جهانگردیراهنمای سفرمجله گردشگریویزای کشورها

کشورهای حوزه شینگن

آیا تا به حال نام کشورهای حوزه شینگن را شنیده اید؟ آیا می‌دانید کشورهای حوزه شینگن 2022 کدام کشورها هستند؟ اگر جز افرادی هستید که علاقه به سفرهای خارجی دارند، احتمالا با انواع ویزاها و همچنین نحوه انجام سفرهای خارجی با عناوین مختلف آشنایی دارید. در این مطلب در ابتدا قرار است اطلاعات کامل و مفیدی را در خصوص انواع ویزای توریستی و سپس توضیحات و جزئیات مربوط به ویزای شینگن را در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهیم.

ویزای توریستی

برای سفر به کشورهای خارجی علاوه بر پاسپورت نیاز به ویزا نیز دارید. ویزاهایی که افراد مختلف جهت سفرهای خارجی دریافت می‌کنند انواع و اقسام گوناگونی دارند. ویزاهای توریستی معمولا بین 3 ماه یعنی 90 روز تا 6 ماه یعنی 180 روز اعتبار دارند.
ویزاهای دیگری نیز وجود دارند که تحت عنوان ویزای توریستی صادر می‌شوند اما مدت زمان اعتبار بیشتر و یا کمتری دارند. برخی از ویزاهای توریستی حتی امکان اقامت یک ساله شما را در کشور مقصد فراهم می‌کنند.

کشورهای حوزه شینگن 2020

ویزای شینگن

اما ویزای شینگن چیست؟ در چه مواردی کاربرد دارد و از چه کشورهایی می‌توان ویزای شینگن را دریافت کرد؟
ویزای شینگن که به عنوان یک ویزای توریستی صادر می‌شود، در واقع مجوز ورودی به کشورهای حوزه ی شینگن در اروپا است. همان طور که گفته شد ویزای شینگن مدت اعتباری بین 3 الی 6 ماه دارد؛ اما تفاوتی که ویزای شینگن با دیگر ویزاهای توریستی دارد در آن است که با داشتن این ویزا یا روادید می‌توانید به تمام کشورهایی که جز کشورهای شینگن هستند به راحتی و بدون دردسر سفر کنید.

بیشتر بخوانید: گرفتن ویزا بدون دعوتنامه

کشورهای حوزه شینگن 2020

ویژگی های ویزای شینگن

برای آن که بخواهید ویزای شینگن را دریافت کنید ابتدا باید هدف خود را از سفر به کشورهای حوزه شینگن مشخص کنید. هدف اصلی ایجاد ویزای شینگن سفر راحت و آزادانه افرادی از غیر از اتحادیه اروپا به کشورهای این منطقه است. فراموش نکنید که برای دریافت این ویزا باید بتوانید ثابت کنید که قصد اقامت را در آن کشور نداشته و به طور حتم می‌خواهید به کشور خودتان برگردید. موضوع مهم دیگری که بایستی به اثبات آن بپردازید آن است که بتوانید به دولت کشور مقصد تمکن مالی خود را در طول اقامتتان در کشور اروپایی ثابت کنید.
گاهی ممکن است فقط قصد سفر به یک کشور را نداشته باشید و بخواهید از چند کشور مختلف با ویزای شینگن دیدن کنید؛ در این صورت فقط کافی است تا ویزای شینگن مورد نظر خودتان را از کشوری که برای بار نخست به آن وارد می‌شوید بگیرید.

بیشتر بخوانید: کشورهای بدون ویزا

کشورهای حوزه شینگن 2020

قاره اروپا، کشورهای حوزه شینگن

گفتیم که ویزای شینگن برای ورود به کشورهای جز حوزه شینگن است؛ اما شینگن چیست و از کجا بدانیم که کدام کشور جز این حوزه محسوب می‌شود یا خیر؟ اگر کمی به سیاست علاقه نشان دهید متوجه می‌شوید که قاره اروپا متشکل از کشورهای اروپایی زیادی است که طی چند سال گذشته حدود 95 درصد از این کشورها تشکیل یک اتحادیه را دادند که قوانین مشترکی را در بین خودشان وضع کردند.
به طور مثال افراد ساکن در یک کشور اروپایی می‌توانند بدون داشتن ویزا از یک کشور به کشور دیگر سفر کنند که این موضوع باعث راحتی سفر برای ساکنین این کشورها شده است. اما اتحادیه شینگن کمی متفاوت است و جز اتحادیه اروپا بودن دلیل جز اتحادیه شینگن بودن به شمار نمی‌رود.

کشورهای عضو اتحادیه شینگن کدامند؟

کشورهای حوزه شینگن در سال 2022 شامل 26 کشور می‌شوند. از میان این 26 کشور 4 کشور وجود دارند که غیراروپایی بوده و در خارج از اتحادیه اروپا قرار دارند، اما 22 کشور دیگر در خود اتحادیه اروپا هستند.

لیست و اسامی کشورهای حوزه شینگن

کشورهای اروپایی و غیراروپایی عضو اتحادیه شینگن را به ترتیب حروف الفبا به همراه نام پایتخت های آنان برایتان آورده ایم.

 • آلمان (برلین)
 • فرانسه (پاریس)
 • ایتالیا (رم)
 • اسپانیا (مادرید)
 • لهستان (ورشو)
 • هلند (آمستردام)
 • بلژیک( بروکسل)
 • یونان (آتن)
 • چک (پراگ)
 • پرتغال (لیسبون)
 • سوئد (استکهلم)
 • مجارستان (بوداپست)
 • اتریش (وین)
 • دانمارک (کپنهاگ)
 • فنلاند (هلسینکی)
 • اسلواکی (براتیسلاوا)
 • لیتوانی (ویلینیوس)
 • اسلونی (لیوبلیانا)
 • لتونی (ریگا)
 • استونی (تالین)
 • لوگزامبورک (لوگزامبورگ)
 • مالت (والتا)

لیست کشورهای بالا مواردی بودند که هم جز اتحادیه اروپا به حساب می‌آمدند و هم جز اتحادیه شینگن بودند. کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، اما عضو اتحادیه شینگن محسوب می‌شوند 4 موردند که عبارت هستند از:

سوئیس (برن)، نروژ (اسلو)، ایسلند (ریکیاویک) و لیختن اشتاین (فادوتس).

کشورهای حوزه شینگن 2020

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

برای آن که بتوانید ویزای شینگن را دریافت کرده و به یک یا چندتا از کشورهای حوزه شینگن 2022 بروید، مسلما نیاز به مدارک خاصی دارید. در ادامه تمامی این مدارک را برایتان توضیح داده ایم تا روند کارتان در گرفتن ویزای شینگن سریع تر شود.

 1. فرم درخواست صدور ویزا
 2. پاسپورت دارای اعتبار: فراموش نکنید که اعتبار پاسپورتتان بایستی در حدی باشد که حتی 3 ماه پس از برگشت و خروج از کشور عضو شینگن نیز دارای اعتبار باشد؛ پس بهترین حالت آن است که پاسپورتتان یک سال اعتبار داشته باشد.
 3. دو عکس مناسب برای ویزا به صورت رنگی و کاملا واضح، بدون عینک، ریش و…
 4. نامه تمکن مالی: در این نامه تایید شده است که شما می‌توانید از پس هزینه های سفر خودتان به کشور یا کشورهای مقصد بربیایید و نیازی به کمک دولت آن کشور ندارید.
 5. مدارک مربوط به ازدواج: در صورتی که ازدواج کرده و متاهل هستید. اگر دارای فرزند نیز باشید بایستی مدارک هویتی او را هم ارائه دهید.
 6. تعیین هدف و برنامه سفر: بسیار مهم است که هدف و برنامه خودتان از سفر به کشور حوزه شینگن را مشخص کنید. بسیاری از افراد برای شرکت در کنفرانس های بین المللی، تجارت و یا حتی سفر و گردشگر اقدام به دریافت ویزای شینگن می‌کنند که در هر صورت بایستی قصد نهایی شما مشخص باشد.
 7. بلیط دو سره: بلیط دو سره یا رفت و برگشت نشان دهنده آن است که شما قصد اقامت در آن کشور را ندارید و در ضمن این موضوع را نیز نشان می‌دهد که زمان ورود و خروج شما به کشورهای حوزه شینگن دقیقا چه زمانی است.
 8. تاییدیه رزرو هتل، بیمه بین المللی: این دو مورد بسیار مهم هستند و پیش از شروع سفر و یا حتی گرفتن ویزا بایستی آن ها را انجام دهید تا نحوه و مسیر انجام سفرتان برای مامور سفارت کاملا واضح و شفاف باشد.
 9. مدارک شغلی و پرینت حساب بانکی: مدارک شغلی شما شامل حکم شما که در شرکت یا اداره ای مشغول به کار هستید و یا حتی سابقه بیمه تان که با توجه به نوع شغلتان است جز مدارک شغلی هستند. پرینت حساب بانکی نیز به منظور همان اثبات تمکن مالی است. اینکه گردش حساب را در چه بازه ای باید پرینت بگیرید در هر زمان متفاوت است و می‌توانید با مراجعه به سفارت مورد نظر این موضوع را متوجه شوید. در جریان باشید که گرفتن وقت سفارت از طریق سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده نیز امکان پذیر است.
 10. پرداخت هزینه رسیدگی به امور: این هزینه به منظور آن پرداخت می‌شود که ماموران سفارتی مدارک شما را برای اعطا یا عدم اعطا ویزا شینگن بررسی کنند. در صورت قبول یا رد شدن مدارکتان این وجه قابل استرداد و بازگردانی نیست، پس سعی کنید حتما تمام مدارک گفته شده را تکمیل کنید. وجه مورد نظر برای کودکان زیر 12 سال 35 یورو و برای افراد بزرگسال و بالای 12 سال، 60 یورو درنظر گرفته شده است.

کشورهای حوزه شینگن 2020

اخذ ویزای شینگن در سایت جهانگردی احمدزاده

در خصوص ویزای شینگن و کشورهایی که جز اتحادیه شینگن هستند توضیحات کامل و جامعی را ارائه کردیم. فراموش نکنید با این که زبان بین المللی دنیا زبان انگلیسی است اما اگر به این کشورها سفر کردید انتظار نداشته باشید که همه مردم حتی در قاره اروپا بتوانند به راحتی انگلیسی صحبت کنند. پس پیش از راه افتادن بهتر است تمام اطلاعات مهم و جامع را در خصوص این کشورها به دست بیاورید.
امروزه اخذ ویزای شینگن از طریق سایت های هواپیمایی نیز امکان پذیر است که علاوه بر راحتی کار، از دردسرهای گفتن وقت سفارت هم خلاص می شوید. چراکه سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده کلیه ی خدمات مربوط به گرفتن وقت سفارت و اخذ ویزای شینگن را در اسرع وقت برایتان ارائه می دهد.
سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده، یکی از معتبرترین وب سایت ها در زمینه ی خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی، رزرو هتل داخلی و بین المللی و همچنین صدور بیمه مسافرتی می باشد. از تورهای گردشگری داخلی و خارجی احمدزاده نیز استقبال کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

رجبیان

افسانه شاهین فر کارشناش تولید محتوا - متخصص در زمینه ی تولید محتوای گردشگری موضوعات و مقالات مرتبط با موضوع سفر را برای شما به اشتراک میزارم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا