ترکیهجاذبه های گردشگریجهانگردیراهنمای سفرسواحلمجله گردشگری

جاهای دیدنی های آنتالیا

جذاب ترین مقصد برای گردشگران و توریست های دنیا و مخصوصاً ایرانیان، سفر به ترکیه و تماشا جاهای دیدنی آنتالیا از نزدیک است. آنها که برای دیدن جاهای دیدنی ترکیه در آنتالیا راهی این سرزمین شده اند بر این عقیده اند که آنتالیا دروازه ای برای رسیدن به تمام زیبایی های نهفته در ترکیه است، چرا که جاهای دیدنی ترکیه و آنتالیا در خاورمیانه و حتی آسیا نظیر ندارند.

آب و هوای آنتالیا چگونه است؟

تابستان های آنتالیا داغ و سوزان است ولی زمستان های این شهر معتدل و البته پر باران است. آسمان آنتالیا به طور میانگین 300 روز از را میزبان آفتاب عام تاب است. بنابراین ماه آوریل تا نوامبر بهترین زمان سفر به آنتالیا است. از جمله تفریحات و جاهای دیدنی آنتالیا علاوه بر گردش در سواحل و لذت بردن از سر پنجه ها طلایی آفتاب در حاشیه ساحل، اسکی در دامنه های کوه توروس است. ماه آوریل را کسانی برای سفر به آنتالیا می پسندند که عاشق قدم زدن زیر باران هستند چون این ماه آسمان پرباران تر از همیشه در آنتالیا است.

جاهای دیدنی های آنتالیا

کروز گردی بر فراز آب های مدیترانه

کسانی که اهل سفر به شهرهای ساحلی هستند همیشه آماده گردش با کشتی های تفریحی و همان کروز گردی هستند. خبر خوب این که بر خلاف سایر کروز گردی ها لازم نیست برای این سفر کوتاه دریایی مبالغ زیادی هزینه کنید، چون قیمت تورهای کروز سواری آنتالیا با خدمات و تفریحات فراوان، بسیار ارزان است. بگذارید از برنامه های تور تفریحی کروز در آنتالیا برایتان بگوییم. توقف و شنا در دریا، صرف ناهار در عرشه کشتی, بازدید از جاذبه های اطراف و فعالیت های تفریحی وگردشی زیاد دیگری که در انتظار مسفرانی است که قبل از هر سفر با خرید بیمه مسافرتی سفری ایمن را تجربه می کنند.

حتما بخوانید: دیدنی های ازمیر

جاهای دیدنی های آنتالیا

جاهای دیدنی آنتالیا در ساحل کنییالتی

مگر می شود مسافر تور ترکیه بود و برای جاهای دیدنی آنتالیا بلیط پرواز خرید، ولی از تفریحات ساحلی غافل بود؟ آنتالیا به سواحلش مشهور است و بخش عمده ای از مساحت آنتالیا را سواحل زیبا در برگرفته اند. کسانی که عاشق طبیعت جنگل با حاشیه ساحلی هستند، باید برای دیدن ساحل کنییالتی که در ساحل کنییالتی میان کوه های بیدگلر و صخره ها واقع شده است، وقت کافی بگذارند. تصورش هم هیجان انگیز است، سپری کردن روزی دل انگیز با نوازش نسیم درختان سرسبز و صدای روح بخش امواج دریا  که روح تازه ای به جان شما می دهد. راه شنی این ساحل بین درختان سرسبز و دریای مدیترانه قرار گرفته که مسیری رویایی برای عاشقان طبیعت است. به دعوت سایت ایرانگردی وجهانگردی احمد زاده با رزرو هتل در آنتالیا، شبی فراموش نشدنی را در این ساحل سپری کنید.

حتما بخوانید: زیباترین جزایر ترکیه

جاهای دیدنی های آنتالیا

لاک پشت های نایاب در ساحل حفاظت شده پاترا

لاکپشت های نایابی که هر ساله برای تخم گذاری به ساحل پاترا می­آیند، این ساحل را تبدیل به منطقه حفاظت شده کرده اند. رنگ آبی تیره این ساحل در کنار حاشیه 18 کیلومتری شن و ماسه ای ساحل، منظره ای رویایی به آن داده است. مزیت دیگر این بخش از دیدنی های آنتالیا نزدیکی به مرکز شهر است، برای همین کسانی که برای رزرو هتل در آنتالیا اقدام کرده اند مشکلی برای محل اقامت نخواهند داشت.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی ترابزون ترکیه

جاهای دیدنی های آنتالیا

شهر فینیکه، دیدنی یا خوردنی؟

یکی از جاهای دیدنی آنتالیا که هم دیدنی هم تاریخی و هم خوردنی شهر فینیکه است. از آثار و بقایای به جا مانده از دوران های تاریخی و باستان شناسی آریکاندا و لیمیرا که بگذریم، باغات پرتقال ساحل دریا چنان جذابیتی به این بخش از دیدنی های آنتالیا داده که مسافران زیادی را هم برای خوردن هم برای دیدن به این بخش کشانده است. توصیه سایت مسافرتی احمدزاده به مسافران تور ترکیه بازدید از این جاذبه تاریخی و خوردن پرتقال های گرد نارنجی است که عطر و طعم بی نظیری دارند.

حتما بخوانید: پاموکاله، بهشت سفید ترکیه

دیدنی های آنتالیا

موزه اسباب بازی، سفری به دوران کودکی

از جذاب ترین جاهای دیدنی آنتالیا که به نام بچه ها است ولی به کام بزرگترها هم شیرین و دوست داشتنی است موزه اسباب بازی که در قلب شهر قدیمی آنتالیا و در مجموعه تفریحی کالیچی قرار دارد. حتما زمان کافی برای دیدن این موزه در نظر بگیرید، چون قرار است اسباب بازی هایی ببینید که شما را به قعر دوران کودکی می برد.

حتما بخوانید: هتل های ارزان استانبول

دیدنی های آنتالیا

 موجی از شور وهیجان در آکواریوم آنتالیا

شاید تصور کنید آکواریوم آنتالیا هم مانند هزاران آکواریومی است که در جاهای دیگری دیده اید، اما به توصیه کارشناسان سایت مسافرتی احمدزاده بازدید از این بخش از جاذبه های گردشگری ترکیه هادر آنتالیا را به هیچ قیمتی از دست ندهید. اگر بدانید بزرگ ترین تونل آکواریومی جهان با طول 131 متر و عرض 3 متر در انتظاران مسافران تور آنتالیا است که برای بازدید از آکواریوم آنتالیا بلیط رزرو کرده اند، قطعاً نظرتان عوض خواهد شد. بازدید از 40 آکواریوم موضوعی در بزرگ ترین مجموعه آکواریومی جهان، شور و هیجان زیادی را به برایتان به ارمغان خواهد آورد.

درست کردن گلوله برفی با برف واقعی در دنیای برفی،  سفری ماجراجویانه در پارک وحش، تماشای سمی ترین و رنگارنگ ترین گونه های خزندگان جهان، دریانوردی، فیلم سه بعدی، ماجراجویی و اکتشاف، و در نهایت صرف غذایی سالم و خوشایند از برنامه هایی است که در تقویم سفر به آنتالیا هرگز از ذهن تان پاک نخواهد شد.

حتما بخوانید: دیدنی های مارماریس ترکیه

دیدنی های آنتالیا

هیجانی فراموش نشدنی در باغ وحش آنتالیا

آژانس احمدزاده مشهد از کسانی که عاشق ماجراجویی در دینای حیوانات هستند دعوت میکند تا در محوطه کپزالتی و در پایان خط جدید قطار شهری، برای بازدید از دیدنی های آنتالیا در باغ وحش آماده شوند. حتی اگر قصد دیدن حیوانات را هم ندارید، فضای باغ وحش آن قدر زیبا است که نمی­توانید از قدم زدن در آن دل بکنید. از همه مهم تر هزینه های پایین غذا نوشیدنی و ورودی باغ وحش است که شما را به تماشای این باع وحش ترغیب میکند. حیوانات این باغ وحش بزرگ در بخش های مربوط به خود پشت دو سری فنس مشغول زندگی هستند. از خرس وگورخر و کانگورو بگیرید تا پرندگان خزندگان ومیمون ها که دیدنشان شما را حسابی هیجان می­کند.

حتما بخوانید: مانیسا ترکیه

دیدنی های آنتالیا

شب گردی در پارک یوزو اوزجان

اگر اهل شب گردی و قدم زدن های شبانه هستید، بهترین انتخاب پارک یوزو اوزجان در مرکز شهر است. آبشارهای کوچک، فواره ها، نیمکت های راحتی که زمان را برایتان متوقف می­کند و از همه جذاب تر، رقص نورها در میان درختان سرسبز پارک است که این بخش از جاهای دیدنی آنتالیا را به تبدیل به مکانی فوق العاده برای مسافران تور ترکیه کرده است.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی بدروم ترکیه

دیدنی های آنتالیا

بندر قدیمی آنتالیا با تاریخی دو هزار ساله

نوبتی هم که باشد نوبت بازدید از جاهای دیدنی تاریخی ترکیه در آنتالیا است. بندر قدیمی آنتالیا که دو هزار سال پیش تاسیس شده است در زمان رومیان بندری مهم در آسیای صغیر بوده. این بندر که در قلب آنتالیا و در کالیچی قرار دارد با رستوران ها و کافه های معروفی احاطه شده که این مکان را تبدیل به یکی از دیدنی های آنتالیا برای مسافرانی کرده که با خرید بلیط هواپیما مسافر این شهر شده اند.

حتما بخوانید: دیدنی های آنکارا

دیدنی های آنتالیا

پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا

کوه تورس ترکیه از بهترین مناطق گردشگری ترکیه است که ورزشکاران زیادی از سراسر دنیا در زمستان و بهار برای اسکی وپاراگلایدر به این منطقه می کشاند. پیست اسکی ساکلیکنت پذیرای مسافرانی است که با رزرو هتل در آنتالیا مسافر این سرزمین رویایی شده اند و می خواهند از امکانات تفریحی از جمله تله سیژ، پاراگلایدر استفاده کنند.

حتما بخوانید: هتل آرارات استانبول

دیدنی های آنتالیا

اقامتی دل انگیز در بهترین هتل های ترکیه در آنتالیا

قطعاً سفر به پرطرفدارترین شهرهای ترکیه مخصوصاً در ایام پیک سفر، نیاز مقدماتی دارد که بهتر است قبل از سفر برنامه ریزی مناسبی برایش داشته باشید. پس از انتخاب زمان مناسب سفر به آنتالیا و گرفتن ویزا باید برای رزرو هتل اقدام کنید.درگاه اینترنتی آژانس مسافرتی احمدزاده با معرفی معروف ترین هتل های ترکیه آماده خدمت رسانی به مسافران تور ترکیه است. با شرکت در تور آنتالیا آلبوم کوچکی از تاریخ و طبیعت ترکیه را به گالری عکس­های سفرهایتان بیفزایید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا