جهانگردیراهنمای سفرگرجستانمجله گردشگری

جاهای دیدنی تفلیس در شب

اگر مسافر گرجستان هستید، جاهای دیدنی تفلیس در شب را از دست ندهید. مکان های همیشه بیدار و درخشان تفلیس، برای جهانگردان شب زنده دار، خاطره ساز و بی­نظیر است. مردم خونگرم و مهمان نواز این دیار در خلق چنین لحظاتی دخیل اند، به طوریکه بسیاری از جاهای دیدنی تفلیس تا پاسی از شب توسط همین مردم اداره و مدیریت می شود. خواندن این مقاله شما را با ما هم عقیده می­کند.

جاهای معماری شهر تفلیس

 پل صلح، الماس درخشان شهر تفلیس

یکی از مشهورترین مکان های دیدنی تفلیس در شب ، پل صلح است. این پل بر روی رودخانه کر ساخته شده و برای پیاده روی شبانه عالی است. تماشای دو چهره متفاوت شهر تفلیس از فراز پل، بسیار دیدنی است. طراح ایتالیایی پل صلح در سال 2010 شاهکاری ساخت که دو بخش قدیمی و جدیدی شهر را به هم پیوند می­دهد.

با نصب 6040 لامپ ای ای دی بر روی سقف 150 متری پل، 1208 بسته نورانی با طرح های مختلف در شب های تفلیس می­درخشد. از هر زاویه ای که این پل را نظاره کنید تکه  الماس درخشان بر روی رودخانه کر می بینید.

نورپردازی این سازه نورانی یک فرانسوی بوده که به خاطر احترام به صلح و زندگی این پل را به نام پل صلح نامگذاری کرد.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی گرجستان

نوشته های مشابه

جاهای دیدنی تفلیس در شب -

کلیسای جامع تسمیندا سامبا، بلند قامت و مرتفع

اگر بدانید کلیسای جامع یکی از بزرگ ترین کلیساهای جهان است حتماً برای بازدید از این جاذبه گردشگری تفلیس در شب شتاب بیشتری به خرج می­دهید. این کلیسا در تپه الیا قرار دارد و از هر طرف شهر قابل رویت است.

حتما بخوانید: بهترین سوغات گرجستان چیه؟

سبک معماری گرجستانی آن که سومین کلیسای مرتفع دنیا با 84 متر ارتفاع است گردشگران زیادی را به سوی خود کشانده است. این ارتفاع با احتساب صلیب طلایی بالای گنبد مرکزی است. ساخت و ساز این کلیسای بلند قامت یک دهه طول کشید و در سال 2004 به روی توریست ها باز شد. این کلیسا در میان مردم تفلیس نیز برای انجام مراسمات مذهبی محبوبیت دارد.

جاهای دیدنی تفلیس در شب -

مجسمه کارتلیس ددا، مادر گرجستان

مجسمه کارتلیس یک پیکره آلومینیومی 20 متری است که نمادی از مردم گرجستان است. ظاهر آلومینیومی این مجسمه آن را تبدیل به نمایی درخشان و بلندی در شب­ها کرده است.

این مجسمه که به مناسبت 1500 سالگی شهر تفلیس ساخته شد معروف به مادر گرجستان است. زنی بلند قامت با لباس محلی که در یکی از دستانش جام و دیگری شمشیر است. جامی که در دست این زن است، نشانه صلح و دوستی برای هم پیمانان گرجستان و شمشیرش نشانه جنگ با دشمنان این کشور است. این مجسمه به مناسبت 1500 سالگی شهر تفلیس ساخته شد.

حتما بخوانید: هتل های ارزان گرجستان

جاهای دیدنی تفلیس در شب -

جاهای دیدنی طبیعی در شهر تفلیس

مسیر هوایی برای رسیدن به دریاچه لاک پشت

دریاچه لاک پشت در دامنه شمالی کوه مقدس و از جاهای دیدنی تفلیس در شب است. دلیل انتخاب این نام بر روی دریاچه، شکل ظاهری آن است که شبیه لاک پشت است. این دریاچه توسط اب نهرواری تغذیه می شود.

برای رسیدن به دریاچه لاک پشت، می­توانید با ماشین و از مسیر جاده خودتان را به برسانید یا سوار ترموای هوایی شوید. قیمت مناسب تراموا، چشم انداز زیبا و هیجان سوار شدن بر آن بیشتر توریست ها را از این مسیر به دریاچه می­رساند.

رستوران ها و کافه های اطراف دریاچه برای گذران شب هایی رویایی و خاطره انگیز مناسب هستند. کنسرت های محلی هم لحظات خوشی بریتان رقم می زنند. اگر به غرب دریاچه بروید از موزه قوم نگاری و نمایشگاه مردم گرجستان هم می­توانید دیدن کنید.

حتما بخوانید: بهترین سوغات گرجستان چیه؟

جاهای دیدنی تفلیس در شب -

کافه میزوری، کنج دنج آرامش

مژده به شب زنده دارانی که به دنبال مکان های دیدنی تفلیس در شب هستند، کافه میزوری کنجی دنجی است برای سپری کردن شبی بی نظیر در با عروس گرجستان، تفلیس.

این کافه در یکی از پارک های زیبای گرجستان قرار دارد و فضای بیرون آن نیز برای دروهمی دوستانه بسیار مطلوب و خوش آب و هوا است. تنها اشکال این کافه ممنوعیت ورود برای سیگاری ها است. از آن طرف امکاناتی خوبی برای رفاه حال معلولین دارد.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی باتومی

جاهای دیدنی تفلیس -

جاهای تاریخی تفلیس

دژ ناریکالا یادگاری از پادشاه ایرانی

دژ ناریکالا که گفته می شود توسط شاه عباس پادشاه ایرانی ساخته شده، درتمام ساعات شبانه روز میزبان گردشگرانی است که از نقاط مختلف دنیا راهی این دیار شده اند. دژ ناریکالا هم یکی از جاهای دیدنی تفلیس در شب است که جاذبه های شبانه اش بیشتر از روزها است. نورپردازی بدیع و رویایی این دژ که بر فراز تپه ای بلند بنا نهاده شده، از تمام نقاط شهر تفلیس دیدنی است.

در دل این دژ قلعه ای هست که تا آبشار تفلیس فاصله کوتاهی دارد. به پیشنهاد سایت گردشگری احمدزاده، حتماً خودتان را به این آبشار برسانید و از طراوت و نشاط طبیعت و عکس های یادگاری کارت پستالی در این مکان رویایی، غافل نشوید.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی ارمنستان

جاهای دیدنی تفلیس در شب -

برج ساعت، نمایی از یک فرشته

یکی از جاهای دیدنی تفلیس در شب برج ساعت است. تماشای فرشته ای که رأس هر ساعت از آن خارج می­شود و ناقوسی را به صدا در می­آورد برای همه جذاب و نوستالژیک است.

هنرمند مجسمه ساز گرجستانی «رزو گابریاز» با طراحی این ساعتی زیبا بر روی برج توریست های زیادی را به این مکان کشانده است. در ساخت دیوار این برج، صدها کاشی دست ساز به کار رفته که توسط سازنده برج ساخته شده است. دلیل انتخاب این برج از سوی سایت گردشگری احمدزاده به عنوان یکی از مکان های دیدنی تفلیس در شب، نمایش عروسکی است که ساعت 7 شب در این برج اجرا می شود، نام این نمایش چرخه زندگی است. با تماشای این نمایش در کنار برج بلند ساعت، شبی رویایی برای خود و هم سفرانتان بسازید.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی مارماریس ترکیه

جاهای دیدنی تفلیس در شب -

مراکز خرید شبانه شهر تفلیس

گردشی شبانه در خیابان روستاولی

خیابان روستاولی در قرن 19 میلادی توسط دولت جماهیر شوروی ساخته شد و به نام گلوینی در میان مردم شهرت داشت اما بعدها به نام شاعر معروف گرجستان «شوتا روستاولی» نامگذاری شده است. قدم زدن در مسیر 5/1 کیلومتری این خیابان در شب ها تماشایی تر از روز است. آنچه این خیابان را جذاب و محبوب کرده است، معماری گرجی است که به سبک هنرمندانه ای در ساخت کافه ها و فروشگاه های این خیابان به کار رفته است.

کافه ها و رستوران های شیک خیابان روستاولی در هر ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی هستند. علاوه بر مراکز دولتی و غیر دولتی، دادگاه عالی، پارلمان گرجستان، اپرا، باله، کلیسای کاشوتی، موزه مردمی گرجستان، اکادمی تئاتر روستاولی و اکادمی علوم گرجستان  هم در این خیابان معروف قرار دارند. سایت گردشگری احمدزاده شما را به بازدید از این مکان دیدنی تفلیس دعوت می­کند.

حتما بخوانید: بهترین سوغاتی های تفلیس

جاهای دیدنی تفلیس در شب -

تفلیس مال، مرکز خریدی مدرن

شما به بزرگ ترین و مدرن ترین مرکز خرید که از جاهای دیدنی تفلیس در شب نیز محسوب می شود، دعوت شده اید. در این مرکز خرید می­توانید برندهای معتبری چون زارا، برشکا، فلورمار و… را ببینید و بخرید و لذت ببرید. استخر، سینما، کافه رستوران و… از امکانات این مرکز خرید است که زمان و مکان را از یادتان می­برند و ساعاتی خوش برایتان رقم می زنند.

حتما بخوانید: زیباترین جزایر ترکیه

جاهای دیدنی تفلیس در شب -

سفری مقرون به صرفه به تفلیس

شهر تفلیس معروف به جواهر گرجستان، مقصدی مقرون به صرفه برای مسافران تور گرجستان است. اگر بدانید برای ورود به کشور گرجستان نیاز به دریافت ویزا ندارید (پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید کشورهای بدون ویزا)، برای این سفر شتاب بیشتری به خرج می­دهید. پس فرصت را از دست ندهید و برای بازدید از مکان های دیدنی گرجستان و شهر تفلیس آماده شوید. با ورود به سایت گردشگری احمدزاده در کوتاه ترین زمان ممکن، مسافر تور تفلیس خواهید شد. خدمات سایت احمدزاده محدود به اخذ ویزا و رزرو تور نیست. خرید آنلاین بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی هم با ورود به سایت انجام پذیر است. مسافران تورهای خارجی و ایرانی، خاطرات سفر با تورهای احمدزاده را هرگز فراموش نخواهند کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا