راهنمای سفرمجله گردشگریویزای کشورها

ویزای کانادا برای افغانستانی های مقیم ایران

مردم دنیا همیشه برای زندگی بهتر تلاش می کنند؛ اما در بعضی کشورها راهی برای پیشرفت و امید به آینده نیست به همین علت مجبور به مهاجرت می شوند. مردم افغانستان هم به دنبال آرزوهایشان تصمیم گرفته اند به کشورهای مختلف مهاجرت کنند. کانادا برای افغانی های مقیم ایران مکان مناسبی است. در این مطلب به آن دسته از افغانستانی های که مقیم ایران هستند و میخواهند ویزای کانادا را بگیرند کمک می کنیم.

همچنین برای مشاوره رایگان می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما : 32216660-051

نوشته های مشابه

کانادا، بهترین گزینه برای مهاجرت افغانستانی ها

کانادا دومین کشور پهناور در دنیاست و در شمال آمریکای شمالی جای گرفته است. اقلیم این کشور در نواحی جنوبی و جنوب شرقی معتدل و خشک، در مرکز و جنوب غربی خشک و سرد، و در کناره های اقیانوس آرام معتدل و مرطوب و در دیگر نواحی سرد و خشک است. اتاوا پایتخت کانادا می باشد. تورنتو، ونکوور، مونترئال از مهمترین شهرهای کاناداست.

طبیعت کانادا بی نظیر است. مگر می شود نام آبشار بزرگ و زیبای نیاگارا را نشنیده باشیم! جنگل های انبوه و موقعیت جغرافیایی کانادا بین دو اقیانوس، طبیعت و آب و هوای این کشور را تحت تأثیر قرار داده است. این کشور از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است؛ به طوریکه مردم کانادا از امکانات خوبی برخوردار هستند. کانادا کشوری آرام، مرفه، آزاد و امن است. شهروندان کانادا از خدمات درمانی رایگان استفاده می کنند و از زندگی در این کشور احساس رضایت می کنند.

بهتر است بدانید که پاسپورت کانادا بسیار معتبر است، حتی بسیاری از آمریکایی ها نیز تمایل دارند که به کانادا نقل مکان کنند. با این اوصاف نمی توان جذابیت کانادا را برای مهاجرت افغانی های مقیم ایران نادیده گرفت.

دلایل مهاجرت به کانادا

شرایط خوب و مساعد کانادا باعث شده تا یک مقصد مناسب برای مهاجرین و پناهندگان باشد. جمعیت کم و امکانات فراوان در این کشور باعث شده تا کانادا از مهاجرین افغان به خوبی استقبال کند.

کانادا برای سرمایه گذاری گزینه ی مناسبی است، چرا که سرمایه گذاران می توانند از حمایت این کشور برخوردار شوند.

همان طور که شهروندان کانادا از خدمات درمانی رایگان استفاده می کنند، مهاجرین نیز می توانند از خدمات درمانی به صورت رایگان استفاده کنند. در کانادا مردم با هر فرهنگ و ملیتی با آرامش در کنار هم زندگی می کنند و همه از امکانات به صورت یکسان استفاده می کنند. دولت کانادا برای پیشرفت هرچه بیشتر کشورشان اقدام به جذب نخبگان علم کرده است و برای آنها در کشورهای مختلف دعوت نامه می فرستد، این ویژگی می تواند شامل نخبه های افغانی نیز باشد. در یک دهه گذشته پیشرفت علم و تکنولوژی در کانادا چشمگیر بوده است.

در سال های اخیر مهاجرین  زیادی به سمت کشورهای اروپایی نقل مکان کردند و توانستند در بعضی کشورها مانند آلمان ساکن شوند. کشورهای اروپایی بعد از مدتی تصمیم گرفتند مرزهای کشورشان را به روی مهاجرین و پناهندگان ببندند و حتی آنها را تشویق و در برخی موارد مجبور به بازگشت به کشورشان کنند. در این میان کانادا همچنان مرزهای کشورش را به روی مهاجرین باز نگه داشته است. کانادا برای افغانستانی های مقیم ایران گزینه بسیار مناسبی است.

دلایل مهاجرت افغانی ها برای اخذ ویزای کانادا

روش های اخذ ویزای کانادا برای مهاجرین افغانی شامل موارد زیر می شود:

01. مهاجرت به کانادا برای کار

این یکی از دشوارترین روش ها برای دریافت ویزا می باشد.

02. مهاجرت برای سرمایه گذاری

زمان در این روش طولانی تر است چون نیاز به بررسی بیشتری دارد.

03. مهاجرت برای خود اشتغالی

اگر در زمینه خاصی تخصص دارید می توانید از آن برای گرفتن ویزا بهره بگیرید.

04. مهاجرت برای اخذ ویزای تحصیلی

برای ادامه تحصیل می توانید به کانادا سفر کنید، البته اگر شرایط و مدارک لازم را داشته باشید.

05. مهاجرت به طریق ازدواج

در این روش می توانید ویزای ازدواج کانادا بگیرید که البته با ازدواج با فردی مقیم کانادا امکان پذیر است. طبق این ویزا شما ملیت کانادایی خواهید داشت که در نتیجه حق دارید یکی از اعضای خانواده را شهروند کانادا کنید.

06. مهاجرت برای تولد فرزند

این روش در سال های اخیر بسیار رایج شده است. افراد زیادی برای گرفتن ویزای کانادا فرزندشان را در کانادا به دنیا می آورند. نمونه ای که شاید همه آن را بشناسید رامبد جوان است

انواع ویزای کانادا برای افغانی های مقیم ایران

برای درخواست ویزای کانادا ابتدا باید به صورت آنلاین ثبت نام و بعد به صورت حضوری جهت انگشت نگاری به دفاتر VAC  مراجعه نمایید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کانادا به نوع درخواست ویزای شما بستگی دارد.

انواع ویزا برای کانادا شامل موارد زیر می شود:

1ـ ویزای توریستی

اگر شما قصد گردش و تفریح در کانادا دارید و یا برای دیدار خانواده و اقوام به کانادا سفر می کنید، این ویزا مناسب شماست. با استفاده از ویزای توریستی می توانید در مدت 5 سال اعتبار پاسپورت، چندین بار وارد کشور کانادا شوید.

2ـ ویزای تحصیلی

کسانی می توانند این ویزا را راحت تر اخذ کنند که:

  • معدل بالایی داشته باشند.
  • حداقل 2 استاد دعوت نامه داشته باشند.
  • مقالات معتبر داشته باشند.
  • نمره زبان بالایی داشته باشند.
  • برای حداقل یک سال تمکن مالی خوبی داشته باشند.

3ـ ویزای فرصت مطالعاتی

در این نوع ویزا از طرف مراکز علمی، تحقیقاتی و هنری کانادا برای نخبگان در کشورهای مختلف دعوت نامه ارسال می شود.

4ـمجوز ETA یا سوپر ویزا

این نوع ویزا تا 10سال اعتبار دارد. این نوع ویزا مخصوص والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ ها است.

روش های اخذ ویزای کانادا برای افغانی ها

افغانی های ساکن ایران هم میتوانند برای مهاجرت به کشور ثالث، کانادا را انتخاب کنند. البته برای رفتن به کانادا باید ابتدا ویزا بگیرید که به 2 روش امکان پذیر است.

1ـ در داخل کشور کانادا ویزا بگیرند.

2ـ قبل از ورود به کانادا ویزا بگیرند.

در روش اول ابتدا وارد خاک کشور کانادا می شوید و سپس در خواست ویزا می دهید. تا زمانی که افسر مهاجرت در خواست شما را بررسی می کند، می توانید در کمپ های مخصوص مهاجرین و پناهندگان کانادا بمانید. در صورت پذیرفته نشدن به کشورتان باز گردانده می شوید.

در روش دوم، مهاجرین قبل از ورود به کانادا ویزا می گیرند. در واقه هنگامی که شما وارد کشور کانادا می شوید برای انجام سلسله مراتب وارد محل اسکان می شوید و تا زمان تأیید ویزا از امکانات به صورت رایگان استفاده می کنید.

اگر شما تصمیم دارید اقامت دائم بگیرید ابتدا لازم است برای اقامت موقت اقدام کنید. در صورتی که موفق به گرفتن اقامت موقت شدید، می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

همچنین افغانی ها می توانند ابتدا ویزای آمریکا دریافت کنند و بعد از مرز بین دو کشور وارد خاک کانادا شوند. اما با سیاست های نژاد پرستانه آمریکا در سال های اخیر این کار به راحتی امکان پذیر نیست.

اخذ  ویزای کانادا از طریق آژانس های مسافرتی

اگر شما دعوت کننده در کشور کانادا داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارید. اگر هم کسی را ندارید تا برای شما دعوت نامه بفرستد نگران نباشید. آژانس های مسافرتی می توانند برای شما دعوت نامه ای تنظیم کنند تا شانس بیشتری برای گرفتن ویزا داشته باشید.

در آژانس مسافرتی احمد زاده مشاورین با تجربه ای حضور دارند تا در مورد اخذ ویزای کانادا راهنمای شما باشند و در صورت نیاز مراحل اخذ ویزا را برایتان انجام دهند. شما با مراجعه به وب سایت (Azbooking.ir) آژانس مسافرتی احمد زاده می توانید به صورت غیر حضوری و یا تلفنی از مراحل اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز مطلع شوید.

همچنین برای مشاوره رایگان می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما : 32216660-051

بیشتربخوانید :
بهترین رستوران های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا