خرید بلیط هواپیما داخلی

خرید بلیط هواپیما داخلی این روزها بیشترین سرچ مرورگرها را در دنیای مجازی به خود اختصاص داده است. مجموعه ای از اطلاعات مورد نیاز مخاطبان و مسافران پیرامون خرید بلیط هواپیما اینترنتی، ما را بر این داشت تا در خصوص هرآنچه برای رزرو بلیط هواپیمای داخلی باید بدانید، در این مقاله بحث و گفت و گو کنیم، پس این مطلب را از دست ندهید.

خرید بلیط هواپیما داخلی، بیشتر بدانید!

سفر کردن با هواپیما در دو الی سه قرن پیش یکی از بزرگ ترین آرزوهای بشر بود که همواره با حسرت چشم به آسمان و پرواز پرندگان می دوخت؛ اما اکنون! پس از اختراع هواپیما تا سالیان طولانی امکان خرید بلیط هواپیما تنها برای قشر مرفه و ثروتمند جامعه امکان پذیر بود، چراکه هزینه ی بلیط هواپیما گران و برای مردم معمولی مقرون به صرفه نبود.

اکنون که با همگانی شدن هواپیما و امکان خرید بلیط های ارزان هواپیما قیمت، مسیر برای استفاده ی عموم مسافران از هواپیما هموار شده، آنچه بیشتر اهمیت دارد، نحوه ی خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی ارزان است.

در ادامه مطلب قرار است تا در خصوص ویژگی های تقویم قیمتی، تفاوت پرواز چارتر و پرواز سیستمی، مدارک مورد نیاز برای خرید بلیط هواپیما، چگونگی خرید بلیط از سایت های فروش بلیط به صورت آنلاین، خرید بلیط لحظه آخری ارزان، همچین خرید بلیط هواپیما داخلی صحبت کنیم که مسلما محبوب بسیاری از مسافران است.

خرید بلیط هواپیمای داخلی

تفاوت پرواز چارتر و پرواز سیستمی

زمانی که برای خرید بلیط هواپیما داخلی مراجعه می کنید مسلما با سوالاتی پیرامون رزرو بلیط هواپیما روبرو خواهید شد: “پرواز چارتری یا سیستمی؟ رزرو کنم؟” اما شما که تفاوت این دو پرواز را نمی دانید با نگاهی متعجب به کارمند آژانس نگاه می کنید و شاید در نهایت با تما جسارتتان بتوانید بگویید فرقشان را نمی دانم، کدام بهتر است؟ اما در این جا هر دو پرواز را توضیح خواهیم داد تا در چنین موقعیتی گیر نکنید و بتوانید به راحتی نوع پرواز خودتان را انتخاب و برای رزرو بلیط هواپیما اقدام کنید.

خرید بلیط هواپیمای داخلی

پرواز سیستمی

درست است که پروازهای چارتری هزینه کمتری را برای مسافر به همراه دارند؛ اما پروازهای سیستمی نیز مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که در ادامه به معرفی آن ها می‌پردازیم.

1-بازه زمانی خرید بلیط

بلیط های چارتر را معمولا از 2 هفته قبل از پرواز می توانید رزرو و خریداری کنید، اما بلیط های سیستمی به علت آن که مستقیما به وسیله ایرلاین ها ارائه می شوند، امکان رزرو از 2 ماه قبل از پرواز را نیز دارند و این موضوع برای افرادی که نیاز به رزرو بلیط در بازه زمانی بیشتری دارند، بسیار مناسب تر است.

2-کنسلی بلیط

زمانی که به سراغ خرید بلیط هواپیما داخلی می روید و بلیط مورد نظرتان را می خرید مسلما از زمان پرواز و دیگر شرایط اطمینان 100 درصد دارید، اما کم نبوده اند افرادی که در لحظه آخر به دلیل اتفاقات ناگوار و غیر منتظره ناچار به لغو بلیط پروازشان شده اند. قیمت های بلیط هواپیما نیز امروزه کم نیست که با کنسل شدن بلیط بتوان به راحتی از آن چشم پوشی کرد. جای نگرانی نیست زیرا بلیط های سیستمی حتی در صورتی که پرواز را هم از دست داده باشید با کم کردن مبلغ جریمه ای که در شرکت هواپیمایی مصوب شده است از پول بلیط باقی پول را به شما برمی گردانند.

3-نرخ بلیط کودکان و نوزادان

اگر کودک یا نوزادی به همراه دارید و به دنبال خرید بلیط هواپیما داخلی هستید، توصیه می کنیم که در همان وهله اول به سراغ پروازهای سیستمی بروید و یا حداقل اگر به دنبال پروازهای چارتری هستید قیمت مورد نظر آن ها را چک کنید. طبق مصوبه در بلیط های پرواز سیستمی نرخ بلیط برای نوزادان 10 درصد کل هزینه بلیط بزرگسالان و نرخ بلیط کودکان بین 2 تا 12 سال به صورت نیم بها است. وضعیت در خصوص پروازهای چارتری کمی متفاوت است زیرا در این پروازها کودکان 2 تا 12 سال تمام بها و نرخ بلیط نوزادان نیز به دلخواه چارتر کننده معین می شود.

4-نرخ ثابت

قیمت بلیط های سیستمی به هیچ عنوان نمی تواند به وسیله یک آژانس یا شرکت هواپیمایی تغییر پیدا کند و در واقع نرخ ثابت و مشخصی دارد، این در حالی است که نرخ بلیط های چارتر متغیر هستند. البته همان قدر که نرخ بلیط چارتر می تواند بالا برود، پایین هم می تواند بیاید.

خرید بلیط هواپیمای داخلی

پرواز چارتر

با توجه به تمام موارد بیان شده در خصوص ویژگی های بلیط هواپیما سیستمی، پرواز چارتر یکی از موارد مناسبی است که می توانید برای خودتان پیدا کنید. در حقیقت می توان گفت اگر پرواز چارتر پیدا کردید خیلی خوش شانس بوده اید. زمانی که یک آژانس هواپیمایی یک خط پروازی را به صورت چارتر در اختیار می گیرد یعنی تمام صندلی های این پرواز متعلق به این شرکت خواهند بود، بنابراین هم هزینه هر بلیط کاهش پیدا می کند و هم میزان رسیدگی به مسافران بیشتر خواهد شد.

در برخی از ایام سال به علت افزایش مسافر و همچنین افزایش پروازها همچون شهریور ماه و ایام عید نوروز، پیدا کردن بلیط سیستمی ارزان سخت است. البته در نظر داشته باشید روزها پیک سفر که تقاضا برای رزرو بلیط هواپیما داخلی و خارجی افزایش می یابد، بلیط های چارتری هم زیاد مقرون به صرفه نخواهند بود.

خرید بلیط هواپیمای داخلی

کلاس های پروازی

کلاس های پروازی همان انواع پرواز هستند که با نام های فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی کلاس طبقه بندی می شوند. در این قسمت می خواهیم توضیحات کوچکی را در خصوص هر کدام از این موارد برایتان بیاوریم که اگر نیاز به رزرو بلیط هواپیما داخلی داشتید، بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

-فرست کلاس

نام بلیط های فرست کلاس یا سری F را زیاد شنیده ایم، اما آیا از امکانات واقعی آن باخبرید؟ پیش از ارائه توضیحات مربوطه به بلیط های فرست کلاس باید بگوییم که قیمت بلیط هواپیما فرست کلاس بالاست؛ بنابراین این بلیط ها مخصوص افراد سرمایه دار و پولدار است که توانایی پرداخت هزینه این نوع از بلیط را دارند. مسافران فرست کلاس هم در زمان سوار شدن و هم در هنگام پیاده شدن دارای ورودی و خروجی خاص بوده و صندلی آن ها نیز کاملا جدای از دیگر مسافران است. در واقع با رزرو بلیط هواپیما داخلی فرست کلاس شما یک اتاق مبله با تمام امکانات همچون سرویس بهداشتی، اینترنت ماهواره ای، تلویزیون و هر آنچه که برای آسایش شما مورد نیاز است را در اختیار خواهید داشت. سرو غذای گرم برای مسافران فرست کلاس یکی دیگر از مزیت های این پرواز است که روی قیمت بلیط هواپیما بصورت رایگان ارائه می شود.

خرید بلیط هواپیمای داخلی

-بیزینس کلاس

بیزینس کلاس که با درجه بندی C شناخته می شود به طور طبیعی از صندلی های فرست کلاس پایین تر هستند و در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، اما با این وجود باز هم امکانات رفاهی همچون صندلی تمام اتوماتیک و مبله  همچنین مانیتور شخصی برای مسافران این نوع از پرواز موجود است.

خرید بلیط هواپیمای داخلی

-اکونومی کلاس

درجه سوم بلیط های پروازی که با نام اکونومی کلاس و علامت اختصاری Y شناخته می شوند، ارزان ترین بلیط های یک پرواز به شمار می روند و معمولا 70 درصد مردم برای سفرهای خود از این نوع پرواز استفاده می کنند. در صورتی که شما هم به دنبال خرید بلیط هواپیما ارزان هستید به سراغ پروازهای اکونومی بروید. نهایت امکاناتی که برای مسافران رده اکونومی در نظر گرفته می شود چندین مجله و روزنامه است. با این وجود کلاس اکونومی در حال حاضر رایج ترین کلاس پروازی در ایران است.

رزرو بلیط هواپیما

پیشنهاد می کنیم با رزرو بلیط هواپیما اکونومی، گامی برنامه ریزی شده در کاهش قیمت بلیط هواپیما بردارید.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما داخلی زیر قیمت

در خصوص انواع کلاس های پروازی و تفاوت پرواز سیستمی و چارتر برایتان توضیحاتی را ارائه دادیم. در نهایت فراموش نکنید که برای پیدا کردن بلیط مورد نظرتان و حتی بلیط هواپیما لحظه آخری به سایت و آژانسی مراجعه کنید که از هر نظر جامع و معتبر باشد.

سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده یکی از معتبرترین مراجع خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی است که با انتخاب مبدأ و مقصد، لیست کامل پروازها از ایرلاین های مختلف رو ارائه می دهد. در سایت هواپیمایی احمدزاده شما گستردگی انتخاب مواجه هستید، بنابراین می توانید بسته به شرایط مد نظرتان، مناسب ترین بلیط هواپیما را برای سفرهای خود انتخاب کنید.

سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده علاوه بر ارائه ی خدمات پرواز، امکان رزرو اینترنتی هتل های داخلی و خارجی، صدور بیمه مسافرتی، اخذ ویزای شینگن و حتی گرفتن وقت سفارت برای متقاضیان گرامی است.

سایت ایرانگردی و جهانگردی احمدزاده، همچنین مجری تورهای گردشگری داخلی و خارجی نیز می باشد. کافی است یکبار همسفر تورهای احمدزاده باشید تا پای ثابت سفرهایمان شوید.

سوالات متداول خرید بلیط هواپیمای داخلی:

درواقع نیازی به داشتن بلیت کاغذی نیست اما برای داشتن اطلاعات کافی پرواز خود بهتر است اصل بلیت به رویت مسافر برسد ، اما تمامی بلیت ها بصورت الکترونیک می باشد و سوار شدن به هواپیما تنها با ارایه کارت شناسایی معتبر امکان پذیر می باشد.

بار مجاز در پرواز های اکونومی 20 کیلو و بار مجاز در پرواز های کلاس بزینس 25 کیلو می باشد

هزینه بلیت ها در حال حاضر به صورت شناور محاسبه میشود بسته به درخواست مسافر و سیاست های شرکت های هواپیمایی نرخ ها کم و زیاد می شود . نرخ بلیت بزرگسال کامل – کودک 2 تا 12 سال 50 درصد هزینه بلیت + هزینه خدمات فرودگاهی و هزینه بلیت نوزاد زیر 2 سال هم بدون صندلی ( بیمه مسافر + خدمات فرودگاهی ) می باشد

الزاما قبل از انجام دادن هرگونه عملیات استرداد بلیت به روی سیستم با آژانس صادر کننده بلیت و یا پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید . گاهی اوقات ممکن است بلیت تلفنی کنسل شود و گاهی هم لازم باشد فرم استرداد روی سیستم پر شود .

هر زمانی که از برنامه سفر خود اطمینان حاصل کردید بهتر است بلیت خود را تهیه کنید تا با مشکلاتی از قبیل نبود جا در پرواز مورد نظر برخورد نکنید .

دکمه بازگشت به بالا