استان هاجاذبه های گردشگریجهانگردیکاناداکشورهامجله گردشگری

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

هنگام برنامه ریزی برای رفتن به شهرهای مهاجرپذیر کانادا، اطمینان حاصل کنید که قبل از انتخاب استانی برای زندگی، از آگاهی کافی برخوردار هستید. استان های کانادا که بخشی از دومین کشور بزرگ جهان را تشکیل می دهند، طیف وسیعی از سرزمین را پوشش می دهند و به طور قابل توجهی منابع مختلف منابع مالی دارند. با خواندن درباره هر یک از صنایع، شهرها و ویژگی های مختلف آن ها، درک کنید که کدام استان با نیازهای مهاجرت کانادایی شما سازگار است و می توانید دست به انتخاب بزنید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با چند تا از شهرهای کانادا برای مهاجرت و امکاناتی که دولت کانادا برای متقاضیانی که قصد دارند به این کشور بروند،  آشنا کنیم.

 

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

در ادامه مقاله بهترین شهرهای مهاجرپذیر کانادا را به شما معرفی می کنیم، بیشترین ایرانی ها در این شهرهای کانادا اقامت دارند

۱- بریتیش کلمبیا؛ British Columbia

– جمعیت: 4.6 میلیون نفر

– پایتخت: ویکتوریا

– بزرگترین شهر: ونکوور

بریتیش کلمبیا یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است که صنایع اصلی آن جنگل داری، ماهیگیری و استخراج طلا، نقره و سایر مواد معدنی است. مشاغل کوچک 98٪ تجارت استان را تشکیل می دهند و منبع اصلی اشتغال کلمبیایی های بریتانیایی هستند که در بخش خصوصی کار می کنند. صنعت گردشگری BC در دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است. در حال حاضر از هر 15 بریتیش کلمبیایی کارمند 1 نفر استخدام می کند. سرانجام، بریتیش کلمبیا کشور را در زمینه فعالیت Start-Up و فعالیت کار آفرینی رهبری می کند، زیرا 3.7٪ از جمعیت شاغل آن در سال 2011 با یک شرکت Start-Up درگیر بودند. به همین دلیل ممکن است برای متقاضیان موفقیت آمیز ویزا، بریتیش کلمبیا را به عنوان مقصد خود برای اقامت دائم در کانادا در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: دیدنی ترین شهرهای کانادا

شهرهای مهاجرپذیر کانادا - آژانس احمدزاده

۲- آلبرتا؛ Alberta

– جمعیت: 3.7 میلیون نفر

– پایتخت: ادمونتون

– بزرگترین شهر: کلگری

از دیگر شهرهای مهاجرپذیر کانادا، آلبرتا است که دارای صنایع اصلی همچون صنایع پیشرو شامل انرژی، کشاورزی و جنگل داری است. صنعت انرژی ¼ از تولید ناخالص داخلی استان را تشکیل می دهد و شامل شن و ماسه های نفتی، گاز طبیعی و زغال سنگ است. آلبرتا دومین تولید کننده کشاورزی کانادا و جنگل داری سومین صنعت بزرگ استان است. چندین راه مهاجرت کانادایی مانند برنامه معاملات ماهر فدرال به منظور رفع سریع شکاف در بازار کار آلبرتا طراحی شده است و به طور فزاینده ای به دنبال کارگران ماهر در تجارت مانند ماشین آلات، لوله کشی و فلزکاری است.

بیشتر بخوانید: استان نیوبرانزویک کانادا

آلبرتا با توجه به توسعه پر سرعت اقتصادی خود، یکی از بهترین مکان‌ ها برای کاریابی است. آلبرتا دارای پایین ‌ترین نرخ بیکاری با رقم ۳٫۹٪ می‌باشد، که این رقم پایین ‌تر از رقم میانگین کانادا یعنی ۶٫۸٪ می‌باشد. زمانیکه این نرخ پایین بیکاری با نرخ پایین تولید جمعیت و نرخ رکورد دار اشتغال زایی جمع زده شود، نتیجه نشانگر تعداد بالای شغل برای مهاجران می‌باشد. در سال‌های اخیر، این استان تعداد مهاجران دائم خود را در کنار کارکنان خارجی موقت افزایش داده و جز بهترین شهرهای مهاجرپذیر کانادا محسوب می شود.

شهرهای مهاجرپذیر کانادا - آژانس احمدزاده

۳- ساسکاچوان؛ Saskatchewan

– جمعیت: 1.5 میلیون نفر

– پایتخت: رجینا

– بزرگترین شهر: ساسکاتون

از دیگر شهرهای مهاجرپذیر کانادا، ساسکاچوان است که همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. ساسکاچوان در صنایع اصلی 95٪ کالاهای تولیدی خود را از منابع طبیعی ذرت و سایر محصولات تصفیه شده آن ها تهیه می کند. اینها شامل غلات، دام، روغن و گاز، پتاس، اورانیوم و چوب است. بسیاری از افراد در شرکت های تولیدی که مواد غذایی و نوشیدنی، مواد شیمیایی، ماشین آلات و محصولات چوبی تولید می کنند کار می کنند. ساسکاچوان به تدریج در حال تبدیل شدن به یکی از شهرهای کانادا برای مهاجرت شده است.

مهاجرت یک عامل مهم در شکل‌ گیری فرهنگ و تاریخچه این استان است، در ضمن مهاجرت عامل افزایش جمعیت استان در آینده محسوب می ‌شود. این استان در صدد جذب مهاجر (حداقل ۵۰۰۰ نفر در سال) جهت رشد اقتصادی است. یکی از روش‌های جذب مهاجر برنامه انتخابی استانی PNP است که روند جذب مهاجر به این استان را سرعت می‌بخشد.

بیشتر بخوانید: دریاچه لوئیس آلبرتا کانادا

شهرهای مهاجرپذیر کانادا - آژانس احمدزاده

۴- مانیتوبا؛ Manitoba

– جمعیت: 1.2 میلیون نفر

– پایتخت و بزرگترین شهر: وینیپگ

یکی دیگر از شهرهای مهاجرپذیر کانادا مانیتوبا است که جز سه استان کانادا محسوب می شود. از صنایع اصلی گندم مهمترین محصول در صنعت کشاورزی قابل توجه مانیتوبا است که 40٪ از محصولات زراعی استان را تشکیل می دهد. تولید در مانیتوبا عمدتا تحت سلطه مواد غذایی، ماشین آلات، تجهیزات حمل و نقل و پوشاک است. معدن همچنین یک بخش کلیدی برای اشتغال در این منطقه است. ‌رشد اقتصادی استان ۳ درصد می ‌باشد. از آنجایی که این رشد تولید کننده فرصت‌ های شغلی بسیاری است، مقامات استانی در صدد جذب مهاجر به این استان می ‌باشد.

بیشتر بخوانید: سوغات کانادا

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

۵- انتاریو؛ Ontario‎

– جمعیت: ۱۳ میلیون نفر

– پایتخت، بزرگترین شهر: تورنتو

انتاریو یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر کانادا است و پایتخت آن تورنتو از محبوب ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان است‌. صنایع اصلی انتاریو هفت شرکت بزرگ تولید کننده خودرو در جهان و 14 کارخانه در انتاریو کار می کنند که نشان می دهد تولید در استان از چه اهمیتی برخوردار است. اطلاعات و فناوری نیز به ویژه در “مثلث فناوری” تورنتو، اتاوا و واترلو یک بخش در حال رشد است. این منطقه همچنان به جذب مغزهای مبتکر از سراسر کانادا و جهان می پردازد. جنگل داری همچنان یک صنعت مهم در شمال انتاریو است، در حالی که روزنامه نگاری، هنر و فرهنگ در شهرهای بزرگ این استان رونق دارد و سبب جذب مهاجران بسیاری در سراسر دنیا به خود داشته است.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی مونترال

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

۶- کبک؛ Quebec

– جمعیت: ۸ میلیون نفر

– پایتخت: شهر کبک

– بزرگترین شهر: مونترال

کبک از دیگر قطب های اقامتی کانادا و از بهترین شهرهای مهاجرپذیر کانادا است که تنها استانی است که با جمعیت فرانسوی زبان غالب است. گردشگری، طراحی، توسعه نرم افزار و تجارت به ویژه در “پایتخت فرهنگی” کانادا، شهر مونترال از صنایع اصلی کبک است. شرکت های هوافضا مانند بمباردیر چندین سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی مقر اصلی خود را در استان دارند. صنعت معدن و جنگل داری کبک میلیاردها درآمد صادرات بین المللی ایجاد می کند و Hydro-Quebec با داشتن ده ها هزار کار در این صنایع، یک رهبر جهانی در برق آبی است. کسانی که علاقه مند به مهاجرت به کبک هستند باید توجه داشته باشند که این استان برنامه های مهاجرتی خود را ایجاد کرده است و جدا از جریانات دولت فدرال برای مهاجرت کانادایی دارای الزامات و تمایز هایی است و می توانید بهترین اقامت را به کبک داشته باشید.

بیشتر بخوانید: توصیه هایی برای سفر به ونکوور

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

۷- نیوبرانزویک؛ New Brunswick

– پایتخت: فردریکتون

– جمعیت: 751،171 نفر

هر ساله صدها نفر وارد استان نیوبرانزویک می‌ شوند. این استان جهت جذب مهاجر در برنامه انتخاب استانی PNP شرکت دارد تا به روند مهاجرت و صدور ویزا سرعت ببخشد. در این برنامه روش‌هایی برای دارندگان پیشنهاد کار در این استان و سرمایه گذاران وجود دارد. نیوبرانزویک تنها استان رسمی دو زبانه در کانادا است. صنایع اصلی استان شامل تولید و گردشگری است. مانند بسیاری از استان های دیگر کانادا، اقتصاد نیوبرانزویک به موقوفات منابع طبیعی آن گره خورده است و بنابراین بیشتر به بخش های ماهی گیری، جنگل داری، انرژی و معدن متکی است. امروزه نیوبرانزویک به یکی از شهرهای کانادا برای مهاجرت تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: کلگری کانادا

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

 

بیشتر بخوانید: مراکز خرید اصلی ونکوور

 

۸- نوا اسکوشیا؛ Nova Scotia

– پایتخت: هالیفاکس

– جمعیت: 944،251 نفر

نوا اسکوشیا یکی از شهرهای کانادا برای مهاجرت است که تقریباً سالانه ۳۰۰۰ مهاجر وارد آن می ‌شوند و انتظار می ‌رود در آینده این رقم بیشتر شود. این استان جهت کمک به جذب مهاجر متخصص در برنامه انتخابی استانی PNP شرکت دارد که به روند جذب مهاجر سرعت می ‌بخشد. در این برنامه چندین روش از جمله متخصصین، کار خانوادگی و ارتباط خانوادگی در نوا اسکوشیا وجود دارد. اخیرا این استان تلاش بسیاری داشته ‌است که دانشجویان خارجی فارغ‌ التحصیل این استان را جهت کار و اقامت جذب کند. صنایع اصلی در سواحل اقیانوس اطلس نوا اسکوشیا دارای صنعتی دارای پایگاه های ماهی گیری، استخراج معادن و حفاری دریایی و داخلی است. حمل و نقل نیز در هالیفاکس معمول است زیرا یکی از بنادر اصلی آتلانتیک است.

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

۹- جزیره پرنس ادوارد؛ Prince Edward Island 

– پایتخت: Charlottetown

– جمعیت: 141,551 نفر

جزیره پرنس ادوارد (PEI) متشکل از این جزیره و چندین جزیره ی اطرافش، کوچکترین استان کانادا می باشد که از شهرهای مهاجرپذیر کانادا به حساب می آید. برخی اوقات به خاطر کنفدراسیون شارلوت تون که منجر به شکل گیری کانادا شد، این استان را زادگاه کانادا می نامند. PEI نه تنها به خاطر زمین قرمز رنگ و سواحل زیبایش بلکه به این خاطر که در برگرفتن بسیاری از اقتصادهای رو به رشد کشاورزی، گردشگری و ماهیگیری توانسته مهاجران بسیاری را به خود جذب کند و در لیست شهرهای کانادا برای مهاجرت قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی ونکوور

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

۱۰-  نیوفاندلند و لابرادور؛ Newfoundland and Labrador

– پایتخت: سنت جان

– جمعیت: 514،536 نفر

یکی از شهرهای کانادا برای مهاجرت نیوفاندلند و لابرادور است که همه ساله مهاجران بسیاری را به خود جذب می کند. از صنایع برتر در نیوفاندلند و لابرادور می توان به انرژی، شیلات، معدن و جنگل داری اشاره کرد که نشان می دهد این استان مانند بسیاری دیگر در کانادا ثروت خود را به دلیل منابع طبیعی زیادی که منطقه ارائه می دهد، استوار می کند.  بیش از نیمی از سنگ آهن کل کانادا در شرقی ترین استان این کشور تولید می شود. سرانجام، صنعت خدمات نیوفاندلند و لابرادور نیز در دهه گذشته با موفقیت های چشمگیری روبرو شده است، به ویژه در زمینه گردشگری، بهداشت و خدمات مالی است.

بیشتر بخوانید: بهترین شهر کانادا برای تحصیل

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

۱۱- یوکان؛ Yukon

– جمعیت: 34،246 نفر

برنامه مهاجرت استان یوکان که با کمبود نیروی کار کانادایی ها یا ساکنین دائمی در این استان مواجه است و این استان می خواهد این خلا را با نیروی کار خارجی پر کند. نیروی کار خارجی و دانشجویان فارغ التحصیل خارجی، اگر واجد شرایط این برنامه باشند و خود را به عنوان کاندیدای مناسب برای نیروی کار و جامعه معرفی کنند؛ می توانند از طریق برنامه ی مهاجرتی استان یوکان درخواست اقامت در این استان را دهند و در صورت واجد شرایط بودن از این طریق اقامت کانادا را بدست بیارند. صنعت پیشرو در یوکان معدن است که 30٪ از اقتصاد سرزمین را تشکیل می دهد.  تولید ناخالص داخلی Yukon همچنین توسط بخش تجارت و مدیریت آن تقویت می شود.  ماهیگیری و به دام انداختن در منطقه بسیار محبوب است و یوکان مقصدی محبوب در صنعت فیلم سازی است، بخشی از این منظره مناظر زیبا و ساعت های طولانی نور خورشید در تابستان است.

بیشتر بخوانید: راهنمای دریافت ویزای توریستی کانادا

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

۱۲- سرزمین های شمال غربی؛ Northwest Territories

– پایتخت: Yellowknife

جمعیت: 43،529 نفر

این سرزمین در بودجه و کار برای کارآفرینان در بخش تجارت و توسعه اقتصادی سرمایه گذاری می کند و این امر باعث شده به یکی از شهرهای مهاجرپذیر کانادا تبدیل شود. سایر صنایع مهم در این سرزمین شامل انرژی، الماس و استخراج مواد معدنی، نفت و گاز است و افرادی که قصد مهاجرت دارند می توانند با توجه به اقتصاد این کشور و  تخصص و مهارتی که دارند، برای مهاجرت خود برنامه ریزی کنند.

بیشتر بخوانید: شهر اتاوا کانادا

شهرهای کانادا برای مهاجرت

مزایای شهرهای مهاجرپذیر کانادا

فارغ از اینکه بهترین شهر کانادا برای ایرانیان جهت مهاجرت کدام خواهد بود؛ بهتر است پیش از انتخاب شهر، راجع به سطح زندگی در این کشور و مزایای شهرهای کانادا برای مهاجرت بدانید و بعد دست به انتخاب بزنید. سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده همواره کنار شما عزیزان است تا بتوانید به راحتی و با هزینه ای مقرون بصرفه  به رزرو هتل در کانادا، اخذ ویزای کانادا، تهیه بلیط هواپیما و… بصورت آنلاین بپردازید. مزایایی که اقامت در کانادا به همراه خواهد داشت عبارتند از:

۱- بالا بودن سطح کیفی زندگی

کانادا یکی از کشورهای جهان با استانداردهای بالای زندگی است. فرقی ندارد که بهترین شهر کانادا برای ایرانیان کدام است، اگر فردی هستید که به تجربه استانداردهای بهتر زندگی علاقمند هستید، توصیه می ‌شود که به صورت جدی درباره شهرهای مهاجرپذیر کانادا به صورت جدی فکر کنید. طبق رتبه ‌بندی کیفیت زندگی سازمان ملل، کانادا در جایگاه ۹ قرار دارد. بیش از ۲۰۰ کشور برای این منظور مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته‌اند. طبق این آمار به وضوح مشخص است که زندگی و اقامت در کانادا برای شما عالی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تجربه هایی شگفت انگیز در ونکوور

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

۲- خدمات بهداشتی گسترده

نکته بعدی استفاده از مزایای خدمات پزشکی کانادا است. فارغ از اینکه بهترین شهرهای مهاجرپذیر کانادا برای ایرانیان کدام است در کل این کشور خدمات برجسته ‌‌ای در حوزه بهداشت و درمان به مردم ارائه می‌شود. در ازای خدمات بهداشتی و درمانی هم که دریافت می ‌کنید، هزینه‌ های هنگفتی را پرداخت نخواهید کرد. اگر اقامت دائم در این کشور هم داشته و به یک شهروند کانادا تبدیل شده باشید، می‌ توانید خدمات درمانی اساسی را کاملاً رایگان دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی انتاریو

یشترین ایرانی در کدام شهر کانادا

۳- فرصت رشد اقتصادی بالا

بطور کلی تمام شهرهای کانادا برای مهاجرت دارای یک اقتصاد رو به رشد است و شما قادر به مهاجرت به کانادا قادر به فعالیت در یک کشور با اقتصاد پیشرفته خواهید بود. به همین دلیل، لازم نیست بیش از حد در مورد آینده اقتصادی خود پیش از مهاجرت نگران نباشید، زیرا شما فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار داشته باشید.

بیشتر بخوانید: شرایط دعوتنامه کانادا

یشترین ایرانی در کدام شهر کانادا

۴- فرصت آموزشی و تحصیلی منحصر به فرد

کانادا از بهترین موسسات آموزشی برخوردار است، بعد از مستقر شدن در بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان، که البته به انتخاب شما بستگی دارد، می ‌توانید از فرصت ‌های متنوع در هر مقطعی برای تحصیل بهره ببرید. چه خود مشتاق ادامه تحصیل باشید یا فرزندانی داشته باشید که در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند، سیستم آموزشی این کشور برای هر سطحی قدرتمند است.

بیشتر بخوانید: بهترین هتل های مرکز شهر ونکوور

شهرهای مهاجرپذیر کانادا

بهترین روش مهاجرت به کانادا

مهاجرت به شهرهای مهاجرپذیر کانادا از بحث های داغ نه تنها این روزها، بلکه سال های اخیر است. با توجه به رشد اقتصادی و شرایط فوق العاده این کشور برای مهاجران، تمایل به پیدا کردن راه های آسان و سریع دریافت اقامت کانادا در میان متقاضیان مهاجرت زیاد شده است. اگر شما هم به فکر مهاجرت کانادا هستید، بهتر است ابتدا با شرایط مهاجرت به کانادا آشنا شوید و اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس در این راه قدم بردارید. آژانس هواپیمایی جهانگردی احمدزاده با سابقه ای طولانی در ارائه خدمات خرید بلیط هواپیما کانادا، رزرو هتل در کانادا، برگذاری تورهای خارجی و داخلی و همچنین خدمات اخذ ویزای کانادا، یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت است. حتی برای گرفتن وقت سفارت کانادا هم می توانید روی خدمات آژانس احمدزاده حساب کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا