جاذبه های گردشگریجهانگردیراهنمای سفرمجله گردشگری

زیباترین مناطق جهان

 حتی شمردن زیباترین مناطق ایران هم کاری سخت و وقت گیری است چه برسد به لیست کردن زیباترین مناطق جهان. شگفتی های طبیعت بکر و دست نخورده، سواحل آبی و آرام، دهکده هایی با معماری خاص و هزاران هزار جاذبه عجیب و شگفت آور از جذابیت هایی است که هر کسی باید حداقل یکی از آنها را هم که شده برای یک بار در زندگی اش ببینید. برای دیدن و لذت بردن از هنرمندی نقاش بزرگ هستی بر روی این کره خاکی با آژانس احمدزاده همراه باشید. در ادامه زیباترین مناطق روی زمین، 30 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید را معرفی می کنیم.

 

زیباترین آبشارهای دنیا

دریاچه و آبشار پلیتویک کرواسی (Plitvice)

پارک پلیوایک در کشور کرواسی امضای خدا بر روی زمین در این منطقه رؤیایی است. تلفیق بی­نظیری از ارگانیزم و مواد معدنی بر بستری از رودخانه ای خروشان که از کوه های آلپ سرریز می­شود، دریاچه های رنگارنگی پدید آورده که از دیدنش سیر نمی­شوید. پیشنهاد آژانس احمدزاده خرید بلیط هواپیما برای بازدید از 16 دریاچه های پلکانی این آبشار زیبا است. 12 دریاچه این مجموعه در سطح بالا و 4 دریاچه نیز در ارتفاعی پایین تر با آبشارهایی به هم متصل شده اند. زیبایی قطره های فیروزه ای آب  در بستر رنگارنگ رودخانه، جلوه ای بی نظیر از شگفتی های طبیعت است که هر بیننده ای را به وجد می­ آورد. شاید جنگل های انبوه پوشیده از درختان سر به فلک کشیده راش، صنوبر، کاج و درختان میوه مناطق مدیترانه ای و آلپ اطراف این دریاچه در قرارگیری نام این پارک در فهرست زیباترین مناطق جهان بی تاثیر نبوده است.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی نروژ همراه با عکس کشور نروژ

زیباترین مناطق روی زمین، 16 نقطه که پیش از مرگ باید ببینید

 آبشار نیاگارا آمریکا (Niagara Falls)

امکان ندارد نام آبشار نیاگارا گوشتان نرسیده باشد. نیاگارا نام قدرتمندترین، باشکوه ترین و خروشان ترین آبشار قاره آمریکای شمالی است که از زیباترین مناطق جهان به شمار می رود. این آبشار عظیم از سه آبشار کوچک تشکیل شده است. سرعت جریان آب این آبشارهای زیبا شش میلیون متر مکعب بر دقیقه است که جوش و خروشی عجیب به این آبشار منحصر به فرد در مرز بین کانادا و آمریکا داده است.

یکی از این سه آبشار از ارتفاع 167 فوتی سرازیر می­شود، آبشار دیگر بریرال ویل نام دارد که از ارتفاعی 181 فوتی نمایی خارق العاده از دستان چیره دست نقاش هستی را به نمایش می گذرد. آبشار سوم که نعل اسب نام دارد، قطرات آب این آبشار سقوط آزاد از ارتفاع 158 فوت را تجربه می کنند. آبشار نیاگارا با 17 مایل طول به سمت شمال کشیده شده است که زیبایی حیرت انگیز آن هر بیننده ای را شگفت زده می­کند.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی ونیز

زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

 آبشار هاواسو آمریکا

سر ریز شدن آب­های فیروزه ای از کوه هایی سرخ رنگ، رنگین کمانی از زیبایی های طبیعت را پیش چشم کسانی گشوده است که بکرترین و زیباترین مکان های دنیا برای سفر را انتخاب کرده اند. گردشگرانی که به این منطقه سفر کرده اند، این ترکیب رنگی از آب و سنگ را هرگز از یاد نخواهند برد. بسیاری از عکس های زیبایی که از طبیعت وحشی و آبهای نیلگون می بینید از این منطقه زیبا گرفته شده است.

حتما بخوانید: دریاچه لوئیس آلبرتا کانادا

زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

 آبشار آنجل ونزوئلا (Angel Falls) 

آبشار زیبای آنجل، تا سال 1930 در میان جنگل های انبوه کشور ونزوئلا مخفی و پوشیده از نظرها بود تا این که جیمز کراوفورد انجل در جستجویی هوایی آن را کشف و به نام خود ثبت کرد. این آبشار با 979 متر ارتفاع مرتفع ترین آبشار جهان و زیباترین مناطق جهان است که ریزشگاه 807 متری آن بستری از قطرات شکست خورده آب را بر روی صخره های سنگی به رود چوران می رساند.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی هندوستان

زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

زیباترین جنگل های روی زمین

 جنگل آراشی‌ یاما ژاپن(Arashiyama Bamboo Grove)

یکی از زیباترین مکان های دنیا برای سفر جنگل آراشی یاما است که به عنوان یکی از 100 مناظر صوتی ژاپن نیز معرفی شده است. درختان بامبوی این جنگل که گویی از آسمان به تماشای شما ایستاده اند شانه به شانه هم ایستاده اند تا شما را به سرزمین رویاهایتان ببرند. کافی است چشم هایتان را ببندید و به صدای پای باد گوش فرا دهید. چرخش باد در میان درختان بامبو، صدایی آرامش و سکوت در این جنگل است که مسافران تور ژاپن را مهمان این نوای آرامش بخش می­کند.

حتما بخوانید: تجربه هایی شگفت انگیز در ونکوور

جنگل آراشی‌ یاما ژاپن - زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

 جنگل های آمازون آمریکای جنوبی (Amazon jungles)

شاید کسی در دنیا نباشد که نام جنگل های آمازون به گوشش نرسیده باشد، جنگل های آمازون بزرگترین جنگل های بارانی روی زمین است که در تمام سال میزبان قطرات زلال باران است.

رودخانه های پرپیچ و خم  این جنگل باعث پیدایش 40 هزار گونه گیاهی در این جنگل شده است که یکی از دیگری سر سبزتر، دلفریب تر و جذاب تر است. حیات وحش جنگل های آمازون با 1300 گونه پرنده و حیوانات اکوسیستمی است که در هیچ نقطه دیگری از کره زمین پیدا نمی­کنید. جنگل های عظیم آمازون در آمریکای جنوبی است که بخشی از کشورهای برزیل، اکوادور، پرو و کلمبیا را نیز در بر گرفته است.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی های آنتالیا

زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

جنگل ابر کاستاریکا (Cloud Forest)

جنگلی خیال انگیز فرو رفته در مه غلیظ که سبزی درختان بلند و سر به فلک کشیده اش از میان ابرهای غلیظ هم نمایان و زیبا است. با قدم گذاشتن به این جنگل بزرگ که مساحتی بالغ بر 26 هزار هکتار دارد گویی وارد دنیای دیگری می شوید. با ورود جنگل ابر انواع خزندگان، پرندگان مهاجر و خفاش ها به استقبال تان می­آیند. 500 گونه شناخته شده گل ارکیده در این جنگل رایحه  مسحور کننده این جنگل را تا همیشه برایتان ماندگار می کند طوری که هر جا بوی خوش گل ارکیده به مشام تان برسد یاد و خاطره این بخش از زیباترین مناطق جهان در خاطرتان زنده می شود.

حتما بخوانید: بهترین هتل های سوئیس

جنگل ابر کاستاریک - زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

زیباترین کوهستان های دنیا که تا به حال ندیده اید

 کوهستان مولوکای در منطقه هاوایی (Molokai Mountains)

برای داشتن تابلویی بی­نظیر از مجموعه زیبایی های طبیعت کوهستان مولوکای، باید راهی هاوایی شوید. 180 کیلومتر خط ساحلی، آبشارهای خروشانی که از صخرها سنگی فرو می ریزند، خرابه های باستانی، میراث بومی و در یک کلام طبیعت دست نخورده، هیچ چیزی از زیبایی های طبیعت را در این منطقه برای بازدید و لذت بردن کم نگذاشته است. کوهستان مولوکای که جزو زیباترین مناطق جهان هستند شاید 50 سال باشد که دست نخورده باقی مانده و دست هیچ انسانی برای تخریب و توسعه به آن نرسیده است.

حتما بخوانید: لاکچری ترین و لوکس ترین جزیره های دنیا

 کوهستان مولوکای در منطقه هاوایی - زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

کوهستان رورایما در ونزوئلا ( Ruraima Mountain )

 کوهستانی رورایما به شکل سندان که میان جنگل های بارانی سه کشور برزیل ، گینه و ونزوئلا قرار گرفته است. کسانی که به دنبال رزرو هتل در یکی از این سه کشور برای رسیدن به طبیعت باستانی این کوهستان هستند، بر این عقیده اند که این کوهستان حیرت انگیز ترین و زیباترین مناطق جهان است. صحنه ای که از فراز این کوهستان رویایی مشاهده می­کنید، تصویری از جنگل های تنیده در ابر و مه غلیظ و مناظری خیره کننده از طبیعت بارانی در سرزمین کوهستانی است.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی اتریش

زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

زیباترین روستاهای روی زمین

شیراکاوا گیفو در ژاپن ( Shirakawa Gifu )

روستایی آرام و خرم در دل کوهپایه ای وسیع با مزارع و شالیزارهای سرسبز برنج، منظره ای حیرت انگیز از یکی از زیباترین مناطق جهان برای سفر است. مزارع سخاوتمند این روستای با صفا بیش از 250 سال است که رزق و روزی مردم این سرزمین را تامین می کنند. مردم باصفای این روستا عشق و محبت شان را با هنر بافندگی و صنایع دستی نثار گردشگران می­کنند.

حتما بخوانید: پل معلق کاپیلانو

شیراکاوا گیفو در ژاپن - زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

 آلبروبلو در ایتالیا (Alberobello)

روستایی با خانه های از جنس سنگ آهک سفید و سقف های مخروطی یکی از دیدنی های ایتالیا است که به خاطر معماری خاصش در دنیا به نام و شهره شده است. این سبک معماری خاص مربوط به قرن چهاردهم در ایتالیا با الهام از کندوی زنبور عسل ساخته شده است و ترولو نامیده می­شود. با سپری کردن روزی آرام و دلچسب در این دهکده زیبا نام این روستای کوچک را در دفتر خاطرات تان ثبت کنید  و عکس های یادگاری زیادی بگیرید.

حتما بخوانید: هتل آتلانتیس دبی

آلبروبلو در ایتالیا - زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

سیمیان لَروتوند فرانسه (Simiane La Rotonde, France)

قدم زدن در دهکده ای با کوچه های سنگ فرش شده، خانه های سنگی قرون وسطایی و رایحه ای خوش که در همه جا پراکنده است یمی از جاهای دیدنی فرانسه به شمار می­رود. اینجا دهکده سیمیان لَروتوند در جنوب فرانسه است. این دهکده زیبا در میان گل های بنفش اسطوخودوس و درختان زیتون محصور و پنهان شده است. آروماتراپی یا رایحه‌ درمانی یکی از هنرهای اصیل و سنتی مردم این منطقه است که توریست های زیادی را به این منطقه زیبای روی زمین می کشاند. شما نیز برای اخذ ویزای شینگن فرانسه می توانید از طریق سایت ایرانگردی جهانگردی احمدزاده، اقدام کنید.

سیمیان لَروتوند فرانسه - زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

لارونگ گار دهکده ای در چین(Larung Gar, Tibet)

در شرقی‌تری منطقه فلات تبت در چین، با اقامت در یکی از هتل های معروف چین در نزدیکی دهکده لارونگ گار، بزرگ ترین مرکز تعلیم بودایی های جهان را از نزدیک ببنید. آنچه این دهکده را به زیباترین مناطق جهان تبدیل کرده است، خانه های قرمز رنگی است که به صورت پلکانی روی هم سوار شده اند.

برای اینکه آداب‌ و رسوم 40 هزار بودایی ساکن در این دهکده شلوغ را از نزدیک ببیند، باید زمان کافی در اختیار داشته باشید تا بتوانید از مسیر پر دست انداز و دشواری عبور کنید تا به دهکده لارونگ گار برسید. این دهکده با خانه های در هم تنیده و تو در تو به یک تابلو نقاشی فانتزی بیشتر شبیه است تا دهکده ای برای آموزش آداب بودیسم. تا خودتان از نزدیک نبینید باورتان نمی­شود چطور خانه های پلکانی قرمز رنگ، در دامنه کوهی صعب العبور قرار گرفته اند.

حتما بخوانید: زیباترین جزایر ترکیه

زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

زیباترین ساختمان های دنیا

پلکان مارپیچ، کوه تایهانگ چین ( Taihang Mountain, China )

حتی دیدنش از دور هم رعب آور و وحشتناک است چه برسد به این که بخواهید از پلکان مارپیچ ۹۰ متری متصل به دیوارۀ کوه تایهانگ در لینژو بالا روید و یک پله نوردی هیجان انگیز را تجربه کنید. هر چند چینی ها به هیجانات با دوز بالا علاقه مند هستند، ولی این تفریح که از جاذبه های گردشگری چین است برای افراد بالای ۶۰ سال یا افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی یا قلبی توصیه نمی‌شود.

حتما بخوانید: پاموکاله کجاست؟ بهشت سفید ترکیه

زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

 مهمانخانه ای در سوئیس (Berggasthaus Aescher)

تا به حال به اقامت در ارتفاع 1640 متری در دامنه صخره ای کوهی بلند قامت فکر کرده اید؟ اگر یکی از فانتزی هایتان اقامت در این ارتفاع بوده، می توانید در سوئیس به این آرزوی دیرینه خود برسید. بی شک اقامت در کلبه­ای کوهستانی که 200 سال پیش در دامنه کوه 2500 متری سانتیس ساخته شده و از زیباترین مناطق جهان است، شبی به یاد ماندنی برایتان رقم خواهد زد. از تماشای طبیعت شاداب و سرسبز، گیاهان کوهستانی و تپه های پرشیب که در مجاورت این کلبه رویایی هستند بسیر مسرور و خوشحال خواهید شد.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی پوکت تایلند

زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

زیباترین سواحل و جزایر روی زمین

ساحل شیشه‌ای مکریچر کالیفرنیا ( Mackerricher )

باور کردنش سخت است که انبوه کریستال های صیقل خورده این ساحل، نتیجه ریختن زباله ها در دریا باشد. این ساحل شیشه ای که در پارک ایالتی کالیفرنیا قرار دارد به لطف شیشه هایی که توسط امواج دریا صیقل خورده اند و گرد و بی زاویه شده اند تبدیل به یکی از زیباترین مناطق جهان شده است. درخشش تکه های شیشه زیر نور خورشید، این ساحل شیشه ای را مقصد بسیاری از گردشگران و توریست ها کرده است.

حتما بخوانید:بهترین مناطق شمال برای مسافرت کجاست؟

ساحل شیشه‌ای مکریچر کالیفرنیا - زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

جزایر تاسمانیا، استرالیا (Tasmanian Islands)

جزایر تاسمانیا در استرالیا بهشت طبیعت و نقطه آخر زیبایی های دنیاست. زیبایی متحیر کننده این جزیره را یونسکو نیز تایید کرده است و این منطقه را شگفت انگیزترین و جادویی ترین و زیباترین مناطق جهان به جهانیان معرفی کرده است. هیچ کس نیست که از دیدن طبیعت بکر و دست نخورده، سواحل نیلگون و رویایی این جزیره و اقامت در هتل های معروف استرالیا انگشت به دهان نماند.

حتما بخوانید: بهترین مناطق گردشگری ایران

زیباترین مناطق جهان - آژانس احمدزاده مشهد

سفر به دور دنیا با سایت جهانگردی احمدزاده

از آنجا که خیلی ها به این ضرب المثل قدیمی معتقدند که «دنیا دیدن بهتر از دنیا خوردن است»، همیشه برای سفر و گشت و گذار آماده هستند. البته این دسته آدم ها هیچ وقت بی گدار به آب نمی زنند و برنامه ریزی های لازم برای سفر را انجام می­دهند.

ما سفر به دور دنیا با سایت جهانگردی احمدزاده را پیشنهاد می کنیم. با ورود به آژانس احمدزاده شما هم می­توانید کلیه اقدامات قبل از سفر به مقاصد دور دنیا را برنامه ریزی کرده و به سرعت انجام دهید.

با رزرو هتل های ارزان قیمت در کشورهای مختلف دنیا می­توانید زمان اقامت طولانی تری در سفر باشید. اگر شناختی از هتل های ارزان قیمت یا حتی هتل های معروف ندارید نگران نباشید. در سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده لیستی از هتل های بین المللی ارائه می شود که می توانید به دلخواه انتخاب کنید. علاوه بر رزرو آنلاین هتل می­توانید برای خرید اینترنتی بلیط هواپیمای خارجی اقدام کنید. به یاد داشته باشید در سفر به دور دنیا بیمه مسافرتی نیز یکی از ملزومات اصلی است که نباید از آن غافل شوید. آژانس هواپیمایی گردشگری احمدزاده پکیج کاملی از خدمات مورد نیاز سفرهای خارجی را در اختیارتان می گذارد. کافی است وارد سایت شوید و برای اخذ ویزا، گرفتن وقت سفارت و صدور بیمه مسافرتی اقدام کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و
    امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا