خوردنی هاراهنمای سفرسوغاتفرانسهمجله گردشگری

خوشمزه ترین و خوردنی ترین شیرینی های پاریس

وقتی همه­ چیز درسفر به کامتان است، خوردن شیرینی های پاریس در سفر با تور فرانسه کامتان را شیرین تر خواهد کرد. فرقی ندارد خودتان را به صرف شیرینی های معروف پاریس در کافه های گران قیمت دعوت کنید یا از یک نانواییساده چند مدل شیرینی بخرید، مهم طعم و مزه ای است که به جانتان می­نشیند و دهان­تان را شیرین می­کند. در این مقاله مجموعه ای از شیرینی ها معروف پاریس را برایتان آماده کرده ایم تا در سفر به فرانسه همه را متحان کرده و از خوردنشان لذت ببرید.

شیرینی و کیک در پاریس

وعده کامل غذایی سوفله (Soufflé)

سوفله­های فرانسه آن قدر غنی هستند که حتی می­توانند جایگزین یک وعده غذایی در رستوران های فرانسه شوند. پیشنهاد سایت گردشگری احمدزاده به مسافران تور فرانسه میل کردن سوفله از نوع شکلاتی، آن هم بعد از غذا است. میتوانید با هر وعده غذایی یک طعم سوفله را امتحان کنید تا کلکسیونی از طعم های مختلف سوفله های فرانسوی را چشیده باشید.

شیرینی های پاریس

کیکی برای صبحانهنان بریوش شکلاتی (Pain au chocolat)

نان بریوش یکی از خوشمزه ترین شیرینی های پاریساستکه می­توانید برای صبحانه یا میان وعده آن را بخورید و لذت ببرید.

این کیک شکلاتی از مواد مغذی تهیه می­شود و بسیار هم مفید است. برای میل کردن این شیرینی خوشمزه فرانسوی میتوانید به یکی از کافه­ها سری بزنید و نان بریوش شکلاتی را به همراه یک فنجان قهوه نوش جان کنید.

شیرینی های پاریس

شیرینی ترد و ناب کیک شکلاتی(Éclair au chocolat)

در میان شیرینی های پاریسیکی از ترد ترین و ناب ترین شیرینی ها، کیک شکلاتی است. این مستطیل های کوچک خوشمزه، وقتی با شکلات پر می­شوند، شما را مهمان ناب ترین شیرینی فرانسوی می­کنند. اگر مدلی که با شکلات یخی سرو می­شود را امتحان کنید هرگز نمی­توانید از این شیرینی خوشمزه دل بکنید و تمام مدتی که مسافر تور فرانسه هستید، مشتری پر و پاقرص این کیک های شکلاتی خواهید بود.

شیرینی های پاریس

کیک عصرانه مادلین(Madlin)

اگر قصد دارید برای صرف عصرانه ای دلپذیر، به یکی از کافه های معروف فرانسه سر بزنید به خاطر داشته باشید در کنار نوشیدنی تان مادلین هم سفارش دهید. مادلین نوعی کیک اسفنجی مستطیل شکل با طعم لیمو است که بعضی ­ها آن را با مربا و نارگیل سرو می­کنند و بعضی ها آن را به اشکال مختلف برش می­دهند.

شیرینی های پاریس

شیرینی و دسرهای پاریس

لطیف و خوشمزهکرم کارامل(Crème caramel)

اگر فکرمی کنید کرم کارامل فرانسوی همان کرم کاراملی است که قبلاً بارها و بارها خورده اید، سخت در اشتباهید. کرم کارامل پاریس با طعمی بی نظیر شما را شیفته خود خواهد کرد. این کرم خوشمزه از کاسترد تهیه می­شود و ظاهری شبیه ژله دارد. لایه کاراملی شفافی که روی این دسر خوشمزه را پوشانده، برعکس کرم بروله، شکننده نیست و برعکس بسیار لطیف و خوشمزه است.

شیرینی های پاریس

کریستال های کاراملیکوئین امن (Kouign-amann)

 کریستال های کاراملی که به نام کوئین امن مشهورند، نوعی کیک است که از خمیر، نان، شکر و حجم زیادی از کره تهیه می­شود.

این کیک پف کرده کاراملی، جزو شیرینی های فرانسویاست که اگر خوردنش را از دست بدهید حتماً پشیمان خواهید شد.

شیرینی های پاریس

شاهکاری خوشمزهپوار بل الن (Poire belle Hélène)

در میان شیرینی های معروف پاریسیکی از متفاوت ترین طعم ها متعلق به پوار بل الن است. در دستور تهیه این شیرینی آمده است، گلابی پوست گرفته شده را در شیره شکر بخوابانید. این ترکیب خوشمزه وقتی با بستنی وانیلی و سس شکلات سرو شود، شاهکاری از دسرهای فرانسوی را به شما نشان خواهد داد.

شیرینی های پاریس

سبک و خوش طعمموس شکلات(Chocolate Mousse)

موس شکلات هم از آن دسته دسرهایی است که شاید با آن آشنایی داشته باشید اما اگر بخواهید مزه واقعی این دسر بی­نظیر را بچشید، حتماً باید آن را کافه ها و شیرینی پزی های فرانسه امتحان کنید.

موس شکلات دسری سبک و خوش طعم است که هرگز مزه اش از یادتان نخواهد رفت. مخصوصاً اگر نوع شکلاتی اش را بچشید. طعم های دیگری نظیر قهوه، وانیل، نعناع، پوره میوه و … نیز برای ذائقه های مختلف وجود دارد. اگر دوست دارید از ماهیت این دسرخوشمزه سردربیاورید، باید خدمت تان عرض کنیم موس شکلات از ترکیب سفیده تخم مرغ به اضافه خامه زده شده، تهیه می­شود که با طعم دهنده مختلف تبدیل به دسری فوق العاده می­شود.

شیرینی های پاریس

معجونی لاکچری رل شکلات و پسته (L’escargotchocolatpistache)

رل شکات و پسته یکی از شیرینی های فرانسوی است که ظاهری شبیه حلزون دارد. رل شکلات و پسته معجونی است که از ترکیب شکلات ذوب شده و پسته تهیه می­شود. این دسر جزو شیرینی ها لاکچری است که طعم دلچسبی نیز دارد.

شیرینی های پاریس

شیرینی های معروف پاریس

 هزار لایه ای خوشمزه میل فی(Mille-feuille)

شیرینی میل فی، یکی از شیرینی های پاریس است که شبیه شیرینی ناپلئونی ایرانی ها است. اگر شما هم عاشق ناپلئونی هستید با دیدن این شیرینی دست و پایتان سست می­شود، پس تا این شیرینی خوشمزه فرانسوی را امتحان نکرده اید، قدم از قدم برندارید.این شیرینی هزار برگ، از لایه های نازک و تردی تشکیل شده که به محض گذاشتن در دهان آب می شود.

شیرینی های پاریس

کوهی عظیم از شیرینیمونت بلان( Mont Blanc)

دیدن کوه عظیمی از شیرینی خرد شده که با شاه بلوط، شیرین شده و با کیک پودری پر می­شود،آب از دهان تان راه می اندازد. خودتان را به صرف عصرانه ای دلپذیر با یک نوشیدنی مطبوع به همراه مونت بلان مهمان کنید و خاطره ای بی­نظیر برای خودتان بسازید.

شیرینی های پاریس

بال فرشتهوقینو لونس (BugnesLyonnaises)

وقینو لونس یکی از شیرینی های پاریس است که به بال فرشته شهرت دارد. مانند زولبیا و بامیه ایرانی، این شیرینی برای ایام روزه داری تهیه می­شود. وقینو لونس خمیرهای سرخ شده ای است که با پودر شکر پوشیده می­شود. البته در سایر زمان ها غیر از ماه روزه داری هم در بعضی شیرنی فروشی ها می­توانید آن را پیدا کنید و از خوردنش لذت ببرید.

شیرینی های پاریس

ترکیب بی­نظیر وانیل و نیشکر کنله (Canelés)

کنله نوعی شیرینی فرانسوی است که از وانیل و نیشکر تهیه می­شود. افزودن مقداری کاستارد طعم این شیرینی را بی­نظیرتر می­کند. برای خرید این شیرینی معروف در پاریس می­توانید آن را از نانوایی ها و مغازه ها بخرید و حتماً لازم نیست به کافه بروید.

شیرینی های پاریس

کیک های میوه ای پاریس

معجونی درمانیماندیا (Mendiants)

تا خودتان از نزدیک نبینید، باورتان نمی­شود این شیرینی فرانسوی از انجیر خشک شده تهیه شده باشد. طرفداران این شیرینی می­دانند که ترکیب این میوه با مغزهایی نظیر فندق، بادام، کشکش و سایر میوه های خشک شده، چقدر مفید و معجزه آسا است. پس به خاطر خواص درمانی هم که شده این دسر خوشمزه فرانسوی را بچشید و از ترکیب طعم انجیر با مغزها پرخاصیت لذت ببرید.

شیرینی های پاریس

مزه تند و خامه ایتارت لیمویی (French lemon tart)

در میان انواع تارت ها، اگر تارت لیمویی را امتحان کنید عاشقش خواهید شد. طعم و مزه تند و خامه ای این کیک هرگز از یادتان نمی­رود. این شیرینی خوشمزه را می­توانید درکنار یکی از نوشیدنی های فرانسوی نوش جان کنید.

شیرینی های پاریس

کیکی با طعم تمشک ایسپاهان (Ispahan)

اگر از ماکارون های فرانسوی خوشتان آمده و طرفدارش شده اید، خبر خوب این که نسل جدید این شیرینی به نام ایسپاهان تهیه می­شود که بزرگ تر از ماکارون ها ولی به همان اندازه خوشمزه و رویایی است. اگر نوع طعم دارش که با تمشک تازه، گل رز، و سایر میوه ها تهیه می­شود را بچشید، این شیرینی­پاریسی را هم در لیست خوشمزه های فرانسه قرار می­دهید.

شیرینی های پاریس

رزرو تور فرانسه در سایت ایرانگردی جهانگردی احمدزاده

آشنایی با شیرینی ها، سوغاتها، مکان های گردشگری و … هر کشور، قبل از سفر، اشتیاق­تان را برای سفر بیشتر و بیشتر خواهد کرد، اما تا زمانی که برنامه سفر مشخصی نداشته باشید، هیچ کدام از این تفریحات معنایی ندارد. اگر برای سفر به فرانسه تصمیم دارید از تور استفاده کنید، می توانید به سایت گردشگری احمدزاده مراجعه کنید.

سایت گردشگری احمدزاده یکی از باسابقه ترین سایت ها در برگزاری تورهای گروهی و انفرادی است. با مراجعه به سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده علاوه بر رزرو تور، خرید اینترنتی بلیط هواپیما، رزرو هتل خارجی را نیز به صورت اینترنتی و فقط با یک کلیک انجام دهید. سفر به کامتان

5/5 - (1 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا