جهانگردیدریاچهراهنمای سفرطبیعت گردیکانادامجله گردشگری

دریاچه لوئیس آلبرتا کانادا

از زیبایی های دریاچه لوئیس آلبرتا همین بس که هر آنچه از طبیعت بکر کانادا در ذهن دارید، بطور یکجا و هم زمان می توان در اینجا دید؛ کوه های بلند، انبوه کاج های سر به فلک کشیده و کلبه ای در کنار آن به همراه دریاچه ای زلال بسیار شگفت انگیز است. به شما اطمینان ‌می دهیم عکس ها حق مطلب را ادا نمی کنند، وقتی برای اولین بار دریاچه لوئیس کانادا را از نزدیک بینید، در جایتان متوقف و محو تماشای یکی از زیباترین جلوه های طبیعت و همچنین یکی از شگفت انگیزترین مکان های دیدنی کانادا خواهید شد. در ادامه با ما همراه باشید تا با زیبایی های دریاچه لوئیس بیشتر آشنا شوید.

پیشینه دریاچه لوئیس کانادا

شاید تاریخ و افسانه هایی که پشت این مکان است را بتوان یکی از دلایل زیبایی دریاچه لوئیس کانادا دانست. چرا که افسانه ها و داستان های زیبا در ایجاد حس خوب انکار نشدنی است. اولین بار مرد سفید پوستی که دریاچه لوئیس را دید تام ویلسون در سال 1882 بود. بعد از آن این دریاچه “دریاچه ماهی کوچولو” نامیده می شد. در سال 1883 دکتر داوسن به همراه ویلسون از دریاچه لوئیس بازدید نمود و نام آن را به “زمرد دریاچه” تغییر داد. در سال 1884 دوباره به نام لوئیس تغییر نام یافت که برخی می گویند دریاچه لوئیس از نام پرنسس لوئیز کارولین آلبرتا (1848-1939) دختر چهارم ملکه ویکتوریا و همسر مارکوس (نجیب زاده انگلیسی و فرماندار کل کانادا بین سال های 1878 تا 1883 ) گرفته شده است. در سال 1888 یک کارمند کانادایی اقیانوس آرام کلبه ای (در نزدیکی استخر شنا فعلی) بنا نهاد که به عنوان سر پناه برای ماهیگیران استفاده شود. سال بعد ویلیام وایت آنرا بصورت یک کلبه ییلاقی بنا نهاد. کلبه ییلاقی مذکور شامل سالن، آشپزخانه، 2 اتاق خواب، اتاق زیر شیروانی و ایوان بود که این کلبه ییلاقی در سال 1891 در آتش نابود شد.

دریاچه لوئیس کانادا

ویژگی های دریاچه لوئیس؛ نگین فیروزه ای

دریاچه لوئیز در 56 کیلومتری غرب بانف و 180 کیلومتری غربی کلگری واقع شده است و یکی از بکر ترین جاهای تفریحی کانادا است. این دریاچه در پارک ملی بنف، در کوهستان های راکی در ایالت آلبرتای کانادا قرار دارد و در ۵ کیلومتری غرب لیک لوئیس و بزرگراه ترنس کانادا قرار دارد. دریاچه دوست داشتنی لوئیس، مرکز تفریحی و مقصدی عالی برای تمام فصول است و گردشگران زیادی سالانه برای تفریح و لذت بردن از این دریاچه زیبا به این منطقه می آیند. این دریاچه، یکی از دریاچه های سلطنتی زیبای کانادا است که همانطور که گفته شد احتمالا نام آن از دختر ملکه ویکتوریا یعنی پرنسس لوئیز کارولین گرفته شده است. بهترین راه توصیف زیبایی فوق العاده این دریاچه وجود آب های فیروزه ای با پس زمینه یخچال های برفی ویکتوریا است. این دریاچه توسط مسیرهای پیاده روی فوق العاده و مسیرهای تفریحی احاطه شده است. شما می توانید در حاشیه دریاچه و در بخش هایی از کوه که برای پیاده روی هموار نیست توقف کنید و یا از یک یا چند مسیر پیاده روی که از سواحل آن عبور می کنید به تماشای مناظر بنشینید.

بیشتر بخوانید: راهنمایی دریافت ویزای توریستی کانادا

دریاچه لوئیس کانادا

آب و هوا

بر خلاف تصور عموم که فکر می کنند این دریاچه به دلیل احاطه شدن توسط کوه های بلند همیشه سرد است اما در فصل تابستان هوای دل انگیزی را می توان تجربه کرد. البته در فصل تابستان بارش باران وجود دارد و باید با خود لباس مناسب ببرید. تصور زمستان در این دریاچه بینظیر است. دمای هوا معمولا در روز ۳ درجه و در شب به منفی ۱۴ درجه می رسد. البته وقتی دمای هوا به منفی ۳۰ درجه می رسد، ماندن در این منطقه کار هر کسی نیست. بیش از ۲ متر برف خشک در طول زمستان این منطقه را می پوشاند. و اما فصل زیبای بهار خود به تنهایی تمام زیبایی های دریاچه لوئیس کانادا را به همراه دارد. این فصل هم زمستان است، هم پاییز و هم تابستان! اگر در فصل بهار به این منطقه سفر می کنید حتما با خود لباس مناسب ببرید.

دریاچه لوئیس کانادا

اقامت در نزدیکی دریاچه لوئیس

اگر دوست دارید در نزدیکی دریاچه لوئیس آلبرتا اقامت داشته باشید، تنها گزینه شما اقامت در هتل Chateau Lake Louise است. این هتل مناظر بینظیری از دریاچه لوئیس را ارائه می دهد اما به بودجه سنگینی نیاز دارد. اگر می خواهید از آنجا دورتر بروید، شهر بنف تعدادی گزینه دیگر برای تأمین بودجه های مختلف ارائه می دهد. سایت گردشگری احمدزاده می تواند در این باره به شما عزیزان کمک کند و راهنمای بسیار خوبی برای رزرو هتل در آلبرتا و در نزدیکی دریاچه لوئیس آلبرتا است، کافیست با چند کلیک ساده وارد سایت شوید.

دریاچه لوئیس کانادا

برخی از خصوصیات شاخص دریاچه لوئیس

۱- دالان های حیات وحش برای ساکنان خزدار وجود دارد

گوزن، خرس و قارچ فقط برخی از مخروط هایی است که منطقه دریاچه لوئیس را خانه خود می دانند. مشاهدات حیات وحش در مسیر 60 کیلومتری بزرگراه بین شهر بانف و دریاچه لوئیس معمول است اما کنار کوه خطر مرگ جاده ای است. مدتی طول کشید تا حیات وحش محلی با پل های جنگلی و تونل های زیرزمینی سازگار شد اما در 10 سال گذشته 80٪ از برخورد ها کاهش یافته است.

دریاچه لوئیس کانادا

۲- شهر لوئیس کنار دریاچه لوئیس آلبرتا نیست

تصاویر دریاچه لوئیس آلبرتا اغلب شامل تصاویری از افسانه Fairmont Chateau Lake Louise است اما این جایی نیست که همه اقدامات اتفاق می افتد. در کمتر از پنج کیلومتری تپه یک مرکز نوار کوچک روستایی و مجموعه ای از هتل ها مرکز واقعی شهر را نشان می دهد. یک مسیر زیبا از روستا به دریاچه وجود دارد که از طریق جنگل فتوژنیک می گذرد، اگرچه مسافران تابستانی باید مواظب خرس ها باشند.

بیشتر بخوانید: دیدنی ترین شهرهای کانادا

دریاچه لوئیس کانادا

۳- بالاترین جامعه کانادا است

در ارتفاع 1540 متری، دهکده دریاچه لوئیس آلبرتا بلندترین شهر کانادا است و جامعه تشکیل شده در اطراف دریاچه شاتو در ارتفاع 1731 متری قرار دارد. از مکیدن هوای کاملاً خارق العاده لذت ببرید و تعجب نکنید اگر سریعتر از حد معمول نفس می کشید.

دریاچه لوئیس کانادا

۵- وجود خرس های گریزلی در ارتفاعات

خرس های گریزلی به طور طبیعی خجالتی هستند و چون آنها به طور کلی ارتفاعات را ترجیح می دهند کمتر اتفاق می افتد که فضای زندگی را با انسان ها تقسیم کنند.  جامعه کوه های آلپ دریاچه لوئیس آلبرتا این فرصت نادر را برای بازدید از گریزلی ها در طبیعت به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

دریاچه لوئیس کانادا

۶- دریاچه لوئیس آلبرتا یکی از تفریح گاه های اسکی مورد علاقه کانادا است

تعداد کمی از استراحتگاه های اسکی وجود دارد که بتواند مناظر دریاچه لوئیس را به بهترین وجه مشاهده کند اما تنوع زمین و سیمان عمودی به چالش کشیدن آن را به عنوان یکی از محبوب ترین موارد مورد استفاده قرار می دهد. دریاچه لوئیس آلبرتا کانادا عنوان بهترین استراحتگاه اسکی کانادا در جوایز اسکی جهانی، در سال های اخیر را به خود اختصاص داده است.

دریاچه لوئیس کانادا

۷- این اولین ایستگاه آمریکایی ها در جام جهانی اسکی آلپ است

دریاچه لوئیس آلبرتا به دلیل شرایط مطلوب و رویداد جام جهانی اسکی آلپ در اواخر ماه نوامبر، همیشه یکی از اولین استراحتگاه های اسکی نیمکره شمالی است. اگر Mother Nature اجباری ندارد، از اوایل ماه نوامبر ساخت برف به طور جدی آغاز می شود و اسکی ها در اسرع وقت برای افراد محلی مشتاق باز می شوند.

دریاچه لوئیس کانادا

قیمت تور کانادا

قیمت تور کانادا به عوامل گوناگونی از جمله رزرو هتل های همراه با وعده های غذایی، بلیط هواپیما، نوع خدماتی که ارائه می شود، ترانسفر فرودگاهی برای رفت و برگشت، بیمه مسافرتی، تور لیدر فارسی زبان کاملا مسلط به زبان انگلیسی، گشت شهری رایگان و ارائه سیم کارت و… بستگی دارد. برای داشتن سفری مقرون به صرفه تورهای لحظه آخری ارزان کانادا در سایت احمدزاده را دنبال کنید.

دنیا، دنیای گردشگری مجازی هست و هر اندازه به سایت ها و اپلیکیشن های قوی دسترسی داشته باشید، مقصد های گردشگری و فرصت های تفریح بهتری را برای سیر در آفاق در اختیار خواهید داشت. آژانس هواپیمایی جهانگردی احمدزاده، با سابقه ای مطرح در ارائه خدمات پرواز، با در نظر گرفتن اهمیت وقت مسافران و در راستای تسهیل گرفتن ویزا، صفر تا صد خدمات گرفتن وقت سفارت و اخذ ویزا را برای متقاضیان سفرهای خارجی، در سایت احمدزاده، ارائه می ‌دهد. همچنین خدماتی نظیر اخذ بلیط هواپیما کانادا، رزرو هتل های کانادا، بیمه مسافرتی و… در این سایت برای شما عزیزان فراهم است.

4.7/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا