جاذبه های گردشگریجنگلجهانگردیراهنمای سفرمجله گردشگریمقاصد گردشگری

جاهای دیدنی المان (جاذبه های گردشگری آلمان)

وقتی در میان جاهای دیدنی آلمان غرق می شوید، نمی­دانید از کجا شروع کنید. از رودخانه های خروشان و دره های سرسبز گرفته تا قلعه های بر فراز تپه ها، مجموعه ی بی نظیری از جاذبه های طبیعی آلمان را شکل می دهند. شاید هم موزه ها و جاذبه های تاریخی را بیشتر می پسندید یا از گشت و گذار در شهرهای مطرح آلمان لذت می برید. مابا در نظر گرفتن تمام سلیقه ها، گلچین بهترین جاذبه های گردشگری آلمان را در این مقاله گردآوری کردیم؛ حال تصمیم با شماست که کدام را در اولویت قرار دهید. چمدان تان را ببندید و با ما همراه شوید.

 

 

شهرهای دیدنی آلمان

در ادامه شهرهای دیدنی آلمان را به شما معرفی می کنیم.

شهر برلین،هنری ولی ارزان

برلین شهری پرجنب و جوش با تفریحات فراوان است.یکی از شگفتی های این شهر ارزان بودن این پایتخت اروپایی است.آنچه در این شهر جذابیت زیادی دارد، ترکیب بی­نظیر معماری کلاسیک و جدید، پارک و باغ های طبیعی، موزه ها، کلیساها و … است که سیل توریست ها را روانه این شهر فرهنگی، علمی و هنری کرده است.

نوشته های مشابه

حتما بخوانید: جاهای دیدنی ونیز

شهر برلین آلمان - جاهای دیدنی آلمان - آژانس احمدزاده

مونیخ، شهر بدون ترافیک

مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان که معروف به شهر بدون ترافیک است، ساختمان های تاریخی این شهر در کنار سازه های مدرن،مایه شگفتی کسانی خواهد شد که با تور آلمان همسفر شده اند.

آنچه در این شهر بسیار معروف است اپراهای سنگین و تئاتر های بی نظیری است که در حال اجرا است.مونیخ شهری زنده و فعال با موزه های جذاب، ساختمان هایی به سبک معماری باروک، کلیساهای باشکوه و پارک های زیبایی است که از محبوب ترین جاهای دیدنی آلمان به شمار می­رود.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی ترکیه

مونیخ - جاهای دیدنی آلمان - آژانس احمدزاده

هامبورگ، دروازه ای رو به جهان

چهره ظاهری شهرهامبورگ در شب ها شبیه به لاس و گاس آمریکا است!این شهر یکی از بزرگ ترین بنادر اروپا است که به آن لقب دروازه ای رو به جهان داده اند. بد نیست بدانید وسعت این شهر 7 برابر بیشتر از پاریس و 2 برابر بزرگ تر از لندن است. واقعیتی که در هامبورگ مایه شگفتی توریست ها شده است 2300 پل موجود در این شهر است، باور کردنش سخت است ولی تعداد پل­های این شهر از ونیز ایتالیا هم بیشتر است.

شهر بندری هامبورگ، گنجینه ای از وقایع جنگ جهانی دوم است که به خوبی تاریخچه این جنگ را در دل آثار به جا مانده در خود حفظ کرده است.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی مجارستان

شهر هامبورگ آلمان - جاهای دیدنی آلمان - آژانس احمدزاده

جاهای طبیعی در آلمان

صدای پای طبیعت در پارک ملی برشتسگادن

در پارک ملی برشتسگادن، فقط به صدای طبیعت گوش دهید. این کار از هر تمرین یوگا برای ریلکس شدن موثرتر است.در میان جنگل های انبوه، صدای شرشر رودخانه های کریستالی، آواز پرندگان، زنگوله گاوها، آواز  روح نواز زندگی است که جریان دارد.این بهشت طبیعی، جنگل است در منطقه آلپ که از بهترین جاهای توریستی آلمان محسوب می­شود.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی مونترال

پارک ملی برشتسگادن آلمان - جاهای دیدنی آلمان - آژانس احمدزاده

زیبایی مسحور کننده طبیعت در جنگل سیاه

نام مخوف این جاذبه گردشگری آلمان حکایت از جنگلی سیاه و وحشتناک دارد در حالی که واقعیت این نیست.فقط نام این جنگل سیاه است که آن هم به خاطر رنگ سبز تیره درختان کاج به این نام مشهور شده است.

قدم زدن در تپه های سراسر درخت و مرتفع نظرتان را راجع به این جنگل تغییر می­دهد، طوری که شما هم یکی از علاقه مندان سرسخت این جنگل بکر و طبیعی می­شوید.جنگل سیاه از یک سو با شیب تند به رودخانه راین و دره های سرسبز آن مشرف است و از طرف دیگر با شیبی ملایم به دره های نکار و دانوب ختم می شود. قدیمی ترین محوطه ی اسکی آلمان را در این جنگل می توانید پیدا کنید.

حتی می­توانید در روستاهای بین راه توقف کنید وغذاهای محلی خوشمزه ای بخورید. از چشمه های آب گرم در بادن بادن و استراحتگاه­های جذاب آن هم غافل نشوید.

بیشتر بخوانید: دیدنی ترین شهرهای کانادا

جنگل سیاه آلمان - جاهای دیدنی آلمان - آژانس احمدزاده

جاهای مصنوعی آلمان

جاهای دیدنی پارک المپیک مونیخ

حتما نباید ورزشکار باشید تا از دیدن این ورزشگاه لذت ببرید، شاید ندانید هنگام بازدید از این جاهای دیدینی آلمان، شاهد بزرگ ترین سقف جهان خواهید بود! درست شنیدید سقف این ورزشگاه با 700000 فوت ارتفاع بلندترین در جهان است. این پارک همان طور که از نامش پیداست برای بازیهای المپیک سال 1972 ساخته شد.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی انتاریو

پارک المپیک مونیخ - جاهای دیدنی آلمان - آژانس احمدزاده

سرزمین عجایب مینیاتوری هامبورگ، سازه ای ریز و دقیق

دیدن بزرگ­ترین ماکت جهان در اشل کوچک که جزیئات بسیار ریز و دقیق در آن رعایت شده، برای همه جذاب و لذت بخش است.شاید باور نکنید فرودگاهی که در این سازه مینیاتوری ساخته شده، هواپیماهایی دارد که قدرت پرواز در آسمان دارند.

شهرهای شلوغ، مناظر روستایی، بنادر پر تردد و … چیزهایی است که در این جاذبه توریستی آلمان با دقت و طرافت زیاد به نمایش گذاشته شده است. 12 هزار متر مسیر ریلی در سرزمین عجایب چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت. 300 هزار چراغ و 200 هزار آدمک در نقاط مختلف این ماکت وجود دارد که شما را انگشت به دهان  خواهد کرد.

حتما بخوانید: معتبرترین پاسپورت های جهان

سرزمین عجایب مینیاتوری هامبورگ - جاهای دیدنی آلمان - آژانس احمدزاده مشهد

جاهای تاریخی آلمان

دیوار برلین، نمایی بی رحمانه از جنگ سرد

یکی از جاهای گردشگری آلمان که برای خیلی ها آشنا است دیوار برلین نام دارد.ماجرای این دیوار به سال 1961 بر می گردد.آلمان شرقی این دیوار را در قسمت شرقی شهر به منظور جلوگیری از ورود پناهندگان از شرق به غرب ساخت.

دیواری به طول 155 کیلومتر که در سال 1990 تخریب شد. با دقت بر نقش و نگار هایی که بر بازمانده های این دیوار حک شده می توانید از تاریخ آلمان مطلع شوید.این دیوار مظهری از جنگ سرد پس از جنگ جهانی دوم بود و انسان هایی زیادی هنگام فرار از این دیوار کشته شدند.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی های آنتالیا

دیوار برلین- جاهای دیدنی آلمان - آژانس احمدزاده مشهد

دروازه براندنبورگ، نمایی از ستون سازی یونانی

دروازه ای بزرگ و باشکوه در منطقه میت برلین که یکی از جاهای دیدنی آلمان است. این بنا نخستین بنای نئو کلاسیک شهر بوده با 26 متر ارتفاع و چهار ارابه اسب که بر فراز آن نشسته اند زیبایی خیره کننده ای دارد. دوساختمان به سبک معماری دوریک با ستون های گرد سنگی،چون نگینی محکم و استوار دروازه را در برگرفته اند.

دروازه براندنبورگ شش ستون و پنج گذرگاه دارد که به دستور پادشاه فردریک ویلهلم در سال 1791 ساخته شد. ستون های این سازه، ترکیبی از سبک های ستون سازی یونانی است که این مکان را محل مناسبی برای نگهبانان و جمع آوری عوارض کرده بود.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی گرجستان

دروازه براندنبورگ - جاهای دیدنی آلمان - آژانس احمدزاده مشهد

برج و باروی بلند قلعه نیسوانستاین (نویشوانشتاین)

قلعه ای روی تپه فوسن و در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده نمایی از قصر دیزنی است. این قصر باشکوه یکی از معروف ترین کاخ های سلطنتی اروپا و از جاذبه های توریستیآلمان است که برج و باروی بلندش به دستور لودویگ دوم ساخته شد. برای بازدید از فضای داخل قلعه بهتر است از تورهای داخلی استفاده کنید که مخصوص بازدید از این قلعه است. سایت گردشکری احمدزاده به شما پیشنهاد میکند، بازدید از اتاق تخت پادشاهی و تالار خوانندگان را از دست ندهید. عکاسی از طبیعت بکر و بی­نظیر ارتفاعات قلعه و طبیعت سرسبز اطراف آن شاهکاری از عکس های سفر با تور آلمان خواهد شد.

حتما بخوانید: دیدنی های ایتالیا

برج و باروی بلند قلعه نیسوانستاین - جاهای دیدنی آلمان - آژانس احمدزاده مشهد

خرید بلیط هواپیما برای سفر با تور آلمان

برای خرید بلیط هواپیما در سریع ترین زمان ممکن، فقط نیاز به چند کلیلک ساده دارید. سایت­های معتبر گردشگری در کوتاه ترین زمان، به صورت آنلاین بلیط هواپیما را رزرو می­کنند. در سایت هواپیمایی جهانگردی احمدزاده امکان مقایسه قیمت بلیط ایرلاین های مختلف وجود دارد. در سایت جهانگردی احمدزاده بدون نگرانی بلیط پرواز را رزرو کنید. حتی می­توانید رزرو تور و رزرو هتل­های ارزان ترین قیمت، اخذ ویزای شینگن، گرفتن وقت سفارت را نیز با استفاده از خدمات سایت احمدزاده به سادگی انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا