ایرانگردیجاذبه های گردشگریجنگلمجله گردشگری

بهترین مناطق شمال برای مسافرت کجاست؟

اگر از شما بپرسند بهترین مناطق شمال برای مسافرت کجاست چه پاسخی می دهید؟ کدام شهر یا روستای شمال را پیشنهاد می دهید؟ از دیدن کدام آبشار، جنگل های مازندران یا دریاچه های شمال بیشتر شگفت زده شده اید؟ کدام ساحل یا پارک ساحلی بیشتر شما را مجذوب و شیفته کرده است؟ به راستی انتخاب میان این همه زیبایی، سرسبزی و مناظر چشم نواز کار سختی است! پس ذهن تان را بیش از این درگیر نکنید و کوله بارتان را بردارید و دل به دریا بزنید. ما برایتان از تحفه ای می گوییم که برگ سبز درویش در زیباترین نقاط شمال است.

بازدید از آبشارهای زیبای شمال 

در ادامه مقاله آبشارهای زیبای شمال را به شما معرفی می کنیم.

یافتن آبشار رنگو در هزارتوی جنگل توشن

یکی از بهترین مناطق شمال برای مسافرت آبشار رنگو است، آبشار رنگو در 15 کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان، پس از عبور از پارک جنگلی و روستای توشن چشم تان به دیدن آبشار رویایی رنگو، روشن می شود. شر شر آب، صدای همیشگی زندگی در دل جنگل های پوشیده از درختان سر سبز است. به توصیه آژانس احمدزاده به هیچ قیمتی خودتان را از دیدن زیباترین نقاط شمال در گلستان محروم نکنید و تا می­توانید اکسیژن خالص را وارد ریه هایتان کنید و نگاه تان را مهمان این آبشار رویایی کنید.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی املش گیلان

راستی مسیر دسترسی به آبشار رنگو که در اعماق جنگل توشن قرار گرفته، کمی صعب العبور و گمراه کنده است، بنابراین اگر با جنگل توشن و آبشار نهفته در آن آشنایی زیادی ندارید، تنهایی به جنگل نزنید که پیدا کردن خودتان سخت تر از یافتن آبشار می شود، بهتر است روی راهنمایی افراد محلی برای رسیدن به آبشار رنگو حساب کنید.

نوشته های مشابه

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

رمز و راز آبشار شیطان کوه

شاید فکر کنید شیطان کوه محل زندگی شیطان است اگر این طور فکر می کنید بدانید که سخت در اشتباهید، شیطان کوه نام کوهی در شرق لاهیجان و در استان گیلان است که از بهترین مناطق شمال برای مسافرت به شمار می رود. در گذشته به جای شیطان کوه به آن شاه نشین کوه می گفتند که هنوز دلیل این تغییر نام برای کسی روشن نیست، اگر شما سر از راز و رمز این نامگذاری در آوردید ما را هم در جریان بگذارید.

خوب است بدانید در گذشته از برکه 200 متری مقابل آبشار به عنوان انبار کردن آب برای آبیاری مزارع استفاده می کردند ولی در حال حاضر این برکه و آبشار زیبایش، با جزیره ای که در قلب خود دارد، به استخر لاهیجان معروف شده که یکی از زیباترین مناطق ایران برای سفرهای تفریحی است. مسیر پیاده روی در دامنه شیطان کوه از بهترین مسیرهای پیاده روی ایران است . برای لذت بردن بیشتر از مناظر کوه و دشت بهتر است مسیر رفت را پیاده بروید و در برگشت از تله کابین استفاده کنید. فراموش نکنید از پل سیمانی طویلی که به حاشیه جنوبی استخر متصل شده هم عبور کنید تا مناظر بیشتری را رصد کنید.

حتما بخوانید: بهترین جاهای دیدنی مازندران

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

بهترین مناطق شمال برای مسافرت جنگل های دیدنی پاسند

مگر می شود در زیباترین نقاط شمال برای تفریح از جنگل های پیچیده در مه در میان انبوه درختان غافل شد؟ همه می دانند شمال است و جنگل های مه گرفته و مرطوبش و جنگل پاسند یکی از مرموزترین و شگفت انگیزترین مناطق شمال برای گردش است که با چهره مه گرفته و پوشیده در هاله های سفید مه شما را سخت حیرت زده می­کند.

اینجا همان جایی است که همیشه دنبالش بودید، جایی که هیچ کس پیدایتان نکند و خودتان باشید و خودتان. از این فرصت استفاده کنید و در این جنگل مه آلود هر چه فریاد دارید بر سر دنیا و آدم هایش بکشید. اگر به دنبال آدرس هستید بگذارید، برایتان بگوییم که برای رسیدن به جنگل پاسند باید خودتان را به شهرستان بهشهر برسانید و پس از طی سه کیلومتر در شرق اتوبان، چشم تان به تابلویی می­خورد که رویش نوشته پاسند. همین جا توقف کنید که به مقصد رسیدید، به نظرتان اگر روی تابلو به جای پاسند می نوشتند آخر دنیا بهتر نبود؟

حتما بخوانید: معرفی شهر صومعه سرا

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

رودخانه نوردی در غار آویشوی

یکی دیگر از بهترین مناطق شمال برای مسافرت غارنوردی هستند. سایت ایرانگردی احمدزاده با افتخار از شما دعوت می کند که برای دیدن غاری با قدمت 75 میلیون سال آماده شوید. تجهیزات لازم را با خود بردارید که باید به اعماق جنگل برویم و از چشمه های جوشان و رودخانه های خروشان عبور کنیم. پس از جنگل نوردی و چشمه نوردی با ورود به غار، تازه رودخانه نوردی را باید آغاز کنید. چون غار آویشوی از غارهای رودخانه ای است که هر چقدر بیشتر به اعماق این غار 2000 متری می روید جریان آب بیشتر و بیشتر می شود.

حتما بخوانید: چمستان یکی از دیدنی ترین جاهای مازندران

می توانید برای یافتن مسیر برگشت، مثل داستان هانسل و گرتل مسیر برگشت را نشانه گذاری کنید. فقط یادتان باشد مثل هانسل از نان و غذای پرندگان برای ردیابی مسیر استفاده نکنید، روی درختان هم علامت نزنید. کافی است جی پی اس گوشی موبایل تان را روشن کنید تا شما را به 40 کیلومتری شهر شاندرمن ماسال در گیلان برساند تا به یکی از ناشناخته ترین و زیباترین مکان های دیدنی ایران برسید.

در غار آویشوی چیزهای زیادی است که مایه حیرت تان می شود شاید دیدن 7 آبشار جاری در غار مایه شگفتی تان شود شاید هم از دیدن صدها قندیل آهکی عظیم ذوق زده شوید. اگر هم به باستان شناسی علاقه مندید حتماً دیدن بقایایی از پوسته اقیانوسی پالتو تنیس شما را شگفت زده خواهد کرد.

حتما بخوانید: قلعه رودخان کجاست

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

غار دانیال، همزیستی مسالمت آمیز خفاش و خرچنگ

غار دانیال پس از غار علیصدر و غار قوری قلعه، بزرگ‌ترین غارهای آبی ایران و بهترین مناطق شمال برای مسافرت است. برای رسیدن به این غار حدود 45 دقیقه از چالوس فاصله بگیرید تا در 5 کیلومتری سلمان شهر به روستای دانیال برسید و این غار زیبا را از نزدیک ببنید.

حتما بخوانید: چسمتان مازندران

در این غار هم مثل غار آویشویی، یک رودخانه نوردی تمام عیار در انتظارتان است. بنابراین اگر پاهایتان قوت ندارد تا دوهزار و 158 متر در اب پیاده بروید، قید رفتن به داخل غار را بزنید.

یکی از مزایای این غار این است که مسیر پیچیده ای ندارد و هر جا احساس کردید که از دست خفاش ها و جریان آب خسته شده اید، می توانید مسیر رفته را برگردید.

البته توصیه سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده به مسافران تور چالوس ادامه دادن مسیر تا انتهای غار است، چون شگفتانه غار دانیال حوضچه آب سردی است که به محض پا گذاشتن در آن همه بدنتان به لرزه می افتد. اگر صبور باشید و کمی سرمای آب را تحمل کنید تازه چشمتان به قندیل ها ی روی سقف و تزئینات آهکی غار می افتد که مطمئن می شوید که گذر از این آب سرد ارزش دیدن این همه زیبایی را داشت. عجله نکنید ماجرا به همین جا ختم نمی شود 300 متر که جلوتر بروید تازه به تالار خفاش ها می رسید. از دیدن قورباغه و خرچنگ تعجب نکنید، انها همزیستی مسالمت آمیزی با خفاش ها پیدا کرده اند و در کنار هم با خوبی و خوشی زندگی می کنند. تنها نکته ای که نباید از خاطر ببرید چه در این سفر چه در سفرهای دیگر استفاده از بیمه مسافرتی است در طول سفر با استفاده از بیمه مسافرتی خود و عزیزانتان را در برابر خطرات ایمن کنید.

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

طلوع و غروب خورشید در ساحل صدفی سیبلی

مگر کسی هست که کمپ زدن در کنار یکی از زیباترین ساحل ها در بهترین مناطق شمال برای مسافرت را دوست نداشته باشد؟ ساحل صدفی سیبلی در 7 کیلومتری آستارا از بهترین سواحل ایران برای آب تنی و لذت بردن از طلوع و غروب زیبای خورشید در ساحل دریا است. خبر خوب برای مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما خودشان را به این ساحل سفید صدفی رسانده اند، این است که علاوه بر لذت آب تنی در آب، همه امکانات تفریحی برای گذران روزی خاطره انگیز برایتان فراهم است.

حتما بخوانید: زیباترین جاده های ایران

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

پرواز پاراگلایدر در ساحل چپکرود

ساحل ماسه ای چیکرود یکی از بهترین مناطق شمال برای مسافرت در استان مازندارن است، ساحل چپکرود در شهرستان جویبار قرار دارد. یکی از تصاویر زیبا و خیره کننده شمال در این ساحل که از زیباترین نقاط شمال است، مایه حیرت شما می شود پرواز پاراگلایدرها در آسمان پاک منطقه است. اگر ترس از ارتفاع ندارید، می توانید خودتان این تفریح لذت بخش را امتحان کنید. البته سایر امکانات رفاهی و تفریحی مانند وسایل ورزش، زمین بازی کودکان هم برای کسانی که با همراهی تور های ایرانگردی به این منطقه سفر کرده اند، فراهم است.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی چالوس و رامسر

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

بهترین شهرهای شمال برای مسافرت

ماسال، بهشت روی زمین در استان گیلان

اگر می­خواهید راه رفتن در بهشت روی زمین و زیباترین نقاط شمال را تجربه کنید، از شهر ماسال در استان گیلان غافل نشوید. هیچ کس نیست که بتواند از کنار کلبه های چوبی در میان دشت های سرسبز و جنگل های زیبای ماسال بی تفاوت عبور کند. صدای شر شر آب رودخانه، آبشارها و نغمه پرندگان خوش الحان را به این مجموعه اضافه کنید. به نظرتان چه چیز دیگری برای آرامش نیاز دارید که در ماسال پیدا نمی شود.

برای رسیدن به ماسال 60 کیلومتر از تالش دور شوید و هر جا صدای شر شر رودخانه ها و سرسبزی دامنه کوه و تصاویر رویایی شما را در جا میخکوب کرد همان جا بهشت روی زمین برای شماست.

حتما بخوانید: معرفی شهر صومعه سرا

خوب است بدانید ماسال در زبان تالشی به معنای کنار کوه است و از آن جایی که این روستا در کنار کوه های تالش قرار گرفته به این نام مشهور شده است.

گفتنی است رودخانه خاکایی زیبایی طبیعت این منطقه را هزار برابر بیشتر کرده است. تا خودتان از نزدیک نبینید باورتان نمی شود در این منطقه 17 غار بزرگ و کوچک وجود دارد که می تواند ساعت ها شما را در این منطقه میخکوب کند.

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

ماسوله شهری بر روی سقف ها

شاید شما هم تا قبل از این فکر می کردید ماسال همان ماسوله است. تا خودتان شال و کلاه نکنید و از نزدیک نبینید، نمی توانید بگویید ماسال زیباتر است یا ماسوله؟ ماسوله یکی از بهترین مناطق شمال برای مسافرت است که در همه دنیا آوازه اش پیچیده است. معماری منحصر به فرد خانه های ماسوله شگفتی این شهر رویایی است که همه را مجذوب خود می­کند. فکرش را بکنید همان زمان که در حیاط خانه خودتان ایستاده اید، روی پشت بام خانه همسایه هم هستید. این خانه های پلکانی نه تنها برای ایرانیان بلکه برای گردشگران خارجی هم جذاب و مایه شگفتی است.

حتما بخوانید: معرفی طبیعت و جاهای بکر ایران

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

مازیچال، دنیای ابرهای گمشده

قرار است با هم روی ابرها راه برویم. اگر باورتان نمی شود برای رسیدن به رویای فانتزی تان 13 کیلومتر از کلاردشت فاصله بگیرید تا پس از طی کردن مسیری پر پیچ و خم،  وارد دنیایی ابرهای گمشده شوید. همه افرادی که از مازیچال دیدن کردن، مازیچال را بهترین مناطق شمال برای مسافرت معرفی می کنند، بر این باورند که مازیچال روستایی بر فراز آسمان و روی ابرها است و شما می توانید با رزرو هتل در کلاردشت یک روز آسمانی را در این روستای رویایی تجربه کنید.

حتما بخوانید: ۱۰ غذای سنتی تبریز

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

بهترین جاهای مصنوعی شمال برای مسافرت

تله کابین لاهیجان، لذت کوهنوردی بدون خستگی

نوبتی هم باشد نوبت پرواز بر فراز کوه و تماشای مناظر تمام نشدنی شمال از بالا است. همان طور که می دانید بهترین راه برای بالا رفتن از کوه بدون خستگی، تله کابین سواری است. تله کابین لاهیجان سال 1384 توسط شرکت دوپل مایر اتریش ساخته شد که در کنار سایر تفریحات این مجموعه آن را بهترین مناطق شمال برای مسافرت تبدیل کرده است. تفریحات دریایی، آکواریوم، دریاچه پرندگان، پارک ساحلی، شهربازی، سالن بولینگ، سینمای چند بعدی، باغ خزندگان و رستوران و غیره از تفریحاتی است که برای مسافران تور لاهیجان روزی فراموش نشدنی می سازد.

حتما بخوانید: آبشار لوه گلستان

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

موزه میراث روستایی گیلان، دیدن ندیده ها

اگر فرصت بازدید از همه جاهای دیدنی شمال را ندارید با رفتن به موزه میراث روستایی گیلان همه چیزهایی را تا به حال ندیده اید را از نزدیک ببینید.

پکیج کاملی از تمام زیبایی های خیره کننده شمال، از خانه های روستایی گرفته تا غذاهای محلی، معماری، هنر و لباس مردم گیلان را در این موزه به طور یکجا ببنید. قطار گردشگری گیلان در کنار این موزه توقف می‌کند و در هر توقف برنامه‌های شاد موسیقی و بازی‌های محلی اجرا می‌شود.

بهترین مناطق شمال برای مسافرت

رزرو هتل داخلی برای بازدید از بهترین مناطق شمال

خیلی ها ضرورت بیمه را فقط محدود به بیمه شخص ثالث خودرو می دانند. غافل از این که خطر فقط در خودرو ما را تهدید نمیکند و همه جا مثل سایه د نبال ماست. مخصوصاً در سفر که خیلی از شرایط از کنترل ما خارج است. پس قبل از خرید بلیط هواپیما یا رزرو بلیط قطار برای بازدید از بهترین مناطق گردشگری ایران با ورود به سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده، با بیمه مسافرتی و مزایای ان آشنا شوید. اگر بدانید بیمه مسافرتی فقط مخصوص حوادث سفر نیست و کلیه اتفاقات حتی گم شدن چمدان ها و جا ماندن از هواپیما را هم شامل می شود، قبل از رزرو هتل در شمال برای خرید بیمه مسافرتی از درگاه شرکت مسافرتی احمدزاده اقدام به خرید بیمه مسافرتی خواهید کرد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا