جهانگردیخوردنی هاراهنمای سفرفرانسهکشورهامجله گردشگری

غذاهای معروف پاریس

جذابیت های پاریس منحصر به برج ایفل و شانزه لیزه و جاهای دیدنی نیست. تست غذاهای معروف پاریس و خوردنی های جدید برگرفته از فرهنگ مردم فرانسه، خوشمزه ترین بخش سفرتان خواهد بود. فقط کافی است چشمان­تان را ببندید و از منوی غذاهای شهر پاریس یکی را انتخاب کنید. ما این منو را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا با آگاهی بیشتر، انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید، پس با ما همراه باشید.

نان های معروف پاریس

نان باگت، نان بومی پاریس

باگت، نان بومی پاریس است که خاستگاه اولیه آن از این دیار بوده است. نان باگت محلی، حکم یک غذای خوشمزه با عطر و طعم دلپذیر دارد. قدمت این نان به سال 1920 برمی­گردد که از پاریس به سایر نقاط دنیا رسید. ازاین نان در کنار غذاها هنگام سرو استفاده می­شود. نان باگت با خوراک های کبابی، خیلی خوشمزه و پرطرفدار است.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی اتریش

نان باگت محلی پاریس - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

کروسان، صبحانه و میان وعده­ای لذیذ

یکی از صبحانه های اصلی که جزو غذاهای شهر پاریس هم به حساب می­آید، نان کروسان است. ابتدا این سبک خاص نان در اتریش آماده می­شد اما در حال حاضر فرانسوی ها در طبخ این نان حرف اول را می­زنند. طعم نان کروسان به عنوان یک میان وعده یا صبحانه فراموش نشدنی است. می­توانید از نوع خاص از کروسان که با گوشت و مرغ و ژامبون تهیه می­شود، به عنوان یک وعده غذای اصلی استفاده کنید.

نوشته های مشابه

حتما بخوانید: جاهای دیدنی ترکیه

کروسان - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

غذاهای دریایی پاریس

پیسالادیر، غذای سنتی پاریس

پیسالادیر غذایی قدیمی و سنتی پاریس است که شبیه پیتزا است و در شمار غذاهای دریایی هم محسوب می شود.این غذا از قطعات نازکو باریک ماهی کولی، زیتون و پیاز همراه با نان زیرش تشکیل شده است. به توصیه سایت جهانگردی احمدزاده، پیسالادیر را در لیست غذاهای شهر پاریس که قرار است امتحان کنید، قرار دهید.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی مجارستان

پیسالادیر - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

کوئنل، غذای محبوب همه

در میان غذاهای معروف پاریس کوئنل، غذایی خوش طعم و خوشمزه است که با گوشت ماهی یا گوشت قرمز آغشته شده به پودر سوخاری تهیه می­شود. نگران نباشید این غذا آن­قدرها چاق کننده نیست چون در روغن سرخ نمی شود، بدون روغن و البته با کمی آب طبخ می شود.کوئنل نه تنها در میان فرانسویان بلمه جرو غذاهای محبوب توریست ها نیز محسوب می شود.

حتما بخوانید: بهترین رستوران های دبی

کوئنل فرانسوی - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

غذاهای گیاهی و سوپ پاریس

راتاتوی، غذایی رنگین کمانی

ترکیبی از سبزیجات رنگارنگ که شما را به صرف غذایی بی نظیر دعوت می کند. برش های نازک گوجه فرنگی، کدو سبز، بادمجان، هویج، فلفل، سیر، پیاز، ریحان و آویشن سبزیجاتی هستند که با هنرمندی خاصی کنار هم چیده شده و ظاهری بسیار فریبنده به این غذای گیاهی خوشمزه داده است.

حتما بخوانید: 10 تا از بهترین غذاهای فرانسوی که طعم لذیذی دارند

راتاتوی - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

رسپی های مختلف سوپ پیاز در پاریس

اگر از طرفداران سوپ هستید، سایت گردشگری احمدزاده شما را به صرف سوپ پیاز فرانسوی دعوت می­کند. این سوپ از پیاز سرخ شده،آرد و گوشت قرمز با کره فراوان تهیه می­شود. اگر تکه ای نان داخل سوپ دیدید تعجب نکنید، چون هنگام سرو این سوپ خوشمزه تکه های  نان تست کره ای، روی آن می ریزند.سوپ پیاز یکی از غذاهای معروف پاریس است که با وجود دستور پخت مشخص، در رستوران های مختلف با افزودنی های متفاوت سرو می­شود تا هر رستوران پیشتاز خوشمزه ترین سوپ پیاز باشد.

حتما بخوانید: جاهای دیدنی فرانسه

سوپرهای فرانسوی - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

غذاهای مخصوص پاریس

موله فریت، صدف های خوشمزه

تا به حال صدف سیاه در بشقاب غذا دیده اید؟ یکی از لذیذترین و خوشمزه ترینغذاهای پاریس موله فریت است. این غذا با رسپی های مختلف آماده می شود، اما دستور اصلی آن صدف های پخته شده با سیب زمینی سرخ شده، سبزیجات معطر و لیموی تازه است.

حتما بخوانید: نوشیدنی فرانسه

موله فریت - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

جگر غاز، غذایی عذاب آور

شاید اگر فرایند عمل آوردن این خوراک را بدانید، از خوردنش صرف نظر کنید. انا واقعیت این است که جگر غاز آن قدر خوشمزه است که اگر یک بار مزه اش را بچشید نم­توانید از خوردنش چشم پوشی کنید. هر چند بدانید که برای تهیه این خوراک گران قیمت، مدت 14 تا 21 روز لوله ای فلزی از گلوی غاز به سمت معده اش می فرستند و در این مدت آن قدر به غاز بیچاره غذا می­دهند تا جگرش 10 برابر بزرگ تر شود! وقتی جگر حیوان حسابی چرب شد و از 80 گرم تا 600 و 1000 گرم رسید، وقت آن رسیده که برای تهیه جگری بی نظیر، قربانی شود.

حتما بخوانید: جاهای تفریحی فرانسه

جگر غاز - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

اسکارگوتس دی بورگوگ، غذایی لاکچری

اسکارگوتس حلزون های تفت داده شده­ای است که مخصوص شهر پاریس است. برای تهیه این غذای خوشمزه، نوعی حلزون خوراکی را ابتدا با کره و سیر حسابی می­پزند، سپس با سسی مخصوص درون حلزوم را پر می­کنند. این سس از جعفری ریز شده،کره و سیر تازه تهیه می شود. این خوراک یکی از غذاهای لاکچری است که در جشن ها و کریسمس طبخ می شود.

حتما بخوانید: هتل کرون پلازا پاریس

اسکارگوتس دی بورگوگ - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

غذاهای گوشتی پاریس

استیک فریتس، غذایی تخصصی

یکی ازغذاهای معروف پاریس که رقابت شدیدی میان سرآشپزان فرانسوی برای آماده سازی آن وجود دارد،استیک فریتس است.

شاید در ظاهر فقط یک تکه استیک با کوهی از سیب زمینی باشد،ولی برای مزه دار کردن و عمل آوردن این غذای خوشمزه، میان آشپزهای صاحب نام اختلافات زیادی وجود دارد. بسیاری از آشپزها معتقدتد گوشت این استیک باید کمی چرب باشد تا در دهان به راحتی آب شود. گوشت دنده بهترین قسمت برای تهیه این استیک است و باید طوری طبخ شود که نه زیاد پخته شود و نه خیلی خشک باشد. تهیه سسی که گوشت را در آن می خوابانند، بسیار تخصص و خاص است و تاثیر زیادی در طعم و مزه استیک دارد.

حتما بخوانید: خوشمزه ترین و خوردنی ترین شیرینی های پاریس

استیک فریتس فرانسوی - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

شیرینی های خوش رنگ و لعاب در پاریس

شیرینی رولت

شیرینی رولت یکی از غذاهای معروف پاریس است که بیشتر در وعده صبحانه میل می شود.برخلاف شیرینی رولت ایرانی، این شرینی خشک بوده و از خمیر به همراه کره تهیه می­شود. این شیرینی که به صورت لایه لایه آماده می­شود، در فر پف کرده و ترد و خوشمزه می شود.

حتما بخوانید: معروف ترین هتل های فرانسه

شیرینی رولت - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

این شیرینی را می توان با قهوه میل کرد.

ماکارون

یکی از شیرینی های اصیل فرانسوی که از قضا بسیار هم خوشمزه و هوس بر انگیز است و با رنگ های برای همه دلبری می کند و دایره ای شکل که با طعم های مختلف وجود دارد هر طعم  شیرینی با رنگی جذاب همه را به به سوی خود می کشاند این شیرینی های خوشمزه است. این شیرینی خوشمزه با شکل های دایره ای و رنگ های جذاب برای بچه ها مخصوصا خیلی جذابیت دارد. برای تهیه این شیرنی های رنگارنگ از سفیده تخم مرغ و شکر با اسانس های میوه های خوشمزه درست می شود.

ماکارون های شکلاتی، توت فرنگی، نمشک، موز، آناناس و.. از شیرینی های محبوب در پاریس هستند.

حتما بخوانید: سوغات فرانسه چیست؟

ماکارون - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

شکلات های بی نظیر پاریس

پروفیترول، گرد خوشمزه

اگر طرفدار شیرینی آن هم از نوع خامه ای هستید، دیدن شیرینی های گرد و کوچک پر از بستنی وانیلی با روکش شکلات دست و پایتان را سست خواهد کرد. از حق نگذریم اگر خوردن این شیرینی خوشمزه را در پاریس از دست بدهید هیچ جای دیگر نمی­توانید این طعم و مزه بی­نظیر را امتحان کنید. پس تا فرصت از دست نرفته خودتان را به صرف این شیرینی خوشمزه پاریسی مهمان کنید.

حتما بخوانید: هتل هالیدی این پاریس

شکلات فرانسوی - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

تارت تاتین، شکلاتی دلچسب

از کنار بعضی از کافه های پاریس که رد می­شوید، بوی خوش قهوه همراه با تارت های شکلات،بی اختیار شما را به سمت خود می­کشاند. تارت های شکلاتی پاریس، چه با قهوه چه بدون قهوه، آن قدر خوشمزه و دل چسب هستند که در تمام مدتی که مهمان این شهر هستید، از مشتریان پر و پا قرص این میان وعده خوشمزه شوید.

حتما بخوانید: هتل های نزدیک برج ایفل پاریس

تارت تاتین - غذاهای معروف پاریس - آژانس احمدزاده مشهد

خرید بلیط هواپیما پاریس زیر قیمت

پاریس از مقصدهای گران قیمتی است که می بایست برای آن آمادگی داشته باشید. با این حال اگر بتوانید مبلغی هر چقدر اندک در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید، برد کردید. البته این به معنای نخریدن سوغاتی نیست، یا اینکه فقط در سفر ساندویچ میل کنید! ما میانبرهایی را به شما نشان می دهیم تا سفر ایده‌آل تری را تجربه کنید.

کافی است از درگاه مرورگرتان وارد سایت جهانگردی هواپیمایی احمدزاده شوید. در منوی پروازهای خارجی می توانید لیستی از ایرلاین های خارجی را رصد کنید. اگر تاریخ سفر چندان اهمیتی نداشته باشد، می توانید با رزرو پروازهای لحظه آخری و خرید بلیط های تخفیف خورده، پرواز مقرون به صرفه تری داشته باشید. این همچنین در مورد رزرو هتل و حتی تورهای احمدزاده نیز صدق می کند.

آژانس جهانگردی هواپیمایی احمدزاده، یکی از معتبرترین ها در راستای ارائه ی خدمات خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی، رزرو هتل های داخلی و بین المللی، اخذ ویزا و گرفتن وقت سفارت است. آژانس احمدزاده همچنین مجری توانمدی در برگزاری تورهای گردشگری است. شما می توانید تمام خدمات مذکور را با یک کلیک روی سایت جهانگردی هواپیمایی احمدزاده، دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا