جاذبه های گردشگریجهانگردیراهنمای سفرمجله گردشگری

زیباترین مناطق روی زمین

 حتی شمردن زیباترین مناطق ایران هم کاری سخت و وقت گیری است چه برسد به لیست کردن زیباترین مناطق روی زمین. شگفتی های طبیعت بکر و دست نخورده، سواحل آبی و آرام، دهکده هایی با معماری خاص و هزاران هزار جاذبه عجیب و شگفت آور از جذابیت هایی است که هر کسی باید حداقل یکی از آنها را هم که شده برای یک بار در زندگی اش ببینید. برای دیدن و لذت بردن از هنرمندی نقاش بزرگ هستی بر روی این کره خاکی با سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده همراه باشید. در ادامه زیباترین مناطق روی زمین، 30 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید را معرفی می کنیم.

 

زیباترین آبشارهای دنیا

دریاچه و آبشار پلیتویک کرواسی (Plitvice)

پارک پلیوایک در کشور کرواسی امضای خدا بر روی زمین در این منطقه رؤیایی است. تلفیق بی­نظیری از ارگانیزم و مواد معدنی بر بستری از رودخانه ای خروشان که از کوه های آلپ سرریز می­شود، دریاچه های رنگارنگی پدید آورده که از دیدنش سیر نمی­شوید. پیشنهاد سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده خرید بلیط هواپیما برای بازدید از 16 دریاچه های پلکانی این آبشار زیبا است. 12 دریاچه این مجموعه در سطح بالا و 4 دریاچه نیز در ارتفاعی پایین تر با آبشارهایی به هم متصل شده اند. زیبایی قطره های فیروزه ای آب  در بستر رنگارنگ رودخانه، جلوه ای بی نظیر از شگفتی های طبیعت است که هر بیننده ای را به وجد می­ آورد. شاید جنگل های انبوه پوشیده از درختان سر به فلک کشیده راش، صنوبر، کاج و درختان میوه مناطق مدیترانه ای و آلپ اطراف این دریاچه در قرارگیری نام این پارک در فهرست زیباترین مناطق روی زمین بی تاثیر نبوده است.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

 آبشار نیاگارا آمریکا (Niagara Falls)

امکان ندارد نام آبشار نیاگارا گوشتان نرسیده باشد. نیاگارا نام قدرتمندترین، باشکوه ترین و خروشان ترین آبشار قاره آمریکای شمالی است که از زیباترین مناطق روی زمین به شمار می رود. این آبشار عظیم از سه آبشار کوچک تشکیل شده است. سرعت جریان آب این آبشارهای زیبا شش میلیون متر مکعب بر دقیقه است که جوش و خروشی عجیب به این آبشار منحصر به فرد در مرز بین کانادا و آمریکا داده است.

یکی از این سه آبشار از ارتفاع 167 فوتی سرازیر می­شود، آبشار دیگر بریرال ویل نام دارد که از ارتفاعی 181 فوتی نمایی خارق العاده از دستان چیره دست نقاش هستی را به نمایش می گذرد. آبشار سوم که نعل اسب نام دارد، قطرات آب این آبشار سقوط آزاد از ارتفاع 158 فوت را تجربه می کنند. آبشار نیاگارا با 17 مایل طول به سمت شمال کشیده شده است که زیبایی حیرت انگیز آن هر بیننده ای را شگفت زده می­کند.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

 آبشار هاواسو آمریکا

سر ریز شدن آب­های فیروزه ای از کوه هایی سرخ رنگ، رنگین کمانی از زیبایی های طبیعت را پیش چشم کسانی گشوده است که بکرترین و زیباترین مکان های دنیا برای سفر را انتخاب کرده اند. گردشگرانی که به این منطقه سفر کرده اند، این ترکیب رنگی از آب و سنگ را هرگز از یاد نخواهند برد. بسیاری از عکس های زیبایی که از طبیعت وحشی و آبهای نیلگون می بینید از این منطقه زیبا گرفته شده است.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

 آبشار آنجل ونزوئلا(Angel Falls) 

آبشار زیبای آنجل، تا سال 1930 در میان جنگل های انبوه کشور ونزوئلا مخفی و پوشیده از نظرها بود تا این که جیمز کراوفورد انجل در جستجویی هوایی آن را کشف و به نام خود ثبت کرد. این آبشار با 979 متر ارتفاع مرتفع ترین آبشار جهان و زیباترین مناطق روی زمین است که ریزشگاه 807 متری آن بستری از قطرات شکست خورده آب را بر روی صخره های سنگی به رود چوران می رساند.

زیباترین_مناطق_روی_زمین_30_نقطه_که_پیش_از_مرگ_باید_ببینید3-1

زیباترین جنگل های روی زمین

 جنگل آراشی‌ یاما ژاپن(Arashiyama Bamboo Grove)

یکی از زیباترین مکان های دنیا برای سفر جنگل آراشی یاما است که به عنوان یکی از 100 مناظر صوتی ژاپن نیز معرفی شده است. درختان بامبوی این جنگل که گویی از آسمان به تماشای شما ایستاده اند شانه به شانه هم ایستاده اند تا شما را به سرزمین رویاهایتان ببرند. کافی است چشم هایتان را ببندید و به صدای پای باد گوش فرا دهید. چرخش باد در میان درختان بامبو، صدایی آرامش و سکوت در این جنگل است که مسافران تور ژاپن را مهمان این نوای آرامش بخش می­کند.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

 جنگل های آمازون آمریکای جنوبی (Amazon jungles)

شاید کسی در دنیا نباشد که نام جنگل های آمازون به گوشش نرسیده باشد، جنگل های آمازون بزرگترین جنگل های بارانی روی زمین است که در تمام سال میزبان قطرات زلال باران است.

رودخانه های پرپیچ و خم  این جنگل باعث پیدایش 40 هزار گونه گیاهی در این جنگل شده است که یکی از دیگری سر سبزتر، دلفریب تر و جذاب تر است. حیات وحش جنگل های آمازون با 1300 گونه پرنده و حیوانات اکوسیستمی است که در هیچ نقطه دیگری از کره زمین پیدا نمی­کنید. جنگل های عظیم آمازون در آمریکای جنوبی است که بخشی از کشورهای برزیل، اکوادور، پرو و کلمبیا را نیز در بر گرفته است.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

جنگل ابر کاستاریکا (Cloud Forest)

جنگلی خیال انگیز فرو رفته در مه غلیظ که سبزی درختان بلند و سر به فلک کشیده اش از میان ابرهای غلیظ هم نمایان و زیبا است. با قدم گذاشتن به این جنگل بزرگ که مساحتی بالغ بر 26 هزار هکتار دارد گویی وارد دنیای دیگری می شوید. با ورود جنگل ابر انواع خزندگان، پرندگان مهاجر و خفاش ها به استقبال تان می­آیند. 500 گونه شناخته شده گل ارکیده در این جنگل رایحه  مسحور کننده این جنگل را تا همیشه برایتان ماندگار می کند طوری که هر جا بوی خوش گل ارکیده به مشام تان برسد یاد و خاطره این بخش از زیباترین مناطق روی زمین در خاطرتان زنده می شود.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

زیباترین کوهستان های دنیا که تا به حال ندیده اید

 کوهستان مولوکای در منطقه هاوایی (Molokai Mountains)

برای داشتن تابلویی بی­نظیر از مجموعه زیبایی های طبیعت کوهستان مولوکای، باید راهی هاوایی شوید. 180 کیلومتر خط ساحلی، آبشارهای خروشانی که از صخرها سنگی فرو می ریزند، خرابه های باستانی، میراث بومی و در یک کلام طبیعت دست نخورده، هیچ چیزی از زیبایی های طبیعت را در این منطقه برای بازدید و لذت بردن کم نگذاشته است. کوهستان مولوکای که جزو زیباترین مناطق کره زمین برای سفر هستند شاید 50 سال باشد که دست نخورده باقی مانده و دست هیچ انسانی برای تخریب و توسعه به آن نرسیده است.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

کوهستان رورایما در ونزوئلا ( Ruraima Mountain )

 کوهستانی رورایما به شکل سندان که میان جنگل های بارانی سه کشور برزیل ، گینه و ونزوئلا قرار گرفته است. کسانی که به دنبال رزرو هتل در یکی از این سه کشور برای رسیدن به طبیعت باستانی این کوهستان هستند، بر این عقیده اند که این کوهستان حیرت انگیز ترین و زیباترین نقطه روی زمین است. صحنه ای که از فراز این کوهستان رویایی مشاهده می­کنید، تصویری از جنگل های تنیده در ابر و مه غلیظ و مناظری خیره کننده از طبیعت بارانی در سرزمین کوهستانی است.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

زیباترین روستاهای روی زمین

شیراکاوا گیفو در ژاپن ( Shirakawa Gifu )

روستایی آرام و خرم در دل کوهپایه ای وسیع با مزارع و شالیزارهای سرسبز برنج، منظره ای حیرت انگیز از یکی از زیباترین مناطق روی زمین برای سفر است. مزارع سخاوتمند این روستای با صفا بیش از 250 سال است که رزق و روزی مردم این سرزمین را تامین می کنند. مردم باصفای این روستا عشق و محبت شان را با هنر بافندگی و صنایع دستی نثار گردشگران می­کنند.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

 آلبروبلو در ایتالیا (Alberobello)

روستایی با خانه های از جنس سنگ آهک سفید و سقف های مخروطی یکی از جاذبه های گردشگری ایتالیا است که به خاطر معماری خاصش در دنیا به نام و شهره شده است. این سبک معماری خاص مربوط به قرن چهاردهم در ایتالیا با الهام از کندوی زنبور عسل ساخته شده است و ترولو نامیده می­شود. با سپری کردن روزی آرام و دلچسب در این دهکده زیبا نام این روستای کوچک را در دفتر خاطرات تان ثبت کنید  و عکس های یادگاری زیادی بگیرید.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

سیمیان لَروتوند فرانسه (Simiane La Rotonde, France)

قدم زدن در دهکده ای با کوچه های سنگ فرش شده، خانه های سنگی قرون وسطایی و رایحه ای خوش که در همه جا پراکنده است یمی از جاذبه های گردشگری فرانسه به شمار می­رود. اینجا دهکده سیمیان لَروتوند در جنوب فرانسه است. این دهکده زیبا در میان گل های بنفش اسطوخودوس و درختان زیتون محصور و پنهان شده است. آروماتراپی یا رایحه‌ درمانی یکی از هنرهای اصیل و سنتی مردم این منطقه است که توریست های زیادی را به این منطقه زیبای روی زمین می کشاند. شما نیز برای اخذ ویزای شینگن فرانسه می توانید از طریق سایت ایرانگردی جهانگردی احمدزاده، اقدام کنید.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

لارونگ گار دهکده ای در چین(Larung Gar, Tibet)

در شرقی‌تری منطقه فلات تبت در چین، با اقامت در یکی از هتل های معروف چین در نزدیکی دهکده لارونگ گار، بزرگ ترین مرکز تعلیم بودایی های جهان را از نزدیک ببنید. آنچه این دهکده را به زیباترین مناطق روی زمین تبدیل کرده است، خانه های قرمز رنگی است که به صورت پلکانی روی هم سوار شده اند.

برای اینکه آداب‌ و رسوم 40 هزار بودایی ساکن در این دهکده شلوغ را از نزدیک ببیند، باید زمان کافی در اختیار داشته باشید تا بتوانید از مسیر پر دست انداز و دشواری عبور کنید تا به دهکده لارونگ گار برسید. این دهکده با خانه های در هم تنیده و تو در تو به یک تابلو نقاشی فانتزی بیشتر شبیه است تا دهکده ای برای آموزش آداب بودیسم. تا خودتان از نزدیک نبینید باورتان نمی­شود چطور خانه های پلکانی قرمز رنگ، در دامنه کوهی صعب العبور قرار گرفته اند.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

زیباترین ساختمان های دنیا

پلکان مارپیچ، کوه تایهانگ چین ( Taihang Mountain, China )

حتی دیدنش از دور هم رعب آور و وحشتناک است چه برسد به این که بخواهید از پلکان مارپیچ ۹۰ متری متصل به دیوارۀ کوه تایهانگ در لینژو بالا روید و یک پله نوردی هیجان انگیز را تجربه کنید. هر چند چینی ها به هیجانات با دوز بالا علاقه مند هستند، ولی این تفریح که از جاذبه های گردشگری چین است برای افراد بالای ۶۰ سال یا افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی یا قلبی توصیه نمی‌شود.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

 مهمانخانه ای در سوئیس (Berggasthaus Aescher)

تا به حال به اقامت در ارتفاع 1640 متری در دامنه صخره ای کوهی بلند قامت فکر کرده اید؟ اگر یکی از فانتزی هایتان اقامت در این ارتفاع بوده، می توانید در سوئیس به این آرزوی دیرینه خود برسید. بی شک اقامت در کلبه­ای کوهستانی که 200 سال پیش در دامنه کوه 2500 متری سانتیس ساخته شده و از زیباترین مناطق روی زمین است، شبی به یاد ماندنی برایتان رقم خواهد زد. از تماشای طبیعت شاداب و سرسبز، گیاهان کوهستانی و تپه های پرشیب که در مجاورت این کلبه رویایی هستند بسیر مسرور و خوشحال خواهید شد.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

زیباترین سواحل و جزایر روی زمین

ساحل شیشه‌ای مکریچر کالیفرنیا ( Mackerricher )

باور کردنش سخت است که انبوه کریستال های صیقل خورده این ساحل، نتیجه ریختن زباله ها در دریا باشد. این ساحل شیشه ای که در پارک ایالتی کالیفرنیا قرار دارد به لطف شیشه هایی که توسط امواج دریا صیقل خورده اند و گرد و بی زاویه شده اند تبدیل به یکی از زیباترین مکان های دنیا برای سفر شده است. درخشش تکه های شیشه زیر نور خورشید، این ساحل شیشه ای را مقصد بسیاری از گردشگران و توریست ها کرده است.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

جزایر تاسمانیا، استرالیا (Tasmanian Islands)

جزایر تاسمانیا در استرالیا بهشت طبیعت و نقطه آخر زیبایی های دنیاست. زیبایی متحیر کننده این جزیره را یونسکو نیز تایید کرده است و این منطقه را شگفت انگیزترین و جادویی ترین و زیباترین مکان های دنیا برای سفر به جهانیان معرفی کرده است. هیچ کس نیست که از دیدن طبیعت بکر و دست نخورده، سواحل نیلگون و رویایی این جزیره و اقامت در هتل های معروف استرالیا انگشت به دهان نماند.

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

سفر به دور دنیا با سایت جهانگردی احمدزاده

از آنجا که خیلی ها به این ضرب المثل قدیمی معتقدند که «دنیا دیدن بهتر از دنیا خوردن است»، همیشه برای سفر و گشت و گذار آماده هستند. البته این دسته آدم ها هیچ وقت بی گدار به آب نمی زنند و برنامه ریزی های لازم برای سفر را انجام می­دهند.

ما سفر به دور دنیا با سایت جهانگردی احمدزاده را پیشنهاد می کنیم. با ورود به سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده شما هم می­توانید کلیه اقدامات قبل از سفر به مقاصد دور دنیا را برنامه ریزی کرده و به سرعت انجام دهید.

با رزرو هتل های ارزان قیمت در کشورهای مختلف دنیا می­توانید زمان اقامت طولانی تری در سفر باشید. اگر شناختی از هتل های ارزان قیمت یا حتی هتل های معروف ندارید نگران نباشید. در سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده لیستی از هتل های بین المللی ارائه می شود که می توانید به دلخواه انتخاب کنید. علاوه بر رزرو آنلاین هتل می­توانید برای خرید اینترنتی بلیط هواپیمای خارجی اقدام کنید. به یاد داشته باشید در سفر به دور دنیا بیمه مسافرتی نیز یکی از ملزومات اصلی است که نباید از آن غافل شوید. آژانس هواپیمایی گردشگری احمدزاده پکیج کاملی از خدمات مورد نیاز سفرهای خارجی را در اختیارتان می گذارد. کافی است وارد سایت شوید و برای اخذ ویزا، گرفتن وقت سفارت و صدور بیمه مسافرتی اقدام کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

شاهین فر

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و
    امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا