ایتالیاجاذبه های گردشگریجهانگردیراهنمای سفرمجله گردشگریمقاصد گردشگری

جاهای دیدنی ونیز

جاهای دیدنی ونیز فقط منحصر به کانال های آبی و خانه های روی آب نیست، آنچه گردشگران را در این شهر جادویی به وجد می­آورد، شگفتی های بی­نظیری است که پایان ندارد. علاقه مندان شهر تاریخی ونیز در این مقاله با جاذبه های تاریخی، هنری، معماری و … این شهر روی آب، آشنا می­شوند.

جاهای دیدنی تاریخی ونیز

میدان سن مارکو، اتاق نشیمن ونیز

میدان سن مارکو معروف به اتاق نشیمن در ونیز است، چون این میدان محل تجمع و دورهمی های مردم برای صرف چای و نوشیدنی است.یکی از قشنگ­ترین صحنه هایی که در این میدان می­بینید، رفت و آمد و پرواز کبوترها بر فراز این میدان است. حواستان باشد غذا دادن به کبوترها در این میدان غیر قانونی است.

از آنجایی که یکی از حواریون حضرت عیسی(ع) به نام سن مارکودر این میدان به خاک سپرده شده، این میدان به همین نام نیز مشهور شده است. گفته می­شود آرامگاه مارکوپولو جهانگرد معروف نیز در همینمیدان قرار دارد. موقعیت مکانی این میدان در شهر ونیز به گونه ای است کهسه طرف آن را ساختمان های جدید و قدیمی احاطه کرده اند و یک طرف دیگر به مهم ترین خیابان شهر ونیز، مرسریا ختم می شود.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ونیز

پل های معروف در ونیز

نگاه حسرت بار بر پل افسوس

پل افسوس پلی سرپوشیده و سفید است که شاهد تراژدی های عاشقانه­ی زیادی بوده است. این پل 11متری با سقف قوسی شکل و دو پنجره، در افسانه های عاشقانه ونیز هم مطرح شده است این پلاز گذشته زبانزد عشاق شهر بوده است.

نوشته های مشابه

دلیل نامگذاری این پل به زمانی برمی­گردد که زندانی ها را از کاخ دج ها، برای اعدام از روی این پل رد می­کردند، به یاد آخرین نگاه حسرت بار زندانیان از روی پل به شهرشان، این مکان به پل افسوس معروف شده است.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ونیز

پل ریالتو، پلی متحرک

قدیمی­ترین و نخستین پل بر روی کانال گراند، پل ریالتو است. آنچه این پل را در لیست جاهای دیدنی ونیز ایتالیا  قرار داده رنگ سفید و معماری زیبای این پل با دوقوس سنگی است که برای توریست ها جذابیت زیادی دارد. جالب است اگر بدانید در ابتدا پل ریالتو به صورت متحرک بوده و هنگام عبور کشتی ها به دو طرف باز می­شده و پس از عبور کشتی دوباره بسته می­شد.

این پل به معنای مرکز معاملات نیز است چرا که از ابتدا مرکز خرید و فروش و تجارت بوده، بنابراین اگر قصد خرید سوغاتی دارید این مکان پر از مغازه هایی است که شیشه های مورانا، کریستال، جواهرات و سایر سوغاتی های ایتالیا را به فروش می­رسانند.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ونیز

جزایر دیدنی ونیز

جزیره مورانا مرکز اصلی سوغات ایتالیا

بازدید از این جزیره که یکی از به یادماندنی ترین جاهای دیدنی ونیز است، شما را از نزدیک با هنر نقاشی روی شیشه آشنا می­کند. مورانا یکی از هشت جزیره اطراف ونیز است که توسط پل به یکدیگر وصل شده اند.در مورانا می توانید از کارخانه های شیشه سازی تولید کننده این سوغاتی پرطرفدار دیدن کنید.شیشه های مورانو با طرح و نقش های منحصر به فرد، یکی از سوغاتی های مشهور ایتالیا است که توریست های زیادی را برای خرید آن راهی جزیره مورانا می­­کند.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ونیز

خانه های رنگین کمانی در جزیره بورانو

در جزیره بورانورنگین کمانی از رنگ ها را می­بینید که بر در و دیوار خودنمایی می­کنند. در این بخش از جاهای دیدنی ونیز ایتالیا خانه های رنگارنگی وجود دارد یکی از دیگری زیباتر است.

نقاشی و رنگ آمیزی دیوار خانه ها در این جزیره تابع اصول و قانونی است اگر قصد رنگ آمیزی دیوار خانه را داشته باشید، ابتدا باید نامه ای به دولت بنویسید و درخواست رنگ کنید. دولت تعیین می­کند که شما مجاز به استفاده از چه رنگی بر روی دیوار خانه تان هستید. همین سیستم هماهنگ دولتی باعث ایجاد رنگین کمان رنگ ها در این جزیره شده است. غیر از خانه های رنگی مردم این جزیره به توربافی نیز شهرت دارند. خبر خوب این که در بورانو کافه ها، رستوران ها و شیرینی فروشی های زیاد با خوراک، غذا و نوشیدنی های خوشمزه انتظار مسافران را می­کشد.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ونیز

کلیساهای تاریخی در شهر ونیز

کلیسای سانتا ماریا دلا سلو، نجات بخش مردم

کلیسای سانتا ماریا در قرن 17 میلادی و به طور اختصاصی به نام مریم مقدس، به منظور نجات مردم از بیماری طاعون ساخته شد. این کلیسای کاتولیکبه شکل هشت ضلعی است که هر ضلع آن ستاره نمادین خود را دارند. گنبد این کلیسا نماد تاج و داخل ساختمان نماد رحم مریم مقدس است. این کلیسا بر روی کانال گراند قرار گرفته و روی سقف محراب آن نقاشی هایی از اسحاق، داوود، ابراهیم، جالوت، قابیل و هابیل به چشم می­خورد.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ونیز

عتیقه های قدیمی در کلیسای سن مارکو

در میان جاهای دیدنی ونیز ایتالیا، کلیسای سن مارکو یکی از مهم ترین و پر بازدید ترین کلیساها است. بلندترین برج ناقوسی ونیز با 99 متر ارتفاع، که نماد شهر ونیز است، در این کلیسا قرار دارد.

آثار هنری و عتیقه های زیادی که در کلیسا می­بینید اجناسی است که بازرگانان در قرن نهم میلادی از مصر به این مکان آورده اند. برای همین قدمت این آثار خیلی قدیمی تر از تاریخچه کلیسای سن مارکو است.

موزاییک های طلایی، اسب های برنزی با درخشش خاص، نقاشی های سقفی و دیواری از جمله چیزهایی است که در این کلیسای معروف می­توانید از نزدیک تماشا کنید.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ونیز

مکان های دیدنی و قدیمی در ونیز

بزرگ ­ترین کارخانه کشتی سازی جهان، آرسنال

بازدید از بزرگترین کارخانه کشتی سازی جهان که یکی از جاهای دیدنی ونیز این شهر است برای توریست­ها با جذابیت زیادی همراه است. سر در ورودی این کارخانه، که روزگاری در این شهر رونق زیادی داشته،مانند دروازه های قرن پانزدهمی ساخته شده است.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ونیز

گرند کانال مرکز شهر ونیز

یکی از مکان های محبوب برای کسانی که در حال بازدید از جاهای دیدنی ونیز ایتالیا هستند، گرند کانال است. این کانال در واقع، مرکز اصلی شهر ونیز و محل تلاقی میدان سن مارکو، پل ریالتو و پل قطار آبی است.

در این کانال مانند یک مرکز خرید بزرگ، رستوران و مراکز خرید زیادی پیدا می­شود. ولی جالب ترین بخش ماجرا قایق سواری بر روی کانال است. همه توریست ها به قصد سوار شدن بر گوندولاهای سنتی وگردش میان بناهای کلاسیک و ساختمان های روی آب، سوار قایق می­شوند تا از دیدن این مناظر زیبا لذت ببرند. کانال بزرگ ونیز، کانالی به جا مانده از قرن نهم میلادی است که از گل و لای باقی مانده از جریان آب به وجود آمده است. عمارت و ساختمان­های زیادی در اطراف این کانال وجود دارد که برای دیدنشان باید سوار قایق شوید. توصیه سایت گردشگری احمدزاده به مسافران تور ونیز، قایق سواری در کانال بزرگ ونیز است.

جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ونیز

دریافت ویزای شینگن برای سفر به ونیز

برای بازدید از جاهای دیدنی ونیز باید مقدمات سفر را از مدت ها قبل آماده کنید.اقداماتی نظیر اخذ ویزای شینگن، خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل ورزرو تور، کارهایی است که با ورود به سایت جهانگردی احمدزاده میسر است. می­توانید تصمیم بگیرید که به صورت انفرادی یا گروهی سفر کنید، سایت گردشگری احمدزاده با اجرای تورهای فردی و گروهی امکان هر گونه سفر را برای شما فراهم کرده است. سایر کارهای مربوط به سفر از اخذ ویزا گرفته تا رزرو هتل خارجی و خرید بلیط هواپیما خارجی نیز با ورود به سایت جهانگردی احمدزاده به سادگی امکان پذیر است. حتی قبل از خرید بلیط هواپیما می­توانید لیست جامعی از ایرلاین‌ های خارجی و داخلی موجود را ببینید و از میان آنها ارزان ترین و باکیفیت ترین پرواز را انتخاب کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا