جاذبه های گردشگریجهانگردیراهنمای سفرگرجستانمجله گردشگری

جاهای دیدنی باتومی

با دیدن جاهای دیدنی باتومی، تمام لحظاتتان رنگ زندگی می­گیرد. باتومی در گرجستان، شهر افسانه ای نیست، اما تپه های پیچیده در مه، ساختمان های مدرن و جاذبه های نوستالژیک این شهر، شما را آن قدر غافلگیر می­کند که انگار مسافر شهر افسانه ها شده اید. روایت جاهای دیدنی باتومی هم به اندازه دیدن این مکان ها، خوشایند و لذت بخش است؛ پس با ما همراه شوید.

جاهای دیدنی معماری باتومی

برج الفبا ترکیب هنرمندانه ادب و صنعت

یکی از جاهای دیدنی باتومی که در شمال شرقی شهر واقع شده است، برج الفبا است.این برج استوانه ای بلند که جنس فلزی و طول 130 متر دارد، از کنار هم چیدن 33 حرف الفبای گرجی تشکیل شده است. ناگفته نماند سازنده این برج بلند، حروف الفبا را چنان هنرمندانه کنار هم قرار داده است که تصویر کروموزوم های در هم تنیده انسان، کاملاً مشهود است. همان طور که گفتیم این برج نمایی از دی ان ای انسانی با حروف الفبا است.

بیشتر بخوانید: بهترین سوغات گرجستان چیه؟

جاهای دیدنی باتومی - آژانس احمدزاده

مجسمه علی و نینو نمادی از رمان عاشقانه قربان سعید، نویسنده آذرباییجانی است. این دو مجسمه با ارتفاع 8 متر یک تراژدی 8 دقیقه ای را به نمایش می­گذارند. علی و نینو نمادی از عشق نافرجامی است که به خاطر فروپاشی جمهوری شوروی به ثمر نرسید ولی در این مکان دیدنی باتومی اگر کمی صبر و حوصله به خرج دهید، شاهد وصال این دو عاشق دلباخته خواهید بود. این دو مجسمه در طول چند دقیقه به هم نزدیک می­شوند و برخلاف آنچه در واقعیت رخ داد، بالاخره به هم می­رسند.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی گرجستان

عشق نافرجام مجسمه علی و نینو!

مجسمه علی و نینو - جاهای دیدنی باتومی - آژانس احمدزاده

ناقوسی عظیم در میدان پیازا

کسانی که به کشورهای اروپایی سفر کرده اند با ورود به میدان پیازا احساس می کنند،وسط یکی از میدان های اروپایی قرار گرفته اند. دلیل این شباهت شاید معماری ساختمان های خوش نقش و نگار اطراف آن و شاید هم رستوران های شیک و گران قیمت حاشیه میدان باشد. اما آنچه بیشتر از همه مایه شگفتی شما در میدان پیازا می­شود، صدای ناقوسی است که هر روز رأس ساعت 3 از این میدان به گوش می­رسد. از همه جذاب تر، موسیقی زنده ای است که در همین ساعت وسط میدان اجرا می­شود. پیشنهاد سایت گردشگری احمدزاده برای بازدید از میدان پیازا حوالی ساعت 3 بعد از ظهر است.

بیشتر بخوانید: هتل های ارزان گرجستان

ناقوس - جاهای دیدنی باتومی - آژانس احمدزاده

جاذبه های طبیعی باتومی

آبشار ماخونتستی، شاهکار آفرینش

اگر کفش مخصوص پیاده روی، لباس گرم و از همه مهم تر، هیجان کشف مکان های جدید را دارید، از شما دعوت می­کنیم برای بازدید از این جاذبه گردشگری باتومی آماده شوید. دیدن آبشار ماخونتستی آن قدر ها هم کار ساده ای نیست، باید سختی های مسیر ناهموار این آبشار را به جان بخرید تا خودتان را به این شگفتی طبیعت برسانید. مطمئن باشید با دیدن آبشار زیبای 50 متری که از دل سنگ ها فیروزه ای می جوشد، خستگی راه را از یاد می­برید و محو تماشای قطرات بلوری آب و صدای مسحور کننده این شاهکار آفرینش خواهید شد.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی تفلیس در شب

مکان دیدنی باتومی - جاهای دیدنی باتومی - آژانس احمدزاده

باغ گیاه شناسی، بهشت کوچک

باغ گیاه شناسی بهشتی کوچک در قلب گرجستان است. در این باغ 110 هکتاری، 104 گونه گل و گیاه چنان شما را شیفته و مجذوب می­کند که گذر زمان را احساس نخواهید کرد. هنگام بازدید از این مکان دیدنی باتومی، مهمان باغ صد ساله ای هستید که مجموعه ای بی­نظیر ازسرسبزیو طراوت را یکجا مقابل چشمانتان به تصویر می­کشد.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی تفلیس در شب

باغ گیاه شناسی باتومی - جاهای دیدنی باتومی - آژانس احمدزاده

نوازش نسیم دریایی در بلوار باتومی

قدم زدن در پارک ساحلی با مسیرهای مخصوص پیاده روی و زیر سایه درختان سرسبز و باصفا، حس خوشایندی است که فقط در بلوار باتومی می­توانید تجربه اش کنید. هنگام پیاده روی در مسیر 5/1 کیلومتری این بلوار از نوازش نسیم دریا لذت ببرید و برای رفع خستگی، خودتان را به صرف نوشیدنی مطبوع یا میان وعده ای مقوی در یکی از کافه های شیک این بلوار مهمان کنید. حتی می­توانید از چرخ و فلک غول پیکر این بلوار، چشم انداز شهر را از بالا تماشا کنید و پس از گردش آسمانی، برای صرف غذا به رستوران های بلوار سری بزنید.

بیشتر بخوانید: شهرهای توریستی ارمنستان

مکان دیدنی باتومی - آژانس احمدزاده

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی ونیز

جاذبه های مصنوعی و دیدنی باتومی

آکواریوم با تومی، تجربه پیاده­روی در اعماق اقیانوس

تا به حال در اعماق اقیانوس پیاده روی کرده اید؟ به محض ورود به آکواریوم باتومی احساس می­کنید به اعماق اقیانوس راه پیدا کرده اید. می­توانیددر میان حجم بی نهایتی از آب های نیلگون قدم بزنید در حالی که گونه های مختلف ماهی های و آبزیان دریایی در اطراف تان در چرخش هستند.

نمای ظاهری و بیرونی این آکواریوم آن قدر جذاب و دلربا است، که اگر قصد بازدید از آکواریوم را نداشته باشید، برای دیدنش وسوسه خواهید شد.تماشای 100 گونه آبزی در تانک های بزرگ و عظیم الجثه جایی برایتردید ندارد، لطفاً بدون فوت وقت وارد شوید و از تماشای این آکواریوم لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: مانیسا ترکیه

جاذبه های گردشگری باتومی

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی ترکیه

لحظاتی مفرح در دلفیناریوم باتومی

در دلفیناریوم باتومی با نمایشی فوق العاده از دلفین ها روبرو می­شوید. شاید باورتان نشود اگر بدانید امواجی که دلفین ها تولید می کنند، برای از بین بردن سنگ کلیه و تومورهای سرطانی بسیار مفید است. در این آکواریوم که یکی از شلوغ ترین جاهای دیدنی باتومی گرجستان است، دلفین های بازیگوش لحظات مفرحی برایتان خلق می­کنند. در هر سانس 700 تماشاگر برای دیدن شیرین کاری های این جانوران بی نظیر وارد اکواریوم می­شوند.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی ارمنستان

جاذبه های گردشگری باتومی

تفریح و هیجان در پارک آبی باتومی

اگر از دیدن جاذبه های تاریخی و طبیعی خسته شده اید و دلتان کمی هیجان و تفریح می­خواهد، سایت گردشگری احمدزاده شما را به پارک آبی باتومی که یکی از خاطره ساز ترین جاهای دیدنی باتومی گرجستان است، دعوت می­کند.

این پارک سال 2013 در نزدیکی ساحل دریای سیاه ساخته شد. چهار استخر پارک آبی، با طراحی خاص، چنان شما را به وجد می آورند که زمان زیادی را در این پارک سر می­کنید. در پارم آبی از هیجان سرسره های بلند آن غافل نشوید.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی ترکیه

جاذبه های گردشگری باتومی

جاذبه های تاریخی باتومی

آثار به جامانده از استالین در موزه استالین

بی شک بازدیداز مجسمه استالین در حیاط خانه اش برای علاقه مندان به این شخصیت تاریخی، جالب خواهد بود.استالین از رهبران شوروی سابق و اهل گرجستان بوده که در سال های 1901 تا 1902 چند ماهی در این ساختمان ساکن بوده است. خاطرات خوش این شخصیت در همین چند ماه که برای سازماندهی کارگران قیر کار به یاد مانده، این خانه را به موزه آثار به جا مانده از استالین،تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی های آنتالیا

جاذبه های گردشگری باتومی

سیر تاریخی کلیسای جامع مادر مقدس

یکی از سمبل های باتومی و پرطرفدارترین جاذبه گردشگریاین شهر، کلیسای جامع مادر مقدس است.سیر تاریخی مسیحیانی که از زمان ساخت این کلیسا تا زمان حال در آن دخیل بوده اند، بسیار جالب است. بگذارید برایتان بگوییم، این کلیسا متعلق به مسیحیان کاتولیک بوده که به وسیله مسحیان رومی در سال های 1898 تا 1903 ساخته شد، اما امروز توسط مسحیان ارتودکس مورد استفاده قرار می­گیرد. با وارد کلیسای جامع مادر مقدس، احساس می­کنید در حال تماشای فیلم های قدیمی دوران رم باستان هستید. دو برج دوقلوی بلند با پنجره های شیشه ای رنگی، فضای کلیسا را فانتزی تر کرده است. مجسمه های ورودی این کلیسا نیز تمثالی از پیامبران است که جذابیت فضای بیرونی ساختمان کلیسا را بیشتر کرده است.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی باکو

جاذبه های گردشگری باتومی

تور لحظه آخری برای سفر به گرجستان

یکی از آپشن های پرطرفدار سایت های گردشگری، تورهای لحظه آخری است. این تورها مناسب افراد سبک باری است که چمدان سفرشان همیشه آماده است. تورهای لحظه آخری سایت گردشگری احمدزاده نیز از این قاعده مستثنی نیست!فقط کافی است وارد سایت احمدزاده شوید و تورهای لحظه آخری را رصد کنید.

در سایت هواپیمایی جهانگردی احمدزاده، علاوه بر رزرو تور، کلیه کارها از قبیل خرید بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل، اخذ ویزا و گرفتن وقت سفارت، به صورت آنلاین و در کوتاه ترین زمان، انجام پذیر است. خودتان امتحان کنید!

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا