعتی بی نهایت از گل های صورتی نیلوفر آبی آماده شوید. با قدم گذاشتن به روستای آبندانسر در مازندران انگار قدم به بهشت می گذارید. گر از دیدن این حجم این تابلو زیبای طبیعت سیر شدید، می توانید از تفریحات پارک نیلوفر مانند سفره خانه، قایقرانی، اسب سواری و غیره لذت ببرید و لحظات خوشی را در بهترین مناطق شمال برای مسافرت سپری کنید.

جاهای دیدنی مازندران

تالاب سراندون و بالندون، زیستگاه پرندگان مهاجر

اگر با رزرو هتل در ساری این شهر زیبا را برای اقامت انتخاب کردید، حتماً برای دیدن تالاب سراندون و بالندون برنامه ریزی کنید.

فقط کافی است 25 کیلومتر از ساری به سمت بابلسر بروید تا به این تالاب زیبا برسید. وسعت این تالاب 30 هکتار و عمق یک متری دارد. توصیه سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده بازدید از این تالاب در فصل پاییز و زمستان است چون در این فصل آب تالاب فروان تر و پرندگان خوش نقش و نگار زیادی در اطراف آن می بینید. هیچ کس نیست که از دیدن مرغان مهاجری چون قو، مرفابی، غاز، پرلا که حول تالاب مشغول سروصدا و جست و خیز هستند به وجد نیاید. هرچند در بهار و تابستان حجم آب تالاب به خاطر استفاده های زراعی کمتر می­شود ولی نشستن و لذت بردن از محوطه سرسبز و دلنشین این تالاب با مناظر بکر و وحشی صفای دیگری دارد. فراموش نکنید در کنار نیزارها و گیاهان مردابی که زیبایی تالاب را صد برابر کرده اند عکس های یادگاری بگیرید.

جاهای دیدنی مازندران

لذت ماهی کباب در تالاب میانکاله

تالاب میانکله یکی از مناطق دیدنی مازندران برای کسانی است عاشق ماهیگیری هستند. پس تا دیر نشده کلاه و چوب ماهیگیری تان را بردارید و خودتان را به 12 کیلومتری بهشهر برسانید و تا می توانید ماهیانی چون کپور، کفال، سفید و سوف را صید کنید و با ماهی کباب حسابی از خجالت شکم تان در بیایید.

اگر حوصله ماهیگیری ندارید بازهم دیدن این تالاب در سفر با تور شمال از دست ندهید. دلایل زیادی برای این پیشنهاد از سوی سایت جهانگردی احمدزاده برایتان داریم. اولین دلیل وسعت 100 هکتاری تالاب است که فضایی فوق العاده برای لذت بردن از طبیعت اطراف تالاب دارد. دلیل دوم پرندگان زیبایی است که این تالاب را به عنوان زیستگاه خود انتخاب کرده اند و زیبایی آن را هزار برابر کرده اند. دلیل آخر برای انتخاب این تالاب نزدیکی به بهشهر است که موقعیت فوق العاده ای به آن داده است.

جاهای دیدنی مازندران

چشمه های آبگرم دیدنی مازندران

آبی فیروزه ای آبگرم ازرود

طرفداران چشمه های آبگرم در هر جا که باشند به محض شنیدن نام آب گرم خودشان را به این چشمه ها می رسانند. خبر خوب این که یکی از بهترین چشمه های آبگرم ایران با ترکیبات گوگردی مناسب برای بیماریهای پوستی روماتیسم و درد مفاصل در مازندران قرار دارد. آبگرم ازرود در میان دره ای جنگلی و در مجاورت رودخانه ای در جنوب شرقی بابل و روستای آری قار گرفته است. حتی اگر اهل آب تنی در چشمه نیستید تماشای آبی فیروزه ای آبگرم ازرود که با جوشش از دل زمین، استخر زیبایی را به وجود آورده است از دست ندهید.

جاهای دیدنی مازندران

 آب های رنگین کمانی در چشمه آبگرم بلیران

یکی از بهترین مناطق دیدنی مازندران در جاده قدیم آمل بابل روستای بلیران است که در دل خود یکی از بهترین چشمه های آب گرم را جای داده است. گذشته از طبیعت زیبای روستای بلیران، می توانید از یکی از جنگل های مازندران هم دیدن کنید. تماشای رودخانه گرمارود و چشمه های آب معدنی این دیار چنیان شما را مشغول می کند که گذر زمان را از یاد می برید.

دو چشمه آب معدنی گرو و لاله زار با املاح معدنی گوناگون معجزه گر دردهای مفصلی و امراض پوستی است. جدا از خاصیت درمانی زیبایی رنگیم کمانی این دو چشمه که یکی به رنگ فیروه ای و دیگری به رنگ سفید است مایه حیرت بازدید کنندگان می شود.

جاهای دیدنی مازندران

قلعه های دیدنی مازندران

عقاب مازندارن در قلعه خاجمه کوه

مسافران تور مازندران هنگام عبور از سواد کوه برای دیدن معروف ترین بناهای تاریخی ایران آماده شوید. قلعه خاجمه کوه بر بالای صخره ای عظیم در مازندران واقع شده که به عقاب مازندران مشهور است. قدمت این قلعه که جزو آثار ملی ایران است به قرون اولیه اسلام می رسد. بنای قلعه خاجمه که در ارتفاع یک هزار و 811 متری از سطح دریا واقع شده یک برج عظیم سنگی است که قسمت میانی و اطراف آن را برج های دیده بانی پوشانده است. فضای داخلی قلعه خاجمه در دو طبقه و به شکل دایره ای است که ظاهراً در گذشته نیایشگاه معر بوده است. باور کردنش کمی سخت است ولی گفته می شود سنگ‌های این بنا بدون هیچ وسیله و فقط توسط انسان ها با دست جابه جا شده اند.

جاهای دیدنی مازندران

هوش و ذکاوت ایرانیان در قلعه حسن بور

قلعه حسن بور یا سرخکلا یکی از جاهای دیدنی مازندران است که در جنگل های سواد کوه قرار گرفته است.  این قلعه هم یکی از آثار باستانی ایرانی است که نشان از هوش و ذکاوت ایرانیان برای هدایت و مهار آب دارد. در محوطه قلعه نشانی از آثار سفالی پیدا شده که نشان از سیستم انتقال و ذخیره آب باران در قرن هفتم بوده است. این قلعه با دالان ها و اتاق های زیرزمینی که همان شاه نشین یا حرمسرای حاکم و درباریان بوده و دو دروازه و چهار برج که محلی برای نگهبانی بوده یکی از عجایب گردشگری ایران به شمار می رود. پیشینه تاریخی دقیق این قلعه به طور کامل معلوم نیست ولی از نشانه های معماری برمی آید که قدمت آن به یک هزار و 500 سال قبل و دوران ساسانیان می رسد. متاسفانه رطوبت جنگل و عدم رسیدگی این قلعه را در معرض نابودی قرار داده است.

جاهای دیدنی مازندران

دریاچه های زیبای مازندران 

دریاچه الیمات، ماهی های قرمز شب عید

برای رسیدن به دریاچه الیمات باید خودتان را برای یک ماجراجویی تمام عیار آماده کنید. گذر از جنگلی انبوه با درختان استوایی و سر به فلک کشیده سفری هیجان انگیز به دل جنگل است که شما را برای رسیدن به تالابی زیبا با چشم اندازی رویایی آماده می­کند. خوب است قبل از هر سفر با بیمه مسافرتی سایت احمدزاده خود و همسفرانتان در برابر خطرات احتمالی بیمه کنید. ماهیگیران در این دریاچه می­توانند علاوه بر صید ماهی قزل آلا، ماهی های قرمز شب عید را نیز شکار کنند. تعجب نکنید چون مردم این منطقه ماهی های قرمز شب عیدشان را در دریاچه لیمات رها میکنند. در این دریاچه، همه چیز برای گذران شبی خاطره انگیز در کنار دوستان و عزیزان اماده است. پس نگران هیچ چیز نباشید و بدانید که امکانات رفاهی از جمله رستوران، سرویس بهداشتی، محوطه ای برای کمپ زدن، آلاچیق، سوئیت، کافی شاپ و همه امکانات رفاهی برای مسافرانی که با خرید بلیط قطار مسافر شمال و این تالاب زیبا شده اند آماده است.

جاهای دیدنی مازندران

دریاچه شورمست، محصور شده با درختان بلند قامت

دریاچه شورمست یکی از جاهای دیدنی مازندران است که در چنوب غربی شهرستان سواد کوه و در 6 کیلومتری شهر پل سفید قرار گرفته است. این دریاچه که 15 متر عمق دارد و تا یک سوم آن را خزه و جلبک پوشانده است. این دریاچه که در ارتفاع 940 متری از سطح دریا قرار گرفته در بلندای ارتفاعات و در میان درختان بلند قامت توسکا محصور شده است. آب این دریاچه از چشمه های زیرزمینی تامین می شد که در گذشته با سرریز شدن آب از دریاچه، جویبار و رودخانه های زیبایی پدید می­آورده اما امروزه دیگر جانی برای چشمه ها نمانده و این جویبارها هم دیگر وجود خارجی ندارند.

در این دریاچه لذت قایق سواری، اسکی روی آب، اسب سواری، دوچرخه سواری و غیره که برای همه سنین فراهم است را از دست ندهید.

جاهای دیدنی مازندران

روستاهای دیدنی و خوش آب و هوای مازندران

روستای کندلوس، گوچه های سنگفرش با خانه های قدیمی

باورتان می شود روستایی در قلب مازندران با آب و هوایی ییلاقی در دامنه سر سبز و خرم رشته کوه های کجور در شهرستان نوشهر به انتظاران مسافران تور شمال نشسته باشد؟ دیدن خانه های قدیمی با سقف های چوبی، پنجره های کاهگلی، کوچه های سنگفرش شده، چشمه های آب گرم و نهرهای جاری در روستای کندلوس شما را مطمئن می­کند که این روستا نه تنها از جاهای دیدنی مازندران بلکه یکی از ناشناخته ترین و زیباترین مناطق دیدنی ایران است.

جاهای دیدنی مازندران

دهستان رویایی لاویج

به دهستانی رویایی در دامنه سلسله جبال البرز در 35 کیلومتری شهر نور مازندران خوش آمدید. دور تا دور دهستان لاویج را کوه های البرز با درختان انبوه و سرسبز پوشانده است. آب و هوای فوق العاده این بخش از مناطق دیدنی مازندران شما را مسافر همیشگی دهستان لاویج میکند. نگران محل اقامت نباشید ویلاها، مسافرخانه ها، و سوئیت های کنار آب گرم لاویچ، پذیرایی مهمانانی است که فصل تابستان و پاییز را برای بازدید از این منطقه انتخاب کرده اند.

جاهای دیدنی مازندران

بهترین زمان سفر به مازندران

در میان های استان های زیبای شمال، مازندارن با موقعیتی مطلوب مقصد گردشگرانی بسیاری از تمام نقاط ایران است. استان مازندران از شمال به دریای خزر از جنوب به استان های تهران و سمنان از باختر و جنوب باختر به گیلان و قزوین و از خاور با استان گلستان همسایه است.

رشته کوه البرز چون سدی مازندران را به دو بخش جلگه ای و کوهستانی تقسیم کرده است. از همین رو تابستان های این استان گرم و شرجی و زمستان های بسیار سردی دارد. بهترین زمان سفر به مازندران فصل بهار و پاییز است. در زمستان به دلیل سرمای شدید هوا بهتر است به جای سفر به مازندران مسافر تور کویر احمدزاده شوید.

جاهای دیدنی مازندران

سفری ارزان قیمت با تورهای مازندران

هر چند طبیعت شمال ایران، هیچ وقت و برای هیچ کس هرگز تکراری نمی­شود ولی آنچه اهمیت دارد، تضمین امنیت سفر با همراه داشتن بیمه مسافرتی است. سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده با سابقه ای طولانی در برگزاری تورهای داخلی و خارجی، با صدور بیمه مسافرتی سفری به یاد ماندنی را برایتان رقم می زند. توصیه سایت گردشگری احمدزاده استفاده از خطوط ریلی برای سفر به شمال برای بهره بیشتر از طبیعت رمانتیک مناطق دیدنی مازندران است. ضمن آن که در سایت احمدزاده امکان خرید بلیط قطار یا خرید آنلاین بلیط هواپیما طبق زمانبدی و برنامه ریزی شما وجود دارد. همه چیز طبق میل و خواسته شما در سایت احمدزاده فراهم است فقط کافی است با یک کلیک وارد سایت شوید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا