ایرانگردیراهنمای سفرطبیعت گردیمجله گردشگری

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران برای کسانی جذاب است که به دنبال هیجان و کشف راز و رمزهای پیچیده هستند. بازدید از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران که احتمالا نمی شناسید برای آنهایی خاطره ساز و فراموش نشدنی است که چمدانی حاضر و آماده و دلی بزرگ و سری نترس برای سفر به نقاط دوردست و عجیب در ایران دارند. اگر شهامتش را دارید با ما همراه شوید تا از 11 نقطه عجیب و باور نکردنی ایران برایتان بگوییم که تا به حال از وجودشان خبر نداشتید. با خواندن این مقاله شما هم به زودی مسافر یکی از تورهای عجایب گردشگری ایران خواهید شد.

دره مرگبار جهنم دره، آذرباییجان

نام جهنم دره حتماً برایتان نام آشنایی است چون این حرف را از زبان مادربزرگ هایتان زیاد شنیده اید. اگر دلتان می خواهد بدانید که جهنم دره کجاست و وجود خارجی دارد می توانید با خرید بلیط هواپیما ارومیه و پس از توقف در شهر خوی استان آذرباییجان غربی به سمت چالدران حرکت کنید تا در جاده زرآباد چشم تان به جمال جهنم دره در نزدیکی روستای قریس و در منطقه ای کوهستانی روشن شود. مسافران کمی هستند که مایلند به جهنم دره سفر کنند، بیشتر بازدید کنندگان جهنم دره برای کنجکاوی، کوهنوردی و شکار به این منطقه نزدیک می شوند. حرف و حدیث های زیادی درباره جهنم دره و افسانه های مربوط به آن در میان مردم محلی زبان به زبان می چرخد. برخی می گویند دلیل نامگذاری این منطقه به جهنم دره به خاطر کوه های بلندی است که اطراف این منطقه را فرا گرفته است.

برخی نیز معتقدند اینجا پایگاهی برای آدم های سرخورده و فراری از انسان ها است؛ چون در گذشته کسانی که با حکومت وقت خود مشکل داشته اند به این منطقه پناه می بردند. شاید هم دلیل دیگرش کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر این منطقه هراس انگیز است که آن را به جهنم دره معروف کرده است. این دره با طول 13 کیلومتر و شیب تند و عمق 1700 تا 2800 کیلومتری کوهنوردان زیادی را به کام مرگ کشانده است. به هر حال چه تصمیم دارید از دور جهنم دره را ببیند چه دلتان می خواهد همراه شکارچیان یا کوهنوردان سختی راه را بر خود هموار کنید و از این منطقه کوهستانی صعب العبور دیدن کنید، بهتر است قبل از هر کاری با خرید بیمه مسافرتی از سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده خودتان را در برابر خطرهای احتمالی بیمه نمایید.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

بیشتر بخوانید: معرفی جاهای بکر ایران

قدم گذاشتن بر مریخ در چابهار

شاید دلتان خواسته باشد که مسافر مریخ در آسمان ها شوید و قدم بر روی این سیاره رویایی در کهشکان راه شیری بگذارید. وقت ان رسیده که به ارزوی دیرینه خود که در آسمان ها دنبالش می گشتید، روی زمین برسید. در انتهای چابهار و نزدیکی مرز پاکستان می توانید روی کوه هایی از جنس زمین مریخ قدم بگذارید. در کنار روستای تیس کوهستانی است که به کوه های مریخی یا مینیاتوری معروف است. شیارهای ریز و یکدست این کوه های رسوبی آن را به شدت شبیه کو ها و صخره های سیارات فرا زمینی کرده است. کارشناسان باستان شناسی معتقدند که این کوه ها در گذشته های دور زیر خاک ها پنهان بوده و بر اثر گذشت زمان و باران های موسمی سر از خاک براورده اند. دلیل پیدایش این کوه های اعجاب اور، فرایندهای تکتونیکی و به خاطر رانش عمان به مکران و فرسایش بادی و آبی زمین است. به خاطر داشته باشید که این منطقه جزو مناطق بد بوم یا بد لند هستند که هیچ پوشش گیاهی نداشته و ارزش چراگاهی ندارند، بنابراین هنگام دیدن بهترین مناطق گردشگری ایران آب و خوردنی به اندازه کافی به همراه داشته باشید.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

بیشتر بخوانید: چک لیست لوازم ضروری سفر

آدم هایی شبیه هم در روستای شهرآباد یزد

تا به حال جایی رفته اید که همه آدم هایش شبیه هم باشند؟ کافی است در شهر یزد رزرو هتل کنید و سپس به روستای شهر آباد ابرکوه بروید. در این روستا از دیدن دانش آموزان مدرسه ای که نیمی از انها شبیه هم هستند انگشت به دهان خواهید ماند. شهر اباد روستای دوقلوهای ایران است که از 240 نفر جمعیتش 40 تا دو قلو دارد. بیشتر این دوقلوها همسان و شبیه همدیگر هستند طوری که نمی توانید تشخیص دهید کدام یکی را قبلا دیده اید. شاید دلیل دوقلوزایی در این روستا ازدواج های فامیلی باشد.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

وحشتی عمیق در جنگل جیغ مشهد

شاید باور کردنی نباشد ولی در نزدیکی مشهد جنگلی هست که شب ها جیغ می­کشد. در روستای سر برج  مشهد و دامنه کوه های خلج یکی از عجایب گردشگری ایران است که به جنگل جیغ شهرت دارد. اگر شهامتش را داشتید و خواستید شب را در این جنگل سپری کنید خودتان را برای شنیدن صدای جیغ شبانه ای که در این جنگل به گوش می رسد آماده کنید. اهالی منطقه و بومی ها می گویند که به محض تاریک شدن هوا صدای جیغ از این جنگل به گوش می رسد، اهالی این منطقه معتقدند که این صداهای جیغ مانند، آواز جیر جیرک یا زوزه باد نیستف شاید صدای دخترکی اسیر جنگل باشد. جالب تر از همه این است که هنگام شنیدن صدا در این جنگل، هیچ برگی از درختان تکان نمی خورد. برخی معتقدند تغییرات آب و هوایی در شب و روز، باعث پیدایش این صداها شده است. شاید باور نکنید اگر بدانید در این نقطه از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران رودخانه ای فصلی وجود داشته که یک فصل از سال را همیشه خشک و بی آب می شده ولی از زمانی که صدای جیغ در این جنگلش شنیده می شود آب این رودخانه خشک نشده و در تمام فصل های سال آب رودخانه جریان دارد.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

بیشتر بخوانید: زیباترین جاده های ایران

خوزستان یا ونیز ایران

اگر هزینه سفر به کشورهای خارجی و بازدید از جاذبه های گردشکری ایتالیا را ندارید، اصلاً نگران نباشید چون می توانید نمونه مینیاتوری ونیز را در روستای سراخیه و رگبه خوزستان بینید. این روستاها که در دو سوی تالاب شادگان قرار گرفته اند با خانه هایی از خشت و گل و نی و معماری سنتی، تصویری بی نظیر از ونیز ایران را برای مسافران تور ایرانگردی به نمایش می گذارند. زندگی در این دو روستا آن قدر خوشایند و دوست داشتنی است که جوانان این منطقه به جای مهاجرت از روستا ترجیح می دهند همین جا کنار تالاب و همراه با خانواده شان زندگی کنند، برای همین جمعیت بومی روستای سراخیه برخلاف سایر روستاها زیاد است.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

ریزش قطره های آب در زیارتگاه چک چک یزد

قبل از هر چیزی بگذارید برایتان توضیح دهیم که چرا به این مکان چک چک می گویند. این نام به خاطر صدای چک چک آبی است که از صخره بر این ساختمان که از معروف ترین بناهای تاریخی ایران است می چکد. چک چک زیاتگاه زرتشتیان ایرانی است که از 24 خرداد به مدت 4 روز پذیرای کسانی است که برای نیایش به این منطقه می آیند. شما هم می توانید با شرکت در تور یزد در این مراسم حضور داشته باشید. چک چک پناهگاه نیک بانو، دختر یزدگرد ساسانی بوده که برای فرار از دست اعراب به این منطقه فرار کرده است. برخی این منطقه را به پیر سبز نیز می شناسند، این نام به خاطر درخت چنار تنومندی است که در ورودی چک چک قرار دارد و گفته می شود که عصای نیک بانو بوده است. این مکان زیارتگاهی مقدس است که برای ورود به آن باید به احترام به اداب زرتشتیان کفش هایتان را دربیاورید و کلاه بر سر بگذارید.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

بیشتر بخوانید: دیدنی های جنوب ایران

درختان عظیم و تنومند لور در جنوب کشور

جزایر جنوبی ایران چون جزو مناطق حاره ای جهان و هم جوار با خط استوا هستند و میان مدارهای راس السرطان و راس الجدی واقع شده اند آب و هوای گرم و مرطوبی دارند که منجر به پوشش گیاهی خاص و عجیب در این منطقه شده است. یکی از خاص ترین درختان و جالب ترین پوشش گیاهی در عجیب ترین جاهای دیدنی ایران که احتمالاً نمی شناسید درختانی به نام لور است. این درختان با ظاهری عجیب و خاص ریشه های تنومندی در هم پیچیده ای دارند که از دل خاک بیرون زده و شکل عجیبی به درخت داده اند. این درختان چند صد سال عمر می کنند و برای همین بسیار عظیم و غول اسا هستند و مانند چتری بزرگ بر مساحت اطراف خود سایه می اندازند. به درختان لور درخت انجیر معابد نیز گفته می شود. از نظر برخی این درختان مقدس هستند برای همین و به منظور و برای روا شدن حاجت به شاخه های درختان لور نخ  می بندند. بزرگ ترین درختان جهان با عمر 600 ساله در جزیره کیش به انتظار مسافرانی نشسته که با خرید بلیط هواپیما خارجی مسافر تور ارزان کیش شده اند.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

کتله خور، گنجینه ناشناخته ایران

در 5 کیلومتری بخش گرماب شهرستان خدابنده، غار کتله خور دومین غار وسیع جهان، زیباترین غار دنیا و عجیب ترین جاهای دیدنی ایران که احتمالا نمی شناسید قرار گرفته است. این غار که گنجینه ای ناشناخته از طبیعت زیبای ایران است معنی مانند تپه خورشید دارد. این غار در دل کوه های آهکی جنوب استان زنجان است که تا مرکز شهر 85 کیلومتر فاصله دارد. این غار 10 کیلومتری در سال 1331 هجری شمسی کشف شد و پس از بررسی های زمین شناسی معلوم شد که قدمت این غار به 30 میلیون سال قبل بر می گردد. دهانه این غار مثلثی شکل با قطر 70 سانتیمتر  است که تنها راه ورودی برای غار همین دریچه است. این غار از عجایب گردشگری ایران در سه طبقه خشک و طبقه چهارم آن مسیری آبی دارد.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

بیشتر بخوانید: معرفی جاهای بکر ایران

چشمه قینرجه، تلاقی زیبای برف و یخ

چشمه آب گرم قینرجه با دمای 86 سانتیگراد داغ ترین ترین چشمه معدنی جهان است که در دامنه کوه سبلان و 12 کیلومتری مشکین شهر قرار گرفته است. در عجیب ترین جاهای دیدنی ایران در قینرجه تا خودتان از نزدیک نبینید باورتان نمی شود که آب خروجی این دریاچه با سرعت 9 لیتر بر ثانیه با شتاب از دل زمین بیرون می جوشد. یکی از تصاویر فراموش نشدنی در زیباترین مناطق ایران برای سفرهای تفریحی، ترکیب آب سرد رودخانه مجاور این چشمه با بخارهای آب گرم چشمه تلاقی زیبایی از برف و یخ را در کنار هم پدید اورده است.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

ابیانه، روستای چند طبقه ایران

اگر فکر می کنید تنها روستای چند طبقه ایران فقط ماسوله است با دیدن روستای ابیانه متوجه می شوید که معماری ماسوله در نقاط دیگر ایران هم تسری پیدا کرده است. روستای ابیانه با قدمت تاریخی هزار و پانصد ساله و معماری شگفت انگیز، کهن ترین زیستگاه انسانی در حاشیه دشت کویر ایران است. آثار و بناهای تاریخی ابیانه به دروان سلجوقی، ساسانی، صفوی و قاجار بر می گردد. 500 خانه بدون دیوار در دامنه ای پر شیب در شمال رودخانه برزرود طوری بنا شده است که پشت بام هر خانه حیاط خانه بالایی است؛ و هیچ دیواری هم میان خانه ها وجود ندارد. ابیانه از دور روستایی چند طبقه است که بعضی خانه هایش تا چهار طبقه بر روی هم سوار شده اند. اتاق های این خانه ها با پنجره های چوبی ارسی مانند دارای ایوان ها چوبی پیش آمده مشرف به کوچه های تنگ و تاریک هستند.

در عجیب ترین جاهای دیدنی ایران که احتمالا نمی شناسید جذاب تر از خانه ها، انباری های غار مانندی هستند که هر خانواده در تپه یک کیلومتری روستا و در کنار جاده ایجاد کرده است. این غارها که در دل تپه هستند از بیرون تنها درهای کوچکی هستند که برای نگهداری دام ها و اذوقه زمستانی کاربرد دارند.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

بیشتر بخوانید: زیباترین جاده های ایران

غار مرگ کرمانشاه

غار پراو در 12 کیلومتری کرمانشاه نزدیک روستای چال آبه در ارتفاع 3050 متری با 751 متر عمق و 26 حلقه چاه در شمار عمیق ترین و صعب العبورترین غارهای جهان و عجیب ترین جاهای دیدنی ایران که احتمالا نمی شناسید به حساب می اید.

دهانه ورودی چاه مانند این غار چنان مخوف و وحشت آور است که جز غار نوردان حرفه ای کسی جرات ورود به آن را ندارد. سرمای هوا درون غار که به خاطر ذوب شده یخچال های زیر زمینی است دمای این غار را چیزی بین 1 تا 3 درجه سانتیگراد کرده است طوری که غار پیمایی را برای غارنوردان سخت و دشوار کرده است. غارنوردان زیادی در مسیر کشف این غار جان خود را از دست داده اند.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

سفری ایمن با بیمه مسافرتی

سفر به عجیب ترین جاهای دیدنی ایران که احتمالا نمی شناسید، فقط جرات و شهامت نمی خواهد، بلکه ایمنی و سلامتی را نیز می طلبد. مسافران تورهای ایرانگردی که عجیب ترین جاهای دیدنی ایران را برای بازید انتخاب می کنند باید بدانند که قبل از خرید بلیط هواپیما با حتی رزرو هتل باید اقدام به  خرید بیمه مسافرتی نمایند. در سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده با خرید بیمه مسافرتی خود و عزیزانتان را از خطرات احتمالی در سفر دور کنید و سفری ایمن و لذت بخش را تجربه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا