خوردنی هاراهنمای سفرسوغاتمجارستانمجله گردشگری

سوغات بوداپست مجارستان

اگر هنگام سفر به مجارستان و ملکه رود دانوب، بوداپست، برای خرید سوغاتی های معروف بوداپست راهی فروشگاه ها و مراکز خرید ­شوید، باورتان نمی­شود این حجم وسیع از صنایع دستی و سنتی که در قلب این کشور اروپایی می­بینید. ردپای فرهنگ و سنت مردم مجارستان به خوبی در سوغاتی های بوداپست آشکار و هویدا است. پس تا فرصت از کف نرفته با خریدی دلچسب ازسوغاتی هایی بوداپست خودتان و عزیزانتان را شگفت زده  و خوشحال کنید.

 

سوغات و خوردنی های بوداپست

پاپریکای مجارستانی طعمی متفاوت!!

ادویه بازانی که به همیشه به دنبال خوش عطرترین و خالص ترین ادویه ها هستند، می دانند که پاپریکا یکی از ادویه های خوش رنگ و بویی است که از فلفل دلمه ای خشک شده به دست می­آید. این ادویه را در همه جا حتی عطاری سرکوچه تان هم می­توانید پیدا کنید، آنچه از عطر و طعم پاپریکا در بوداپست می بینید، نظیرش را در هیچ جای دنیا پیدا نخواهید کرد چون این ادویه در مجارستان و مخصوصا بوداپست به شیوه ای خاص تهیه می شود که عطر مسحور کننده ای دارد. در بازار مرکزی شهر می توانید انواع متنوعی از این ادویه را پیدا کنید. اگر یکی از بسته های کوچک پاپریکا را برای مادربزرگ یا مادرتان به عنوان یکی از سوغاتی ­های معروف بوداپست بخرید، هر وقت به خانه شان بروید انگار وارد  یکی از رستوران های بوداپست شده اید.

حتما بخوانید: سوغات مجارستان + خوردنی ها

سوغات و خوردنی های بوداپست

نوشته های مشابه

ساندویچی با کالباس خشک شده

در میان سوغاتی بوداپست، کالباس خشک شده یکی از محبوب ترین خوراکی هایی است که محبوبیت زیادی دارد. این کالباس که ازگوشت خوک تهیه می­شود و از آن بیشتردر سالادها و ساندویچ ها استفاده می­شود. نگران نگهداری این کالباس نباشید چون به صورت خشک شده است و به این زودی ها خراب نمی­شود.

حتما بخوانید: سوغات دبی (خوردنی های دبی)

سوغات و خوردنی های بوداپست

سوغاتی از صنایع دستی بوداپست

پرسلان(porcelain)، سوغاتی لاکچری

یکی از سوغاتی های معروف بوداپست که به دربارهای سلطنتی سراسر جهان از اتریش تا مکزیک راه پیدا کرده، ظروف چینی پرسلان است. در مجارستان به ظروف چینی و سرامیکی پرسلان می­گویند. این ظرف های خوش و آب و رنگ قدمتی هزاران ساله دارند و جزو ناب ترین صنایع دستی این کشور محسوب می­شوند. می­توانید انواع ظروف سوپ خوری، ظرف حبوبات، کاسه، بشقاب و مجسمه های پرسلانی را بخرید و به عنوان سوغات به عزیزانتان هدیه بدهید. ناگفته نماند این ظروف زیبا چون در کارگاه های کوچک و دست ساز ساخته می­شود، بسیار باکیفیت و ارزشمند است و جزو سوغاتی های گران قیمت و لاکچری به حساب می اید.

حتما بخوانید: سوغات و خوردنی های فرانسه

سوغات و خوردنی های بوداپست

جعبه آرزوهای راز آلود

اگر یکی از فانتری هایتان داشتن جعبه ای راز آلود است که هیچ کس جز خودتان نتواند به آن دست پیدا کند، بدانید که در بوداپست به این آرزوی دیرینه تان می­رسید.

هنگام بازدید از جاهای دیدنی بوداپست در بسیاری از فروشگاه ها جعبه های کوچک و بزرگ زیادی می­بینید که با نقش و نگار های زیبایی از گل و بته تزئین شده اند. این جعبه های اسرارآلود شبیه جعبه جواهرات هستند اما در واقع معمایی پیچیده دارند. قفل این جعبه ها به روش های خاصی در جعبه پنهان شده که هر کسی قادر به باز کردن آن نیست و باید هوش و ذکاوت زیادی برای باز کردنش به خرج داد. این جعبه ها از جنس چوب هستند و یکی از ارزشمندترین سوغات بوداپست برای مسافران تور مجارستان محسوب می شوند.

حتما بخوانید: سوغات کانادا

سوغات و خوردنی های بوداپست

سوغاتی های سنتی بوداپست

گلدوزی ماتیو در جهیزیه مادربزرگ

در گذشته های نه چندان دور انواع پارچه های گلدوزی شده، جزو لاینفک جهیزیه مادربزرگ ها بوده، از لب طاقی بگیرید تا روی جالباسی و رو سماوری، گذشت زمان این اکسسوری های زیبا را از زندگی ایرانی ها حذف کرد اما در مجارستان پارچه های گلدوزی شده هنوز پررونق و در دسترس است. قدمت این پارچه های گلدوزی شده دست دوز، در مجارستان زیاد است و جزو آثار ثبت شده در یونسکو به شمار می رود. از این گلدوزی های رنگارنگ می­توانید کوسن، رومیزی و حتی دستمالی کوچک به عنوان یادگاری از بوداپست بخرید.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی المان

سوغات و خوردنی های بوداپست

عروسک های سنتی، یادگاری از لبخند زنان روستایی

در میان سوغاتی های معروف بوداپست، عروسک های سنتی، چون دست ساز هستند و با سر انگشت هنرمندان دهقان تهیه می­شوند جزو صنایع دستی ارزشمند و گران قیمت به شمار می­روند. آوازه این عروسک ها در تمام دنیا پیچیده وحتی ردپایی از این عروسک ها را در موزه های سراسر دنیا هم پیدا می­شود. چهره های خوش آب و رنگ و جذاب این عروسک ها در کمد یادگاری تان، شما را به یاد لبخند مهربان زنان روستایی بوداپست در مجارستان می­اندازد.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی ونکوور

عروسک های سنتی - سوغات بوداپست - آژانس احمدزاده

سوغاتی های خاص در بوادپست

مکعب روبیک، سوغاتی چالش برانگیز

مکعب روبیک یکی از معماهای چالش برانگیزی است که می­تواند ساعت ها و روزها ذهن شما را مشغول کند. شاید برایتان جالب باید اگر بدانید ابداع کننده این مکعب های چرخان و رنگارنگ، مجسمه ساز، پروفسور و معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک بود.

در مهد مکعب روبیک دنیا می­توانید انواع و اقسام مکعب ها در رنگ ها و اشکال مختلف پیدا کنید. انواع مکعب روبیک از ساده تا پیچیده، کوچک تا بزرگ را به عنوان سوغاتی بوداپست برای عزیزانتان بخرید تا از پس حل کردنش، غرق شادی شوند.

حتما بخوانید: شهرهای توریستی ارمنستان

مکعب روبیک - سوغات بوداپست - آژانس احمدزاده

هوای تازه ای از مجارستان

پس از بازدید از جاهای دیدنی مجارستان با دیدن قوطی هوای تازه مجارستان به جرات می­توان گفت یکی از چیزهایی که در هیچ جای دنیا نظیرش را نخواهید یافت، همین سوغاتی جالب است. خلاقیت و زیرکی مجارستانی ها تا حد فروش هوای تازه سرزمینشان پیش رفته است. سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده به شما پیشنهاد می دهد از این سوغات خاص و عجیب بوداپست، برای دوستان باظرفیت و با جنبه تان بخرید و تا مدت ها سوژه ای برای خنده و تفریح داشته باشید.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی های آنتالیا

زیور آلات و اکسسوری در مجارستان

چمدانی با زیور آلات و وسایل تزیینی مو

شما هم از دیدن گل سرهای چرمی با طرح های سنتی و رنگارنگ حسابی ذوق زده خواهید شد. آن قدر این اکسسوری­ها ظریف و زیبا هستند که به محض دیدنشان در جای میخکوب می­ شوید و تا چند عدد از این سوغاتی بوداپست را توی چمدان تان نبینید خیالتان راحت نمی شود.

سوغات و خوردنی های بوداپست

کریستال­های شفاف و شیشه ای آجکا

اگر می توانید از این سوغاتی بوداپست به خوبی نگهداری کنید و تا رسیدن به مقصد، این کریستال گران بها را سالم نگه دارید، به شما توصیه می کنیم حتماً یک یا دو ظرف کریستالی را بخرید و با خود به همراه بیاورید. کارخانه این کریستال های دست ساز و زیبا در سال 1897 در بوداپست ساخته شد و سالیان درازی است که این ظروف کریستالی شفاف، یکی از بی نظیرترین صنایع دستی در سبد سوغاتی های بوداپست است.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی گرجستان

سوغات بوداپست - آژانس احمدزاده

سوغاتی هایی از جنس پوشاک

کفش تیزسا، راه رفتن بر روی ابر

یکی از سوغاتی های معروف بوداپست که باید در خریدنش تعجیل کنید کفش تیزسا است. این کفش ها که در انواع  زنانه و مردانه در فروشگاه های بوداپست یافت می­شود و یکی از راحت ترین و بهترین کفش های کتانی دنیا است که با پوشیدنش انگار روی ابرها قدم برمی‌ دارید.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی اتریش

سوغات بوداپست - آژانس احمدزاده

لباس سنتی مجارستان نماد از فرهنگ و سنت

خرید لباس سنتی هر کشوری یکی از زیباترین مظاهر فرهنگی آن کشور است. با خرید یکی از لباس ها یا کفش های گلدوزی شده مجارستان در بوداپست، هنر، آداب و رسوم مردم این دیار را با خود همراه کنید. این لباس ها در مراسمات خاص و هنگام رقص های محلی پوشیده می‌شود.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی فرانسه

لباس سنتی مجارستان - سوغات بوداپست - آژانس احمدزاده

خرید اینترنتی بلیط هواپیما مجارستان

سوغاتی های بوداپست شگفت آور و هیجان انگیز هستند، برای مسافران تور مجارستان که راهی این کشور هستند. مسافران مجارستان می ­دانند که برای سفرهای خارجی باید پس از اخذ ویزا شینگن و رزرو هتل برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنند.

سایت هواپیمایی و گردشگری احمدزاده یکی از معتبرترین و باسابقه ترین سایت های خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل های بین المللی است. فرقی ندارد قصد خرید بلیط چارتری یا سیستمی را داشته باشید. ورود به سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده به رؤیایتان برای سفر به مجارستان و خرید سوغات بوداپست رنگ واقعیت می­دهد. با خرید آنلاین بلیط هواپیما در ایرلاین های مختلف به سرعت مسافر تور مجارستان شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا