جنگلجهانگردیراهنمای سفرکانادامجله گردشگری

پل معلق کاپیلانو

آیا تاکنون در روی پل معلق کاپیلانو قدم‌ زده اید؟ شهر ونکوور به داشتن پارک های شهری بزرگ و خیابان های پر جنب و جوش شهرت دارد و یکی از دیدنی ترین شهرهای کانادا محسوب می شود اما برای بازدید از یکی از معروف ترین جاهای دیدنی ونکوور، باید کمی از شهر فاصله بگیرید و سری به پل معلق کاپیلانو ونکوور بزنید. در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با جاذبه گردشگری پل معلق کاپیلانو آشنا کنیم، پس با ما در سایت گردشگری احمدزاده همراه باشید.

 

تاریخچه پل معلق کاپیلانو؛ پل شخصی اما با معروفیتی جهانی

پل معلق کاپیلانو در سال ۱۸۸۸ میلادی برای اولین بار به دست مهندس ونکووری بنام جورج مکی با طناب ساخته شد ولی در سال ۱۹۰۳ این طناب ها با سیم های مفتولی جایگزین شد. در سال ۱۹۱۰ ادوارد ماهون این پل را خرید و پلی شخصی شد ولی در سال ۱۹۳۵ این پل توسط فردی بنام مک از ادوارد خریداری شد و اجازه داد تمام مردم از آن بازدید کنند و سبب شد این پل کم‌ کم به قطب گردشگری ونکوور تبدیل شود. اما او نیز در سال ۱۹۴۵ پل را به فردی بنام هنری اوبنا فروخت.

 

پل معلق کاپیلانو کانادادر سال ۱۹۵۶ میلادی کاملا از نو دوباره ساخته شد تا این که در سال ۱۹۸۳ میلادی پل به صاحب امروزی اش نانسی استیب بارد فروخته شد و از آن سال به بعد همه روزه بر بازدید کنندگان این پل افزوده می شود. تا اینکه در سال ۲۰۱۱ برای بازدید از این پل، مبلغ ورودی و بلیت تعیین شد. در سال ۲۰۱۴ نیز درختان زیادی در زیر پل کاشته شد که گاه ارتفاع بعضی از آن ها به ۳۰ متر می رسد. برای رفتن به همچین طبیعت ناب و بینظیری می توانید در سایت گردشگری احمدزاده به تهیه بلیط و رزرو هتل بپردازید.

پل معلق کاپیلانو؛ Capilano Suspension Bridge

ویژگی های پل معلق کاپیلانو؛ اوج هیجان در ارتفاع

پل معلق کاپیلانو یک پل معلق ساده است که در منطقه ونکوور شمالی استان بریتیش کلمبیا کانادا واقع شده است. این پل در ارتفاع ۷۰ متری به طول ۱۳۷ متر در پارکی به همین اسم قرار دارد. همانطور که گفته شد کابل های پل در سال ۱۹۳۵ بتنی شد ولی تصور نکنید که حجم پل را سخت و شق کرده باشد بلکه بسیار مقاوم و استاندارد است و گفته می شود می تواند وزن ۹۶ فیل بالغ را همزمان تحمل کند. پهنای پل معلق کاپیلانو بطوری است که هیچ گونه مزاحمتی در رفت و آمد برای سایرین ایجاد نمی کنید و به راحتی می توانید از این جاذبه بینظیر عکس بگیرید.

درختان اطراف پل از انواع صنوبر، سدر سرخ، شوکران و کاج اند که عظمت و شکوهی بینظیر به این منطقه بخشیده است و عمر برخی از آن ها را تا ۱۵۰۰ سال تخمین زده اند. در کنار این پل و جنگل رویایی به مساحت ۲۵۰۰ هکتار، دریاچه ای رویایی با سرخس های زینت شده وجود دارد که زیبایی منطقه را دو چندان می کند. اصلا ترسی بابت قدم زدن روی پل نداشته باشید چون دو طرف پل به صخره های گرانیتی اطراف وصل شده اند و به ۱۲ نقطه اتصالی محکم و قوی دارند.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: بهترین جاذبه های ونکوور

پل معلق کاپیلانو؛ Capilano Suspension Bridge

علت نامگذاری پل معلق کاپیلانو

همانگونه که گفتیم پل معلق کاپیلانو کانادا در نزدیکی شهر ونکوور و روی رودخانه کاپیلانو ساخته شده است. اما آیا می‌دانید نام این رودخانه و پل از کجا گرفته شده است و به چه معنی است؟ در واقع این نام از بومیان ساکن در کانادا که پیش از ورود اروپایی ها در این منطقه زندگی می‌کردند گرفته شده است. در اوایل قرن نوزدهم، قبیله ‌ای از بومیان کانادا تحت رهبری فردی به نام کیاپالانو (Kia’palano) در این منطقه سکونت داشتند. با گذشت زمان، نام این رهبر بومی در زبان انگلیسی تغییر کرده و به کاپیلانو تبدیل شد. به همین دلیل است که امروزه این منطقه، رودخانه، پارک و پل را کاپیلانو می ‌نامند.

پل معلق کاپیلانو؛ Capilano Suspension Bridge

تجربه قدم زدن روی پل معلق کاپیلانو؛ قدم زدن در تاریخ

وقتی در روی پل قدم می زنید احساس لرزیدن و معلق بودن را حس می کنید و هیجان زیادی را تجربه خواهید کرد اما از آن مهمتر مناظر خیره کننده پیرامون است که راه رفتن روی پل را تماشایی می کند. حسی که در قدم زدن روی پل معلق کاپیلانو ونکوور تجربه می کنید، هیچ جای دیگر نمی توانید تجربه کنید بطوری که حس می کنید به زمان سفر کرده اید و در تاریخ قدم می زنید. سالانه ۸۰۰،۰۰۰ نفر به این پارک می آیند و بر روی پل معلق کاپیلانو قدم می زنند، پس حتما باید جای خوبی باشد. اگر با خواندن این مطالب شما نیز مشتاق شدید در روی این پل قدم بردارید، می توانید به راحتی در سایت جهانگردی احمدزاده به تهیه بلیط، رزرو هتل و اخذ ویزا بپردازید.

پل معلق کاپیلانو؛ Capilano Suspension Bridge

در بازدید از پل معلق کاپیلانو چه چیزی مشاهده می کنید؟ وجود پل های سنجابی

از سال ۱۸۸۹ تاکنون حدود 120 متر مربع دیگر به این پارک اضافه شده است. زمانی که وارد این پارک شدید و با عبور از 3 پرتگاه و 7 پل معلق به ارتفاع 30 متری بالاتر از جنگل ها خواهید رسید و منظره ای عظیم از جنگل های بارانی را خواهید دید. این پل در ارتفاع بیش از صد فوتی قرار دارد و راه رفتن روی آن ترس و هیجان زیادی دارد که توصیه می کنیم حتما یک بار امتحان کنید. در ابتدای پل پیاده رو های پایین پل را می شود دید و پل کمی پیچ دارد و چون ارتفاع زیر پل در ابتدای راه کم است می توان کمی روی پل ایستاد و از مناظر اطراف لذت برد، اما کم کم که پیش می رویم پل صاف و یک نواخت می شود.

وقتی بازدید کنندگان روی پل معلق کاپیلانو ونکوور قدم می زنند پل می لرزد و تاب می خورد اما باز با این حال و این که پل در سال ۱۸۸۷ میلادی برای اولین بار ساخته شده است کاملا مستحکم و قابل اعتماد است. همچنین در سال های اخیر قسمت های جدیدی به پل اضافه شده است؛ قبل از رسیدن به پل معلق کاپیلانو، پل های چوبی و کم مسافتی ساخته شده که درختان کاج را بهم متصل می کند و دورتادور درختان می پیچد و پیش می رود، گویی که انگار مثل سنجابی در حال بالا رفتن از درختان هستید به همین خاطر به پل های سنجابی معروف شده اند.

پل معلق کاپیلانو؛ Capilano Suspension Bridge

ارائه امکانات پل معلق کاپیلانو

وجود پل معلق کاپیلانو دلیلی شد تا بازدیدکنندگان زیادی از سراسر جهان برای عبور از این پل به این منطقه بیایند به همین دلیل آرام آرام صاحبان پل به فکر افتادند تا پارکی در اطراف پل بسازند و خدمات دیگری به توریست ها ارائه دهند البته این پل از ابتدا در منطقه ای جنگلی و در قلب طبیعت ساخته شده بود. پارک کاپیلانو کانادا با گذر زمان گسترش یافت و در حال حاضر بخش های مختلفی دارد و هر یک از این قسمت ها به تنهایی توریست ها را به خود جلب می کنند از جمله ی این قسمت ها درخت ماجراجویی، رستوران، فروشگاه، استخر همیشگی ماهی های قزل آلا، نمایشگاه های گوناگون طبیعی، محلی، تاریخی، لباس و … است.

همچنین در فصل های مختلف فستیوال های متفاوتی در پارک برگذار می شود که بازیگران با لباس های رنگی و مخصوص برنامه های شاد برای تماشاگران برپا می کنند. همچنین بزرگترین جشن کریسمس نیز در این پارک برگزار می شود و تمام درختان را چراغانی می کنند. پارک کاپیلانو بسیار پر ذرق و برق و زیبا است و امروزه از بزرگترین قطب های گردشگری خصوصی شمال آمریکا محسوب می شود، این پارک خدمات تاریخی و فرهنگی خوبی را به بازدید کنندگانش ارائه می دهد.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم بخوانید: مراکز خرید اصلی ونکوور

پل معلق کاپیلانو؛ Capilano Suspension Bridge

آدرس و هزینه سفر به پل معلق کاپیلانو

رسیدن به پل معلق  کاپیلانو کانادا بسیار آسان است و فقط ۱۰ دقیقه طول می کشد تا از مرکز ونکوور به کاپیلانو رسید و حدود ۱.۵۰ کیلومتر را در جاده کاپیلانو باید طی کنید. برای رسیدن به این پل و پارک زیبا می توانید از ترانسفر پارک با هزینه ی جداگانه استفاده کنید و یا با اتوبوس به این پارک بیایید. پارک کاپیلانو از ۸:۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۸ شب این باز است. لازم به ذکر است که برای ورود به پارک کاپیلانو نیاز به تهیه بلیت و پرداخت ورودی است که بنابر خدمات و قسمت هایی از پارک که تمایل به استفاده از آن ها را دارید از ۱۴۰ هزار تومان به بالا هزینه دارد، البته اگر از باجه بلیت فروشی پارک بلیت را تهیه فرمایید و به صورت تور تهیه نفرمایید این هزینه می تواند کمتر هم بشود.

پل معلق کاپیلانو؛ Capilano Suspension Bridge

بهترین نرخ بلیط کانادا

فرقی نمی‌ کند که دانشجو هستید و می ‌خواهید برای ادامه تحصیل در کانادا به این کشور سفر کنید یا اینکه خانه و زندگی تان در کانادا است و می‌ خواهید به این کشور بروید، در هر دو صورت باید برای رفتن به کانادا باید اول بلیط تهیه کنید. پس از آشنایی با مکان های گردشگری شهرهای کانادا وقت آن است که بار سفر ببندید و برای سفر به کانادا آماده شوید. اگر هنوز برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل اقدام نکردید، می ‌توانید با انتخاب یک پکیج مسافرتی به صرفه، خاطره خوشی از سفر با تورهای آژانس ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده داشته باشید. سایت جهانگردی و گردشگری احمدزاده مجری تورهای فردی و گروهی با خدماتی مطلوب در خدمت شماست. برای سفری آسان و بی دغدغه از خدمات سایت جهانگردی احمدزاده که شامل رزرو هتل کانادا، خرید بلیط هواپیما کانادا و حتی اخذ ویزا است، بهره مند شوید و سفری خوش داش

4.7/5 - (3 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا