اخذ ویزا

اخذ ویزای فرانسه

    فرانسه کشوری واقع شده در اروپای غربی است که بعد از آلمان پر جمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا میباشد. پاریس پایتخت کشور فرانسه که به شهر عشاق مشهور است یکی از محبوبترین شهرهای توریستی دنیاست که هر سال میزبان میلیونها گردشگر از سراسر دنیا میباشد. همچنین این شهر به علت دارا بودن 478000 درخت سبز بعنوان سبزترین پایتخت اروپایی شناخته شده است. در این مطلب با کارشناسان ویزا در آژانس هواپیمایی احمدزاده درباره ویزای فرانسه صحبت می کنیم، میتوانند جهت اخذ وقت و پر کردن فرمهای سفارت همچنین مرتب سازی مدارک جهت گرفتن ویزا  شنگن از کشور فرانسه به متقاضیان یاری رسانند.

 ویزای شنگن:این ویزا اجازه سفر به 26 کشور   اروپایی عضو شنگن را میدهد در واقع در توافق نامه شنگن این کشورها جهت سهولت در امر سفر و جابجایی کالا دارای مرز مشترک شده اند. در نتیجه افراد با داشتن ویزای شنگن قادر خواهند بود به تمامی این کشورها سفر نمایند

ویزای فرانسه

کشورهای عضو حوزه شنگن

کشورهای عضو شنگن عبارتند از:

آلمان،فرانسه،ایتالیا،اسپانیا،لهستان،رومانی،هلند،بلژیک،یونان،چک،پرتغال،سوئد،مجارستان،اتریش،بلغارستان،دانارک،فنلاند،اسلوواکی،ایرلند،کرواسی،لیتوانی،اسلوونی،لتونی،استونی،قبرس،لوگزامبورگ،مالت

ویزای فرانسه

ویزای دبل شنگن:

نکته:لازم به توضیح است که جهت سفر به برخی از کشورها مانند:رومانی،بلغارستان،کرواسی،قبرس و ایرلند نیاز به ویزای دبل شنگن میباشد.

انواع ویزای شنگن:

1)ویزای توریستی (Tourist visa) 2)ویزای ملاقات(visit) 3)ویزای تجاری 4)ویزای تحصیلی 5)ویزای درمانی 6)ویزای ترانزیت

ویزای شنگن از نظر تعداد دفعات ورود نیز دارای انواع زیر میباشد:

1)ویزای یک بار ورود شنگن(single):با این نوع  ویزا فرد فقط یک بار اجازه ورود به حوزه شنگن را دارد.و پس از خروج از شصنگن ویزا باطل میگردد.

2)ویزای دو بار ورود (Double):همانطور که از اسمش پیداست فرد میتواند دو بار به حوزه شنگن ورود و خروج داشته باشد.

3)ویزای چند بار ورود(M ultiple):در این نوع ویزا به فرد به دفعات اجازه ورود و خروج به حوزه شنگن داده میشود که میتواند از 10 روز تا 3 سال متغییر باشد.

ویزای فرانسه

مراحل درخواست ویزای شنگن از کشور فرانسه: 

جهت اخذ ویزای ویزای شنگن ابتدا باید به این نکته توجه نمایید که اولین مرز ورود شما به حوزه شنگن باید همان کشوری باشد که از آن ویزا دریافت نموده اید.قدم اول برای گرفتن ویزای شنگن اخذ وقت جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک ،از دفاتر کارگزاری خصوصی که تحت نظر سفارتخانه ها میباشند به نام دفاتر وک(VAC)میباشد که برای این امر کارشناسان ویزا در آژانس هواپیمایی احمد زاده آماده کمک به متقاضیان خواهند بود .پس از اخذ وقت باید مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت را آماده نمود .

ویزای فرانسه

مدارک لازم جهت اخذ ویزای شنگن از فرانسه:(توریستی-ملاقات از اقوام و اشنایان)

ارائه صحیح  و بدون نقص مدارک از موارد مهم در اخذ ویزای شنگن میباشد.چرا که نقص مدارک منجر به ریجکت شدن (رد شدن ویزا)شده که باعت ایجاد یک سابقه بد  در پرونده متقاضی میگردد.در اینجا به مدارک لازم جهت اخذ ویزا از سفارت فرانسه  اشاره نموده ایم.   

1)فرم پر شده درخواست ویزای شنگن از کشور فرانسه

2)دو قطعه عکس 3.5در 5/4پشت زمینه سفید کالا از رو به رو شانه ها صاف بدون عینک و کلاه .عکس با حجاب برای خانمها به شکلی که گردی صورت کاملا مشخص باشد قابل قبول است.

3)پاسپورت معتبر با اعتبار بیشتر از 6 ماه از تاریخ سفر و پاسپورتهای قدیمی در صورت وجود

بعلاوه کپی از تمام ویزاها و مهرهای ورود و خروج سفر های قبلی که بعنوان تاریخچه سفر متقاضی محسوب شده ودر اخذ ویزا بسیار موثر است.

4)مدارک شغلی:شامل هر مدرکی جهت اثبات شغل و محل کسب درامد متفاضیان مانند:پروانه طبابت،جواز کسب ،روزنامه رسمی،پروانه بهره   برداری،مدارک بیمه،نامه از محل کار (جهت کارمندان)یا اتحادیه ها و اصناف،حکم کارگزینی وفیش

حقوقی 3 ماه اخر وغیره میباشد که ارائه این مدارک با توجه به شغل افراد متفاوت خواهد بود.مسلما افرادی با سابقه  کاری بیشتر و مدارک محکمتر شانس بیشتری برای اخذ ویزای شنگن خواهند داشت.برای باز نشستگان فیش حقوقی 3 ماهه اخر بعلاوه حکم باز نشستگجی بعنوان مدرک شغلی قابل قبول است.و جهت محصلین و دانشجویان نامه رسمی از محل تحصیل با مهر و امضا کفایت مینماید.

5)مدرک مالی:مهمترین و اصلی ترین مدرک جهت اخذ ویزای شنگن میباشد.پرینت لاتین سه ماهه با گردش مالی خوب و بالا از حساب کوتاه مدت با مانده قابل توجه که به افسر ویزا این امکان را میدهد تا به دقت ورود و خروج های مالی به حساب متقاضی را مورد بررسی قرار دهد بطوریکه به افسر اثبات شود  که حساب  متقاضی فعال میباشد و متقاضی استطاعت لازم را برای سفر به حوزه شنگن را دارد.مبلغ بافیمانده در حساب به ازا هر نفر باید بیشتر از 100 یلیون تومان باشد.در صورتیکه قصد اقدام ویطزا با دعوتنامه را د ارید و و میزبان قصد حمایت مالی از شما را دارد باید نامه تمکن مالی 3 ماهه اخیر میزبان به همراه نامه ای که نشان دهنده حمایت میزبان از شما در طول اقامتتان میباشد ودارای مهر تایید یه سفارت میباشد ضمیمه مدارک  ارائه شد ه به سفارت باشد.ر سید پرداخت هزینه های سفارت که در دفتر انگشت نگاری دریافت میگردد جزو مدارک مالی ارائه شده به سف ارت میباشد.  

6)ترجمه شناسنامه و کارت ملی

7)برنامه سفر که شامل رزرو هتل برای طول مدت اقامت و گاها بلیط قطار یا پرواز بین شهر ها یا کشورها و یا ارائه دعوتنامه که در ان ادرس و شخصات محل اقامت ذکر  گردیده است.

8)بیمه مسافرتی با سقف حد اقل 30000 یورو.

9)رزرو بلیط رفت و برگشت که تاریخ بلیط باید با واچر هتل و هچنین تاریخ ورود و خروج از حوزه شنگن در فرم درخواست همخوانی داشته باشد.

ویزای فرانسه

نکته:باید توجه داشت که کلیه مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی  به زبان فرانسه یا انگلیسی ترجمه شوند بدون نیاز به مهر دادگستری.

This is a great time to do some journaling, get into a deep meditation, and invite signs and symbols to come through in your dreams.

Just allow yourself to be open to receiving these messages, Behnoosh! This is the gift that you’ve been asking for!

To an exciting new chapter in your life,    

Right now, you’re able to use both the mind and your sixth sense to make better decisions for yourself.

I can sense that this has been a long time coming, Behnoosh.

Your spirit guides want to encourage you to clear your mind as much as possible to allow more clarity to come through.

This may mean that you can do a social media detox so that you’re not consuming so much information all the time.

Or you might want to try eating lightly for a week or two because your gut health directly affects your mental health as well.

This is a great time to do some journaling, get into a deep meditation, and invite signs and symbols to come through in your dreams.

Just allow yourself to be open to receiving these messages, Behnoosh! This is the gift that you’ve been asking for!

To an exciting new chapter in your life,  

5/5 - (1 امتیاز)

محمود کرمی پور

محمود کرمی پور هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا