تور داخلی

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که تور داخلی چیست ؟ فرق آن با پکیج تور داخلی در چیست ؟ در حقیقت تور مفهومی است که برای برگزاری یک سفر گروهی (که غالبا از سوی آژانس های گردشگری برگزار می شود)  به کار می رود. می توان گفت عبارت تور مفهومی میباشد که تفاوت آن با پکیج سفر در همراهی یک راهنما یا یک مدیر تور است . عبارت تور که در اصل یک واژه انگلیسی است و معادل انگلیسی آن tour می باشدو با همان تلفظ در ادبیات فارسی هم به کار می رود . برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تور با ما در آژانس هواپیمائی احمد زاده همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد تور ، انواع  آن و خدامات آن بیشتر بدانید.

تور داخی چیست ؟

همانگونه که اشاره شد در حقیقت تور همان پکیج و بسته سفر است که با همراهی یک راهنما از مبداء و یا اضافه شدن او در مقصد به مسافران ارائه خدمت میکند به بیان دیگر پکیج سفر شامل اخذ بلیط و ویزا، رزرو هتل، ،بیمه مسافرتی، ترانسفر از فرودگاه به هتل و بلعکس، و ارائه گشت های مشخص شده توسط کارگزاران آژانس های مسافرتی است مثل پکیج استانبول ، مالزی ، دبی و یا حتی تایلند اما تور بسته سفری است که شامل خدماتی نظیر اخذ بلیط و ویزا، رزرو هتل، بیمه مسافرتی، ترانسفر از فرودگاه به هتل و بلعکس، گشت های مشخص شده و برنامه سفری از پیش تعیین شده که با همراهی و مدیریت یک راهنمای توربرگزار می شود .

پر واضح است که همراهی لیدر تور یا راهنمای تور باعث راحتی سفر و  استفاده از بهترین خدمات ممکن در سفر علی الخصوص برای کسانی است که زبان کشور مقصد را بخوبی نمی دانند از طرفی از آنجایی که اکثر تورهای ارائه شده بصورت گروهی انجام می شود شرکت در تورهای آژانس های مسافرتی باعث آشنائی اعضای گروه با یکدیگر، و در نتیجه کسب اطلاعات مفید و آشنا شدن با مکان های دیدنی، جاذبه ها و ثبت خاطرات شیرین ماندگاری میگردد هر چند نمی توان از بسیاری از اتفاقات بسیار جذای دیگر که در تورها رقم می خورد و باعث آشنایی ها ، ارتباطات کاری ، دوستی ها و اتفاقات خوشایند بسیار دیگری میشود.

برای راحتی گذشت گرچه برخی معتقدند که در سفر (travel) هر شخص می تواند این فرایند را خودش به تنهایی انجام دهد و از آزادی عمل بیشتری برخوردار است . اما در تور ، افراد شرکت کننده  توسط یک گروه گرشگری شرایط و خدمات آن مشارکت میکنند و آزادی عمل کمتری خواهند داشت اما در صورت انتخاب یک تور خوب که توسط یک برگزار کننده معتبر و دارای صلاحیت ، تجربه و دانش بی شک نه تنها از اتلاف وقت و هزینه اضافی جلوگیری می شود که قطعا سفر دست جمعی خصوصا به یک کشور دیگر بسیار جذاب تر و با مشکلات احتمالی بسیار کمتری نسبت به سفر انفرادی برگزار خواهد شد .

تورهای داخلی گروهی غالبا از سری تورهای تفریحی،  می باشند و طوری طراحی می شوند که آژانس مسافرتی و هوایی، برای تاریخ مشخصی تعدادی  صندلی پرواز را  خریداری می نماید و بر اساس این تعداد صندلی گروهی معدود را ثبت نام کرده و برنامه سفر آنان را تنظیم می نمایند. اغلب در چنین حالتی تمام گروه از مبدا به همراه راهنمای تور به کشور مقصد سفر نموده و باز می گردند.

پکیج ها یا بسته های انفرادی سفر ، سفرهایی هستند که اتفاقا حجم بالائی از مسافران را تشکیل می دهند، اغلب از آژانس های مسافرتی گوناگون، این بسته های سفر را از تورگردانان کشور مقصد تهیه میکنند  و مسافران پس از پرواز به مقصد برنامه سفر را از  راهنمای تور که در کشور مقصد مستقر هستند خریداری می کنند .

تور داخلی

تورهای داخلی :

تور های داخلی در حقیقت همان تور های ایران گردی هستند که آژانس هواپیمایی بصورت زمینی و با قطار یا اتوبوس و یا به شکل هوایی و با رزرو بلیط پرواز و رزرو هتل و ایجاد یه برنامه سفر مناسب به گشت در ایران میپردازد این تورها ی داخلی خود به دو عمده تور تقسیم بندی میشود یکی تور های تور های مسافرتی داخلی و دیگری طبیعت گردی داخلی که معمولا زمان تورهای طبیعت گردی بسیار محدود تر و اغلب بصورت زمینی برگزار می گردد .

تور مشهد / تور کیش / تور چابهار / تور کویر مرنجاب / تور قشم / تور شیراز / تور اصفهان / تور کرمانشاه /تور گلاب گیری کاشان / تور یزد / تور نمک آبرود / تور همدان / تور قزوین / تور تبریز / تور ارومیه / تور آب گرم سرعین ، سراب ، محلات / تور گنبد / تور تنگه واشی / تور قلعه رودخان / تور کلاردشت / تور ماسوله / تور اسکی / و تور تهران گردی از جمله معروف ترین تورهای داخلی محسوب می شوند .

تور های طبیعت گردی یا همان اکوتوریسم که تلفیقی از واژه های eco به معنی طبیعت و tourism به معنی گردش است در حقیقت به عنوان عاملی برای حفظ تنوع زیستی بر شمرده شده اند تا از طریق برگزاری آن ضمن اینکه  برای مردم بومی رفاه و منفعت اقتصادی ایجاد می‌کندبا آموزش برای شرکت کنندگان درآن توام باشد گرچه این تورها امروزه زیاد با اهداف اولیه خود منطبق نیستند و گاها علاوه بر برهم زدن نظم جوامع محلی موجب لطمه به طبیعت نیز می شوند امید است که با برگزاری درست و مطابق با نام و معیار های آن تا ضمن احترام به رسومات و باورهای جوامع محلی هم به اقتصاد جوامع بومی کمک نموده  و هم در جهت حفظ طبیعت گام بردارد.

از انواع تور های داخلی طبیعت گردی بسیار معروف و نامی میتوان به تور کویر مرنجاب ،تور کویر مصر ، تور های رفتینگ ، تور ماهی گیری ، تور های آف روود ،بیابان نوردی، تپه نوردی ، کوه نوردی و…. اشاره نمود . البته پر واضح است که مثل تمامی فعالیت های دیگر برگزاری این نوع تور هم به دانش و تجربه خود نیاز دارد . پر واضح است که در برگزاری تورهای داخلی و خارجی نقش راهنمای کاربلد ، کاردان و با تجربه یک نقش کلیدی و محوری است و می تواند در برگزاری یک تور موفق بسیار اثر گذار و اثر بخش باشد. همکاران ما در آژانس احمدزاده با اتکا به دانش روز و سالها تجربه در خصوص برگزاری تورهای داخلی و خارجی به اقصی نقاط دنیا آماده ارائه خدمات گوناگون به شما مسافران عزیز می باشند .

تور داخلی

 

تورهای پیشنهاد بگذاریم

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.
دکمه بازگشت به بالا