راهنمای سفرمجله گردشگری

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

کانادا یکی از مشهورترین کشورها در جهان است. هر ساله دانشجویان بیشماری برای استفاده از تسهیلات عالی در بهترین شهر کانادا برای تحصیل، به کانادا مهاجرت می کنند. بسیاری از ما نمی دانیم که کدام شهر یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل دانشجویان بین المللی خواهد بود. زندگی در یک کشور جدید آسان نیست، تنظیم و سازگاری با مکان جدید واقعاً دلهره آور است. با این حال، دانش و اطلاعات کافی در مورد یک مکان می تواند کارها را آسان و ساده کند. برای آگاهی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل دانشجویان بین المللی، مقاله زیر را بخوانید.

5 شهر برتر دانشجویی در کانادا

هر شهری در کانادا ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد که آن را از شهرهای دیگر متمایز می کند. در حالی که مونترال با دانشگاه های کانادا شناخته شده است، ونکوور به خاطر شکوه و عظمتش مشهور است، اتاوا به دلیل فرصت های شغلی پر درآمد خود شهرت دارد و شهر کبک به دلیل مقرون به صرفه بودن شهرت دارد. هر دانش آموز متفاوت است و نیازهای منحصر بفردی نیز دارد. بنابراین دانشجویانی که مایل به تحصیل در کانادا هستند و به آنجا مهاجرت می کنند باید با دقت در مورد نیازها، اهداف آینده و آرزوهای خود تأمل کنند و تصمیم بگیرند کدام شهر بهترین شهر کانادا برای تحصیل است.

بر اساس عواملی مانند دانشگاه ها، ایمنی، حمل و نقل، فرصت های شغلی، بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و…، بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل دانشجویان بین المللی در زیر آورده شده است. زندگی در این شهرها دانش آموزان را تحت تأثیر فرهنگ متنوعی قرار می دهد و آن ها را قادر می سازد تا در یک فرآیند یادگیری تجربی شرکت کنند و از این طریق به رشد آن ها کمک کنند. در ادامه به ۵ شهر مهم کانادا از نظر تحصیل می پردازیم.

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

۱- مونترال؛ Montreal

سالانه حدود 350،000 دانش آموز برای تحصیلات با کیفیت به مونترال می روند.  این شهر میزبان بسیاری از دانشگاه های مشهوری مانند دانشگاه مک گیل که دارای 24 رتبه جهانی است. این شهر به خاطر جشنواره ها، نمایش های کمدی و ولخرجی های فرهنگی غنی شهرت دارد. زبانی که بیشتر در اینجا صحبت می شود فرانسه است و به دنبال آن انگلیسی و زبان های دیگر است. برخی از عواملی که مونترال را به بهترین شهر کانادا برای تحصیل و یکی از  شهرهای مهاجرپذیر کانادا برای دانشجویان خارجی تبدیل می کند، در زیر آورده شده است.

۱- دانشگاه های برتر: از مهمترین دانشگاه های انگلیسی زبان مونترال می توان دانشگاه مک گیل و دانشگاه کنکوردیا را نام برد و دانشگاه های فرانسوی مونترال شامل دانشگاه مونترال، دانشگاه بری یوکم، دانشگاه شربروک است.

۲- تنوع فرهنگی: شهر مونترال یک شهر با مجموعه‌ ای از فرهنگ‌ های مختلف است و حدود ۶۷٪ ساکنان آن فرانسه زبان می‌ باشند. شهر مونترال یکی از مراکز عمده مهاجرین ایرانی در کشور کانادا می‌ باشد.

۳- حمل و نقل: مونترال حمل و نقل خوبی دارد که در دسترس و مقرون بصرفه است. 200 مسیر اتوبوس و بیش از 50 ایستگاه مترو وجود دارد.

۴- ایمنی: مونترال هفدهمین شهر امن جهان است.

۵- فرصت های شغلی: فرصت های شغلی زیادی برای دانش آموزان است. با این حال زبان می تواند مانعی برای افرادی باشد که فرانسه نمی دانند.

۶- تصور دانش آموزان: دانش آموزان معتقدند که مونترال شهری دوستانه و مقرون بصرفه است. آنچه در مورد این شهر برای آنها برجسته است فرهنگ، غذا، قومیت و سرگرمی آن است.

۷- هزینه ماهانه زندگی: در مونترال برای اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب): 709-1050 CAD، ۳ وعده غذایی: CAD 60 و حمل و نقل: CAD 85 باید پرداخت.

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

۲- ونکوور؛ Vancouver

ونکوور یکی از گران ترین شهرهای کانادا است. با این وجود در بین شهرهای دانشجویی پسند جهان در رده هفدهم قرار دارد. این شهر به زیبایی طبیعی جذاب و محیط دلپذیر شهرت دارد. در زیر برخی از عواملی که ونکوور را به یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل دانشجویان خارجی تبدیل می کند، ذکر شده است.

۱- دانشگاه های برتر: مهمترین دانشگاه های ونکوور شامل بریتیش کلمبیا، دانشگاه SFU، دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن، دانشگاه کانادا وست (UCW) است.

۲- تنوع فرهنگی: ونکوور یکی از متنوع ‌ترین گستردگی زبانی و نژادی در کانادا را دارا است. در این شهر زبان‌‌های مختلفی از جمله انگلیسی، اسکاتلندی، فرانسوی، آلمانی، ایرلند و …. را می شنوید. بر اساس منابع دولت کانادا، ۵۲٪ از جمعیت ونکوور دارای زبان مادری به جز انگلیسی هستند.

۳- حمل و نقل: سهولت حمل و نقل سریع از طریق قطار، اتوبوس و کشتی مسافری

۴- ایمنی: ایمنی در ونکوور بالاست و جنایاتی مانند تیراندازی، جاسوسی، قتل نادر است.

۵- فرصت های شغلی: این شهر فرصت های شغلی فراوانی را برای دانشجویان فراهم می کند. مشاغلی جالب با حقوق و دستمزد خوب دارد.

۶- تصور دانش آموزان: از نظر دانش آموزان، ونکوور یک شهر فرهنگی غنی است که آموزش کلاس جهانی را ارائه می دهد.  کیفیت زندگی بالا است و فرصت های شغلی زیادی وجود دارد.

۷- هزینه ماهانه زندگی: در ونکوور برای اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب): CAD 1900-3000, ۳ وعده غذایی: CAD 80 و حمل و نقل: CAD 109 باید پرداخت.

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

۳- تورنتو؛ Toronto

۱۷ درصد دانشجویانی که در دانشگاه های تورنتو تحصیل می کنند از کشورهای خارجی هستند. تورنتو قطب فرهنگی کانادا است که به خاطر بناهای تاریخی، جشنواره های غذا و هنر شهرت دارد. برای دانشجویان هندی بهترین مکان برای زندگی در کانادا است. این دانشگاه محل رتبه بندی عالی دانشگاه تورنتو (U of T) است که جذابیت زیادی برای دانشجویان بین المللی است. فاکتورهای زیادی وجود دارد که تورنتو را به سی و چهارمین و جز بهترین شهر کانادا برای تحصیل دانش آموزان تبدیل کرده است که برخی از آنها در زیر آورده شده است.

۱- دانشگاه های برتر: از دانشگاه های مهم تورنتو می توان دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک، دانشگاه رایرسون را نام برد.

۲- تنوع فرهنگی: تورنتو متنوع ترین شهر فرهنگی در جهان است. در این شهر 140 زبان صحبت می شود. هند، چین، انگلیس، ایرلند یک گروه فرهنگی بزرگ در این شهر است.

۳- حمل و نقل: تورنتو در حمل و نقل خدماتی نظیر مترو، اتومبیل های خیابانی و اتوبوس را در داخل شهر ارائه می دهد. کرایه حمل و نقل CAD 3 است و هزینه عبور پاس مترو 133.75 CAD است.

۴- ایمنی: از نظر شاخص ایمنی (Safety) ۸۱ درصد تورنتو ایمن است. در حالی که جرائمی مانند کلاهبرداری و جیب بری در شهر نادر است، باید مراقب کلاهبرداری آنلاین بود.

۵- فرصت های شغلی:  این شهر فرصت های شغلی نسبتاً خوبی را برای دانشجویان فراهم می کند.

۶- تصور دانش آموزان: دانشجویان نسبت به سایر شهرهای کانادا، تورنتو را غنی از نظر فرهنگی می دانند. علاوه بر دسترسی به آموزش، آن ها فرصت های شغلی زیادی برای تأمین زندگی خود پیدا می کنند.

۷- هزینه ماهانه زندگی: در تورنتو اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب): CAD 2020، ۳ وعده غذایی:  CAD 75 و حمل و نقل: CAD 103 است.

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

۴- اتاوا؛ Ottawa

طبق نظرسنجی های QS، اتاوا یکی از بهترین شهرهای دانشجویی پسند جهان است که محیط دانشجویی پر جنب و جوش و متنوعی دارد.  این شهر به دلیل ورزشهای زمستانی مانند اسکی و اسکیت جشن گرفته می شود. اگر به دنبال کار در کانادا هستید، اتاوا بهترین شهر کانادا برای کار است.  عواملی که اتاوا را به یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل تبدیل می کند، در زیر آورده شده است.

۱- دانشگاه های برتر: دانشگاه کارلتون، دانشگاه سنت پاول، کالج الگون کویین، کالج هرزینگ، کالج دانشگاهی دومینیکن از مهمترین دانشگاه های اتاوا محسوب می شوند.

۲- تنوع فرهنگی: تنوع فرهنگی اتاوا را به یک مرکز جهان وطنی کانادا تبدیل می کند. حدود 53٪ مهاجران از آسیا و خاورمیانه هستند. 17٪ مهاجران از آفریقا و 15٪ از اروپا هستند. زبان هایی مانند ایتالیایی، اسپانیایی، آلمانی، چینی و عربی در اینجا صحبت می شود.

۳- حمل و نقل: اتاوا خدمات حمل و نقل برنده جایزه را به شهروندان خود ارائه می دهد. اتوبوس هایی با مسیرهای ثابت، ترانزیت سریع اتوبوس با ترانزیت با فرکانس بالا و سیستم حمل و نقل ریلی سبک وجود دارد که به عنوان شاتل عمل می کند.  ترتیبات ویژه ای مانند خدمات Para Transpo برای افراد معلول وجود دارد.

۴- ایمنی: از نظر شاخص ایمنی اتاوا یکی از امن ترین شهرهای کانادا است. نرخ جرم و جنایت در اتاوا بسیار کم است.

۵- فرصت های شغلی:  اتاوا دارای بزرگترین پارک فناوری و گره اشتغال فدرال در کانادا است که 566،000 شغل به دانشجویان خود ارائه می دهد.

۶- تصور دانش آموزان: IT Park دانشجویان بین المللی بیشتری را به ویژه برای رشته علوم کامپیوتر جذب می کند زیرا سیلیکون ولی کانادا به چنین متخصصانی برای کار نیاز دارد. آن ها اتاوا را غنی سازی و در آغوش گرفتن می دانند.

۷- هزینه ماهانه زندگی: در اتاوا برای اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب): CAD 1120، ۳ وعده غذایی: CAD 70 و حمل و نقل: CAD 103 باید پرداخت.

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

۵- کبک؛ Quebec

شهر کبک به دلیل معماری و حس اروپایی اش، به یک استان فرانسوی زبان شناخته شده است. این یک شهر بسیار پر جنب و جوش است که جشنواره های زیادی را جشن می گیرد. بزرگترین جشنواره کارناوال زمستانی که طی آن بسیاری از ورزش های زمستانی برگزار می شود. همچنین ارزان ترین شهر کانادا برای دانشجویان بین المللی است. در زیر برخی از عواملی که شهر کبک را به بهترین شهر کانادا برای تحصیل دانشجویان تبدیل کرده است، ذکر شده است.

۱- دانشگاه برتر: دانشگاه های برتر کبک در شهر مونترال قرار دارند که در مبحث قبلی مونترال به آن ها اشاره گردید.

۲- تنوع فرهنگی: شهر کبک بعد از مونترال دومین منطقه بزرگ شهری است. 88٪ دانش آموزان در شهر کبک به زبان فرانسه صحبت می کنند.

۳- حمل و نقل: در کبک حمل و نقل عمومی روشی ست که بسیار توصیه شده است. روزانه 350،000 نفر از طریق شهر سفر می کنند. در شهر کبک همچنین دوچرخه سواری می کنند و بیش از 170 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری دارد.

۴- ایمنی: از نظر شاخص ایمنی، کبک یک منطقه بسیار امن است. مردم بسیار لیبرال هستند و به سختی می توان هر نوع تظاهرات جمعی یا خشونت عمومی را در سطح شهر انجام داد.

۵- فرصت های شغلی: نرخ بیکاری در این شهر در میان شهرهای کانادا کمترین است.  مشاغل کمبودی وجود ندارد و دانشجویان فرصت های شغلی زیادی پیدا می کنند.

۶- تصور دانش آموزان: از نظر دانشجویان شهر کبک آموزش عالی ارائه می دهد که بسیار اقتصادی و در دسترس است. دانشگاه ها به آزمایشگاه ها، زمین های ورزشی و سالن های عملکرد مجهز هستند.

۷- هزینه ماهانه زندگی: در کبک اجاره آپارتمان (1 اتاق خواب): CAD 525-700، 3 وعده غذایی: CAD 60 و حمل و نقل:  CAD 87 است.

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

اخذ ویزای کانادا

برای سفر به کانادا آماده‌ اید؟ در نظر داشته باشید که برای سفرهای خارجی، هر چقدر هم چمدانتان آماده باشد، بدون ویزا باید قید سفرتان را بزنید. ویزا در واقع مجوز ورود به کشور کانادا و سایر مقصد های بین المللی است، پس قبل از هر کاری بهتر است برای اخذ ویزا اقدام کنید. آژانس هواپیمایی جهانگردی احمدزاده، با سابقه ای مطرح در زمینه ی ارائه ی خدمات پرواز، با در نظر گرفتن اهمیت وقت مسافران و در راستای تسهیل گرفتن ویزا، صفر تا صد خدمات گرفتن وقت سفارت و اخذ ویزا را برای متقاضیان سفرهای خارجی، در سایت احمدزاده، ارائه می‌دهد. همچنین خدماتی نظیر اخذ بلیط هواپیما کانادا، رزرو هتل های کانادا، بیمه مسافرتی و… در این سایت برای شما عزیزان فراهم است.

5/5 - (3 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا